Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 26.01.2021 16:43
  Naštěstí v Americe máme osobnosti jako je senátor Rand Paul.

  Read more...

   
 • 26.01.2021 16:21
  Fortunately, in America we have personalities like Senator ...

  Read more...

   
 • 26.01.2021 16:13
  Vielen Dank für die Weiterleitung der Information. Ich konnte ...

  Read more...

   
 • 26.01.2021 15:46
  Vážení, vrhat se z onkologického klidu do neklidu doby je ...

  Read more...

   
 • 26.01.2021 11:18
  Dobrý den pane Šinágle, moc děkuji za Vaše maily, netušila ...

  Read more...

   
 • 25.01.2021 11:13
  Greg Steube is my Congressman. He represents the district ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

V Praze dne 20. září 2010

Při klukovských hokejových mačích jsem hlasem ještě neodmutovaným volával: "Já jsem Jaroslav Holík s medvědí silou v pažích a fantastickou technikou hole!" - kterážto slova obdivu jsem slýchal od televizních a rozhlasových komentátorů. Neboť on slynul přezdívkou "Starej" (tj. starší bratr  výkonnostně rovněž tak skvělého rekordmana v počtu startů za hokejové Československo Jiřího H.) či spíše "Šéf"; on totiž byl na ledě za každé situace vůdčí osobností, on byl středobodem dění. A myslím, že  takovým zůstane vždycky: srdnatý a nezdolný Jaroslav Holík.

Cca v roce 1966 psal pan redaktor Alois Svoboda v okresních novinách Cesta vysočiny: "Josefu Augustovi se začíná dařit holíkovská klička."  Z té kratičké věty je dobře vidět, kdo ze zmíněných dvou sportovců byl učitel a kdo byl žák. (Jar. Holík narozen 1942, J. Augusta narozen 1946. Věkový rozdíl čtyři roky, zejména na prahu kariéry dospělých, jistě nebyl zanedbatelný.)

My kluci šedesátých let jsme si znovu a znovu vysnívali a barvitě představovali vizi neuskutečnitelnou: Vespolek jsme družně rokovali, jaké by to bylo (nádherné), kdyby se do dresu (tehdejší) havlíčkobrodské Jiskry, v onom údobí  zoufale zápolící o záchranu ve druhé lize, neprodleně navrátila (ve své vrcholné sportovní výkonnosti) trojice našich idolů: Jaroslav Holík, Jiří Holík a Jan Suchý. Nedávno mi přinesla pocity dojetí i štěstí na internetu uveřejněná společná fotografie těchto hokejových velikánů, po čtyřiceti a více letech:  Kterak svorně křtí knihu o "Souškovi" - a opět tedy spolu; řečeno ústy literátů, "Souška" a "Bráchové".

Víme dobře, že nevelké, ale rušné a čiperné okresní město Havlíčkův Brod mělo v "nároďáku" posléze několik dalších svých odchovanců; včetně Josefa Augusty, který se po ukončení své aktivní kariéry tak kvalitně vyškolil a uplatnil v trenérské branži. Avšak to prvotní prosazení brodského hokeje do špičkových pozic v jihlavské Dukle a dokonce do páteře celostátní reprezentace probojovali a uskutečnili (v historické návaznosti na vynikajícího hráčského protagonistu Václava Chytráčka) naši tři mušketýři: Jaroslav a Jiří Holíkové a Jan Suchý. Po nich přicházející (mladší) brodští nadějní adepti to pak, tuším, mohli mít v Dukle Jihlava i v národním mužstvu  přece jen o kousíček snazší; natolik příkladný a obrovský byl kredit  triumvirátu  JH st. + JH ml. + JS.

Vážený a milý pane Jaroslave Holíku, mé maličkosti a stejně tak mnoha mým kamarádům, přátelům a známým jste coby aktivní hráč, jakožto mnohonásobný mistr republiky a československý reprezentant dlouhá léta přinášel Vaším hokejovým umem potěšení, radost a požitek. Titul světových šampiónů, který jste s Vašimi spoluhráči dosáhl pro naši zemi v roce 1972 po desetiletích, je nezapomenutelný. Posléze i Vaše působení v pozici trenéra juniorské reprezentace bylo opakovaně vítězné. Každý, kdo opravdu pozorně sleduje Vaše častá masmediální vystoupení, pozná, že dodnes jste na slovo vzatým znalcem českého a světového hokeje.

Dovolte, abych ve skromnosti napsal, že za svou osobu Vám plně věřím i  k dnešnímu datu. Nenechte se prosím nikým znepokojit. Přeji Vám brzké a úplné uzdravení. Do mnoha příštích let si pak dovoluji popřát Vám a celé Vaší ctěné rodině hodně štěstí, spokojenosti  a nových, dalších úspěchů.

 

V hluboké úctě Váš  MUDr. Václav Urbánek, CSc.

(narozen 1952 v Havlíčkově Brodě

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)