Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...

   
 • 29.06.2024 13:14
  ČLK Seminář info: Moje vystoupení se obešlo s prezentací sotva ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

WonkaVe věci jsem podal ZOI k rukám GŘ ČT Petra Dvořáka dne 28.4.2018. Právní oddělení ČT si vyžádalo prodloužení zákonné lhůty na odpověď 15 dnů o 5 dnů dne 15.5.2018. Odpověď jsem obdržel dne 20.5.2018. Veřejnost jistě přijme s uspokojením, že pomlouvačný dokument zřejměWonka Pavel psychicky narušené osoby Libuše Rudinské „Pavel Wonka se zavazuje“, vysílán nebude. Dokument Evy Kantůrkové „Svědectví o smrti Pavla Wonky“ byl vysílán ČT teprve podruhé od roku 1991?! Už při jeho natáčení byly potíže. ČT pozvala do pořadu   Historie.CZ o Pvalu Wonkovi historika Petra Blažka a Libuši Rudinskou. Historik samozřejmě svoji účast za účasti této bezcharakterní, či duševně nemocné osoby odmítl. Na tomto odkazu otřesný a současné silně lidský dokument můžete shlédnout – těchto 44 min. DOPORUČUJI! Mimochodem v dokumentu vystupující JUDr. Milan Jelínek, obhájce Pavla Wonky, byl spolupracovníkem StB. Neinformoval, ačkoliv mohl, rodinu Pavla Wonky o jeho těžkém zdravotním stavu. Tím uspíšil jeho smrt, která by nenastala zajištěním okamžité zdravotní péče. Byl tak dalším v řadě, který postupně způsobovali mučednickou smrt Pavla Wonky. Tento „právník“ stále žije mezi námi nepotrestán, jako „ctihodný“ občan, stejně jako bývalý okresní prokurátor JUDr. Josef Doležal a soudkyně OS Trutnov JUDr. Marcela Horváthová a další. Pavel Wonka byl oceněn MO ČR jako příslušník III.odboje in memoriam, společně se svým bratrem Jiřím Wonkou. I jejich statečná maminka Gerda Wonková je navržena na ocenění příslušnicí III.odboje in memoriam. Nepochybně si ho zaslouží. Projev Jiřího Wonky je z prosince 1989.   

* * *

 

* * *

 1. 30. výročí tragické smrti Pavla Wonky bestiálně umučeného v komunistickém vězení Doporučený

* * *

Praha „Dům Armády“ 26.2.2018: ocenění příslušníků III.odboje – oceněni i Pavel Wonka a Jiří Wonka

Hradec Králové 26.4.2018: Seminář ke 30.výročí mučednické smrti Pavla Wonky ...

Hradec Králové 26.4.2018: Seminář ke 30. výročí tragické smrti Pavla Wonky. Podmínky politických vězňů v období pozdního socialismu!  ...

* * *

Za reklamu dokumentu Libuše Rudinské „Pavel Wonka se zavazuje“, mám zaplatit 20.000,-Kč…?!

Požadavek zaplatit za trailer k dokumentu „Pavel Wonka se zavazuje“ 20.000,-Kč, byl odmítnut

MK Praha: Pavel Wonka spolu s veřejností podruhé donutil Libuši Rudinskou k útěku!

* * *

NEJVĚTŠÍ VRCHLABÁK PAVEL WONKA BYL POSLEDNÍ OBĚTÍ KOMUNISTICKÉHO REŽIMU

Za smrt Pavla Wonky nebyl dosud nikdo potrestán.

* * *

Ti, kdo beztrestně páchali zločiny proti lidskosti za totality v nich beztrestně pokračují i dnes a zaučují své následovníky. Zločinný, po generace zavedený systém se listopadem 89 vůbec nenarušil – jen se porozhlédl, a přejmenoval na demokratický. Příliš komunistických zločinců a na ně napojené struktury, vzájemně provázané, obdrželo „demokratickou milost“. Samozřejmě svoji přirozenost nezměnili, nemohli a nemohou. Opět jsou zavíráni nevinní, nepohodlní lidé. Dokud to nebude většině vadit, pár statečných jednotlivců co za ně nemůže odpracovat, kdy mohou sami skončit ve vězení. Média dokáží vytvořit takový obraz „pravdy“, že většina veřejnosti by byla ještě nadšena. Nejvyšší čas, aby se země ze stále více svírající „oprátky ducha“ probudila. Zatím máme každý ještě možnost volby!

„Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně, hlasují co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítne hlasovat.“

Benjamin Franklin   

 

Jan Šinágl, 28.5.2018

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentáře   

+1 #2 Jan Šinagl 2018-05-29 15:38
Děkuji Vám za důvěru pane Vrbíku. Podobně jsem uvažoval po návratu ze Švýcarska. Pořádal jsem mnoho demonstrací, které byly médii ignorovány, např. za odstoupení Paroubka za účasti cca 40.000 lidí. Postupně jsem poznával společnost. Není zde potřebný počet demokratů, jinak by nebylo možné tak kolosální rozkrádání státu takřka 30 let za pasivity celé společnosti. Jsme stále postkomunistick ou společností. Považuji za nejvíce smyslplné trvalou osvětu o našich dějinách, našem charakteru, aby zemi zůstala zachována naděje na uchování skutečné svobody, demokracie a vybudování vyspělé občanské společnosti. Tyto hodnoty byly po generace likvidovány a budou vyžadovat generace nápravy. Není to žádná jistota, ale "naděje na uchování naděje", že tomu tak jednou bude. Jinak ve věci Pavla Wonky a jeho rodiny dělám co mohu za dané situace. Zveřejnění pravdivého dokumentu v iVysílání ČT a nevysílání lživého jsou dalšími úspěchy na této cestě.
0 #1 Stanislav Vrbík 2018-05-28 16:02
O čem svědčí, že 30 let tu máme živou, vlastně mrtvou, komunistickou oběť, známe mnoho lidí, kteří se podíleli na mučení, a zavinili smrt Pavla Wonky, a právní stav je 30 let(!)stejný.
Podle mne to svědčí o tom, že v justici máme staré kádry, které si navzájem pomáhají k beztrestnosti!
Máme to tak nechat? To rozhodně ne. Tak co můžeme dělat?
Na výročí komunistických zločinů vyjít do ulic, pověřit jmenovitě jednu osobu, aby veřejně žalovala viníky, vypracovala obžalobu, a podala ji GIBSu. Protože policie měla dost času konat, a nekonala. Tedy se provinila.
Žádám aktivistu pana Jana Šinágla, aby na sebe vzal roli orgánu svolávajícího protestní manifestace, aby pověřil vhodnou osobu vypracováním žaloby pro GIBS na nekonání policie za trestné činy, za zvěrské chování s následkem smrti. Aby pak na svém Webu informoval o postupu řízení a hodnocení kvalit řízení. A aby svolával manifestace podle potřeby. Až do konce. Jinak se nic nehne! Přijímáte, pane Šinágle?

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)