Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 14.06.2018 00:11
  Tak hlavně, že považujete za nutné psát si do nicku v ...

  Read more...

   
 • 13.06.2018 00:09
  Jendo, máš to dobrý! Vždy se poučím a najdu něco nového.

  Read more...

   
 • 11.06.2018 17:14
  lokaj šinágl cpe práskače babyše všude - to je na ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 17:11
  Pane Šinágl, jako zámečník asi nejste schopen pochopit ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 13:04
  Kde jsou všichni ti demokraté? Proč se tu tak masivně, bez ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 12:48
  Chováš se jako spící agent, ktetý dostal po 30 letech příkaz ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

MO pavel Wonka 260218Událostech ČT dne 26.2.2018 se místo mezi 26 příspěvky nenašlo, byť alibisticky během dne veřejnoprávní médium slavnostní akt avizovalo. Pořídil jsem tři videa – MO Jiri Wonka 260218záznam celého slavnostního aktu, rozhovor médií s ministryní obrany České republiky Karlou Šlechtovou, panem Jiřím Wonkou a komentářem níže. Ministryně obrany přednesla skvělé projevy s příkladným vystupováním a způsoby. V roce 2013 byl Pavel Wonka vyznamenán presidentem republiky Medailí za zásluhy. V normálních zemích by jim bylo v rodném městě uděleno už dávno čestné občanství a Pavel Wonka by měl na důstojném místě ve Vrchlabí umístěnu pamětní desku. Dosud se „dočkal“ jen poškození svého hrobu… Navíc se ještě musí soudit s pojišťovnou o náhradu způsobené škody na hrobě svého bratra Pavla…

* * *

Takové zrůdy a prasata byli komunisté!

PULS Wonkovi 270218Pavel Wonka se tak po 5 letech dočkal zcela zaslouženého ocenění, které si zasloužil jako málokdo, stejně jako jeho bratr Jiří Wonka, který v boji svého bratraMO mala medeaile 260218 pokračuje dodnes. Je obdivuhodné, s jakou vůlí a energií odolává neustálým útokům, ať už anonymů, bývalých přátel, nebo lidí z Vrchlabí. Buď nejsou informováni, nebo mají dobré důvody se takto chovat jako potomci těch, kteří přišli snadno k majetku po staletých obyvatelích Krkonoš a Vrchlabí - českých Němců, které jsme po II. světové válce barbarsky vyhnali z jejich rodné země. Jejich otec byl sudetský Němec, který se za nacistické okupace choval mnohem statečněji než většina Čechů. Rodina Wonků má úctyhodnou tradici kdy bratři Wonkové jsou jejími důstojnými nositeli!

Přikládám několik dokumentů:

1) Vyjádření MV ke svazku Pavla Wonky „Novák“ ze dne 27.10.2003

2) Vyjádření souhlasu SNB Trutnov s žádostí Jiřího Wonky o vystěhování ze dne 18.10.1985

3) OP Pavla Wonky se záznamy zaměstnání u Sportovních staveb - od 1.2.1976 do 31.10.1976 a od 1.1.1978 do 30.4.1978 – náhlá „organizační změna“.

4) Výslech svědka JUDr. Jana Zuzky, náčelníka odboru vyšetřování StB při Krajské správě SNB v Hradci Králové dne 3.10.1990 – cituji z protokolu: „K dotazu, zda Pavel Wonka patřil ke spolupracovníkům StB uvádím, že nevím. Pochybuji o tom. Na základě rozmluvy, kterou jsem s ním měl v roce 1986, bych odhadl, že by na spolupráci nepřistoupil. Pokud by spolupracovníkem byl, museli bychom o tom vědět v souvislosti se zahajovaným vyšetřováním v roce 1986.“

MV Wonka I 271003Vskutku „agent StB jako hrom“, jak se snaží roky podvodnými způsoby na hraně trestné činnosti nalhat veřejnosti „dokumentaristka“ Libuše Rudinská. Získala nemalé finančníMO velka medeaile 260218 prostředky na natočení dokumentu „Pavel Wonka – advokát chudých“ a přejmenovala ho na „Pavel Wonka se zavazuje“ se zcela opačným obsahem. Nepoužila natočená svědectví ve prospěch Pavla Wonky doma i v zahraničí, nabízela nemalé finanční částky, aby v dokumentu zaznělo co potřebovala ona i ti v pozadí, bez jejichž podpory by toto svinstvo nemohla nikdy natočit. To, že v jejím „dokumentu“ vystupují utajeně i po 30 letech bývalí příslušníci StB je už daleko „za hranicí nepředstavitelného“ a mnohem více blíže produkci „chorého mozku“.

Není divu, že za svoji „hvězdu“ z „dokumentu“ Václava Černíka, šla sama převzít na MO jeho ocenění za III.odboj. Má problémy s alkoholem, což už se zřejmě projevuje i na jeho duševních schopnostech. Zřejmě chtěla eliminovat riziko, když se o důvodech nepřítomnosti Černíka mlčelo a mlčí? Mimochodem byli s Pavlem Wonkou kamarádi a v minulosti nedal Černík na Pavla Wonku dopustit… „Dokumentaristka“ Rudinská si umí zřejmě dobře vybírat své „herce“?!

