Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 25.09.2020 15:54
  V Rusku komunisté nejsou u moci, ale jejich manýry jsou ...

  Read more...

   
 • 25.09.2020 15:50
  Kdo má na vlivných úřadech a soudech stále svoje lidi?

  Read more...

   
 • 25.09.2020 15:48
  Vláda ve středu opět vydala z minuty na minutu (pardon ze dne ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 19:23
  Kristine verlor ein Jahr ihres Lebens in der Hoffnung, in der ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 19:20
  Kristine a perdu un an de sa vie dans l'espoir de travailler ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 19:20
  Kristine lost a year of her life hoping to work at the embassy ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Mnozí z nás to mají nastavené tak, že nová sezóna začíná právě teď – 1. září. Rytmus školních roků mají zafixovaný zejména ti, kteří mají děti školou povinné, ale funguje i v mnoha firmách a institucích. Nová sezóna začíná sice mimořádně chladným počasím, ale přesto lze předvídat, že nás čeká další horký politický podzim. Ještě nedozněly všechny dozvuky předchozí předlouhé volební kampaně a už jsme opět zaplavování billboardy a megabillboardy atd. Favorité voleb už zase plánují utratit další desítky milionů korun, aby nás přesvědčili, že právě oni jsou těmi správnými. Není divu, že to v čerstvé vládní sestavě skřípe. Inu, volby jsou volby.

Vzpomínáte na projekt čtyřkoalice? Pak si možná vzpomenete, že jistý Jaroslav Kopřiva z KDU-ČL byl tehdy kandidátem na lídra tohoto uskupení. A dnes se dozvídáme, že tentýž Kopřiva si jako náměstek Ministerstva obrany ČR domlouval lukrativní kšeft. O tempora, o mores,…. Parťákem mu byl osudový muž Kateřiny Neumannové Josef Jindra. Věřitelé libereckého MS v lyžování si o něm již dávno myslí své. A nejen oni. Svět je malý a o náhody není nouze. Radek John nám nechal nahlédnout do své minulosti. A tak zjišťujeme, že onen Rajon byl vlastně statečný komunistobijec. Kdo ví? Jisté je jedno. Nahoře to prostě fouká. To jeho stranický stínový šéf si to pěkně užívá. Není dne, aby nás média neinformovala o novém nápadu nového ministra. Nezbývá než mu poděkovat, neb je jisté, že se alespoň nenudíme. Pozadu nezůstává ani ostřílený kabrňák Kalousek, který jistě s láskou vzpomíná na svého spoluhráče Topolánka. Panečku, to bylo tehdy vládnutí.

Opozice v oranžovém kabátě je téměř neviditelná. Není divu. Stále hledá svou tvář. Je to jako v té pohádce … „našli moji rádcové, našli?“ A ono pořád nic. A mezitím čas pádí k dalším volbám, k dalšímu státnímu rozpočtu, k dalším velkým státním zakázkám atd. I přes očekávaný horký politický podzim je dobré se dobře obléci, protože nahoře to opravdu, ale opravdu fouká.

Petr Havlík, 3.9.2010

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)