Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 26.05.2024 19:46
  MZV ČR takřka obratem vždy informuje na svém webu a v médiích ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Smucler RomanDvoracek a KramnyMůžeme jen spekulovat, proč se tak zbaběle chová? Podlehl tlaku ostravského „justičního Palerma“? Podvědomý strach a obavy, podmíněné i jeho minulostí, kdy může být vydíratelný? Autocenzura? J.Š.

***

Viz výpověď doc. Šmuclera...

Ivyho kličky = pohotovostní ošetření, navazuje se slabší drát mezi 2 sousední zuby čímž vznikne "krátká" dlaha, která se sváže s druhou čelistí. U Ivyho kliček dochází během 48 - 72 hod. k mikropohybům něboť slabší fixační drát mezi 2 zuby velmi rychle povolí a proto tato fixace přestává fungovat.

Pevná IMF (rigidní mezičelistní vazba) = zavede se velký silný drát do celého zubního oblouku a přichytí se pokud možno úplně ke všem zubům (Sauerova dlaha) a pak teprve dojde ke svázání těch dvou čelistí k sobě. Důležité oproti Ivyho kličkám je, že tahle vazba je mnohem přesnější a pacient vlastně není schopen tu čelist opravdu otevřít.

Šmucler u soudu lhal, když uvedl, cituji "V moderní stomatologii se to používá jenom jako vysloveně pohotovostní ošetření, kdysi to byla jedna z možných metod léčení třeba zlomeniny, ale tím, že se velmi rychle povolí ten fixační drát, který je mezi zuby, je slabší, tak ta fixace přestává fungovat a proto je vždycky nahrazena dneska rigidní mezičelistní vazbou, což byl i případ v této situaci."

Ivyho kličky nebyly nahrazeny rigidní mezičelistní vazbou neboli pevnou IMF!

To vysvětluje i fakt, že ex mohla "normálně" mluvit neboť pevnou IMF nasazenou nikdy neměla, jak je nepravdivě uvedeno v Propouštěcí zprávě. Všichni lékaři a znalci lhali, nikdo na to neupozornil!

Viz protokolace...

Obhájce:

A když už jsme u těch Ivyho kliček, k tomu jsem se chtěl taky dostat. Můžete prosím stručně popsat nám laikům, jakým způsobem se navazují vlastně?

Znalec:
To typické ošetření je v lokální anestezii, a navazují se tak, že se vlastně zajišťují dva sousední zuby, jsou i různé modifikace na víc zubů, ale typicky jsou to dva sousední zuby a princip je, že tím vznikne taková krátká dlaha, která se sváže s druhou čelistí. V moderní stomatologii se to používá jenom jako vysloveně pohotovostní ošetření, kdysi to byla jedna z možných metod léčení třeba zlomeniny, ale tím, že se velmi rychle povolí ten fixační drát, který je mezi zuby, je slabší, tak ta fixace přestává fungovat a proto je vždycky nahrazena dneska rigidní mezičelistní vazbou, což byl i případ v této situaci.

Obhájce:

Vy jste říkal rigidní mezičelistní vazbou, to je co?

Znalec:
To je, že se vlastně zavede velký silný drát, do celého zubního oblouku a přichytí se pokud možno úplně ke všem zubům a pak teprve dojde ke svázání těch dvou čelistí k sobě. Důležité proti Ivyho kličkám je, že tahle vazba je mnohem přesnější a pacient vlastně není schopen tu čelist opravdu otevřít. U těch Ivyho vazeb během 48 – 72 hodin dochází k mikropohybům.

Obhájce:
Tam ještě v té spisové dokumentaci se vyskytují dva pojmy, a to Ivyho kličky a Ivyho vazby. Můžete vysvětlit, jestli to je to samé, nebo jestli je tam nějaký rozdíl?

Znalec:
Je to synonymum, to ošetření má anglickou klasifikaci a do češtiny se překládá nejrůznějším způsobem.

Obhájce:

Ohledné té, vy jste říkal pevná rigidní vazba, jestli jsem si to dobře…

Znalec:

Rigidní mezičelistní vazba, taky se někdy říká vazba podle Sauera.

Obhájce:
Můžete ještě vysvětlit pojem pevná vazba, která se tedy vyskytuje taky v tom, nebo pevná IMF vazba?

Znalec:
To je pořád ta Sauerova dlaha, o které jsem mluvil před chviličkou. To znamená vlastně ten silný drát, který vlastně spojuje tu jednu čelist a pak je vazba těch silných drátů k sobě mezičelistně.

***

Doplnění...

Tzn. že i tzv. Dekurz doložený soudu až 1.10.2020 MUDr. Ščerbovou, kde je uvedeno, že dne 24.9.2017 MUDr. Uhříková navázala pevnou IMF, je nepravdivý! Tím pádem i záznamy popisující modřiny na horních končetinách 4. a 5. den po inkriminované události, které nebyly popsány v lékařských zprávách, ale pouze v Dekurzu, jsou zpochybněny! 

Celé to je jeden velký podvod a účelová hospitalizace ex, aby mě mohla obvinit ... nepravdivé diagnózy, nenasazena pevná IMF, která měla prodloužit léčbu, zfalšovaný přijímací protokol, podvod s OPG snímky, nepravdivé ZP atd.

***

Ovlivňování znalce doc. MUDr. Šmuclera znalkyní MUDr. Duchaňovou

"Já jsem potvrzoval, i jsem to napsal písemně, aby v tom nebyl jaksi zmatek, že ty citace, které mi tam vysloveně vkládala do úst, tak že s nimi souhlasím a to je celé, jinak se za autora posudku nepovažuju, proto jsem taky ho nefakturoval a…"

"Já její záznam neznám. Že mi volala, je pravda, volala mi dokonce i v souvislosti s touhletou, se svojí výpovědí, a někde mi dokonce psala, že je uložen záznam, že se můžu jako podívat a tak dále, těch telefonátů byla celá řada od paní doktorky."

Shrnutí případu doc. MUDr. Šmuclerem

"Možná shrnu tu věc ze svého pohledu, my jsme tady řešili velké množství procedurálních detailů, ale z mého pohledu se jedná o situaci, kdy pracovní diagnóza se prostě nepotvrdila, ten pacient byl léčen pro něco jiného, zjevně ta závažnost forenzní je menší než byla původní pracovní diagnóza, a ta otázka zhmoždění toho kloubu při vycházení z údajů lékaře (stejný lékař dianostikoval zlomeninu!!!) lze takovou diagnózu přijmout, ale vzhledem k tomu, že nemáme techniku objektivizace na rozdíl od té zlomeniny a nebyla v té chvíli provedena magnetická rezonance, nebo něco jiného, co by nám zdokumentovalo měkké tkáně, tak se nelze definitivně vyjádřit. Ale z hlediska medicínského je ten případ poměrně jasný.

 

M. Gába, 14. 4. 2022

***

OS Ostrava 15.3.2022: ing. Marek Gába - (ne)výslech doc. MUDr. Šmuclera

OS Ostrava 28.3.2022: Justiční fraška pokračuje za aktivní (ne)spolupráce MUDr. Romana Šmuclera

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)