Na základě mého dopisu gen. řediteli ČT Petru Dvořákovi bylo na poslední chvíli zrušeno odvysílání tohoto skandálního „dokumentu“ v hlavním vysílacím čase na ČT2 v prosinci 2016. V době Mikuláše odvysílala ČT narychlo náhradní pořad o Mikuláši… Zasloužená a vysloužená „nadílka“ této povedené podvodnici, zlodějce a poslušné služce pohrobků zločinného komunistického režimu. Mimochodem má ruské předky a studovala v Rusku…   

Je zarážející, že se k primitivnímu pomlouvání Pavla Wonky přidal i Petr Zidek v sobotním vydání LN. V článku na 1 ½ strany, který vyznívá zcela pomlouvačně. Má daleko k objektivnosti a MV Wonka II 271003zásadám nezávislé žurnalistiky. Některé jeho články zveřejňuji, ale toto je skutečná „podpásovka“, které si musí být vědom. Nese znaky článku na objednávku. Už jen tyMO II sbornik III odboj názvy – na první straně „Pavel Wonka odbojář i agent“ (agent prezentuje jako fakt, přitom neexistuje žádný důkaz, natož rozsudek, že byl vědomým agentem StB! Pavel Wonka by tím popřel vše co dělal a vykonal!) a druhý titulek „Život a smrt Pavla Wonky“ uvnitř listu.

Samozřejmě, že bude následovat v rámci tiskového zákona žádost o uveřejnění reakce na tento závažný článek, kterému daly LN tolik nezvyklého prostoru - dva dny před oceněním Pavla Wonky?! Běžně reakce LN uveřejňují v Dopisech redakci, jedná-li se o články se závažným společenským obsahem a dopadem. Tento článek mezi takové nepochybně patří.

Vyšly už dva sborníky o protikomunistickém odboji „Vyjádření úcty a vděčnosti“. Byly k dispozici zdarma účastníkům. Bohužel se nestačily dotisknout. Získal jsem pouze druhý díl. Jsou v nich seznamy oceněných, fotografie, životopisy a dokumenty.

Wonka SNB Trutnov vystehovani 181085V nadstandardním formátu a krásné úpravě vyšly i Dopisy dr. Milady Horákové, kterých bylo k dispozici opět jen několik kusů (nevešel se mi do tašky, deponoval jsem jej v šatně, stačilo chvilka nepozornosti při mém odchodu a už změnil majitele…).

Když už jsem u těchto českých „zlozvyků“, dost kazilo celkový dojem i oblečení několika oceněných a jejich pozvaných hostů, kteří se dostavili bez společenského Wonka OP Sportovni stavby 76 78oblečení, jakoby šli jen do hospody… Něco takového je ve vyspělých zemích nepředstavitelné. I to počítejme k neblahému dědictví totality, aniž bych se chtěl v nejmenším dotknout těchto účastníků. Obávám se, že si to ani nejsou schopni uvědomit, kdy i jistá česká lenost mohla hrát roli. Samozřejmě mohou být i lidé, kteří společenský oblek nemají, ale tak daleko jejich úcta nejde, aby si zapůjčili oblek v půjčovně, nebo od přátel, resp. aby je to vůbec napadlo….

MO deti 260218Všeobecný úpadek dobrých mravů vidíme i na jiných společenských a kulturních akcích kdy např. vidíme podobně oblečené už i v Národním divadle. V tomto ohledu mi bylo paní ministryně líto…

Na druhé straně potěšilo oblečení dětí – viz přiložená fotografie. Mají moudré rodiče. Do ND přijít v texaskách je ani nenapadne. Výchova, vzdělání, kultura, osobní příklad – stále platí Slova K.H.Borovského!

 

Jan Šinágl, 28.2.2018

* * *

Jiří Wonka žádá omluvu po Václavu Černíkovi za pomlouvačné výroky o Pavlu Wonkovi

Pavel Wonka (23.1.1953 – 26.4.1988): otřesné dokumenty o tom, jakým peklem si prošel a jeho rodina prochází dodnes!

Libuše Rudinská nemůže natočit objektivní dokument o charakterním člověku a hodnotách, o kterých nemá vůbec žádné tušení!

MK Praha: Pavel Wonka spolu s veřejností podruhé donutil Libuši Rudinskou k útěku!

94 tezí politického vězně čsl. státu Pavla Wonky psané ve věznici Hradec Králové a Praha-Ruzyň od 1.ledna 1987 do 10.srpna 1987

Dokument Libuše Rudinské „Pavel Wonka se zavazuje“ je svědectvím o dnešním stavu společnosti a současně osobní výzvou každému slušnému člověku! - „Kolik Vám zaplatili pane Šinágle“, slovo „prdel“ se nestydí Libuše Rudinská použít ani na podiu před veřejností, inu „dáma“…

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (6 Votes)
Share
Přidat komentář