Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 23.05.2018 23:36
  As soօn as I detected tһis internet site I wеnt on reddit to ...

  Read more...

   
 • 23.05.2018 22:50
  Znal jsem pana Altnera z doby, kdy se skryval ve Svycarsku. Byl ...

  Read more...

   
 • 23.05.2018 09:32
  devoted to her principles, civic responsibilitie s and to her ...

  Read more...

   
 • 22.05.2018 17:48
  Právě jsem prohrál po více než šesti létech soudní spor s ...

  Read more...

   
 • 21.05.2018 16:14
  POSTRÁDÁM MINUSY HODNOCENÍ NAPŘ. -4 při ZMÍNCE O VLASOVCÍCH ...

  Read more...

   
 • 18.05.2018 16:15
  Další poznatek je, že muži vychovaní v rodinách podpapučových ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

CZEXITJe potřebné vědět proč se referenda navrhují. Třeba to o vystoupení z EU. Jsme nespokojeni s úředníky v Bruselu. Nespokojeni být můžeme nikdo nám za to nic neudělá. Nespokojenost patří k demokracii. V totalitě k ní patřilo vyrážení zubů, nemožnost přijmout dítě na školu, poslouchat kdo kdy a proč byl odsouzen a hlavně se řídit co rodná strana rozkázala. Jen žádné stížnosti držet hubu a krok.

Dnes Koruna česká je pevná a nepadá. Občanstvo jezdí na chaty, může nadávat podle potřeby. Je to naše mentalita. Je zbytečné se rozčilovat, že komunisté sedí v demokratickém parlamentu a jejich nejbližší, kteří jim nedají ublížit, jsou v talárech na vysokých soudních křeslech. Potravin je dost a na pultech se dlouho nezdrží. Nezaměstnaností je nízká.

Když jsem jeli nedávno pod Orlickými horami viděli jsem samá nová nádraží. Nástupiště, podchody, budovy nové silnice. Taky malou cedulku, která časem zešediví: "Postaveno z peněz EU." Proč o tom noviny nepíší? Prostě bereme peníze, jsme členy EU. Jezdí a lítá se do zahraničí, auta přibývají až moc, takže bouračky jsou častější. Tak proč referendum?

Naše nespokojenost není oplácena násilím jako v minulých čtyřiceti letech rodnou stranou. Lepší než být nespokojen, než dělat referenda je přiložit ruku, nebo mozek s ostatními státy k dílu. Imigranti? Jen za leden vyšetřuje česká policie 14 vražd mezi námi Čechy, ve skromném sloupku v LN. Kdyby byli tmavší pleti byly by toho plné noviny. Nespokojeni být můžeme, ale dělat z toho aféru, kterou chtějí využít české extrémistické strany k vystoupení z EU nebo z NATO?

Rampy s raketami, které jsou na nás zpoza ruských hranic již roky namířeny nám říkají: „Je lépe být ozbrojen nežli beze zbraně přepaden“. Už jsme zažili rok1939 nacisty, 1948 komunisty, 1968 drtivé bratrské objetí, abychom přestali samostatně myslet.

 

K.Mrzílek, 10.2.2018

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.80 (5 Votes)
Share
Přidat komentář