Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 17.07.2019 23:40
  Tehdy za nácků se také obchodovalo s hnědou totalitou. Zvláště ...

  Read more...

   
 • 17.07.2019 18:32
  Vzpomeňme na zpěvačku a slavnou filmovou herečku MARLEN ...

  Read more...

   
 • 16.07.2019 08:38
  Mnozí ohnuli páteř, ale mnozí ji také dokázali narovnat.

  Read more...

   
 • 15.07.2019 09:18
  Tomáš Pecina: Karel Gott byl po celá 70. léta symbolem ...

  Read more...

   
 • 08.07.2019 10:58
  V jednotě proti Babišovi jako za komunistů! Ten člověk musí být ...

  Read more...

   
 • 08.07.2019 09:06
  Na tom přece nemůže být nic až tak složitého, chce to udělat ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

 Lidové noviny 28. dubna 2019 na titulní straně:  74 let od konce války. „Tři desítky džípů si včera v Praze připomněly konec 2. světové války.“

Druhá světová válka proti OSE Berlín, Řím Tokio, skončila 2. září 1945. Vojáci východní a západní fronty se spojili v Torgavě po ukončení bojů v Evropě. Válka pokračovala ještě bezmála půl roku v JV Asii, Barmě, Malajsku Singapuru, Thajsku, Mandžusku a na 10 tisíc km dlouhé frontě v Pacifiku od aljašských Aleutských ostrovů po Darwin na severním pobřeží Austrálie. Stála tisíce životů, britských, amerických, spojeneckých vojáků z Commonwealthu a také ruských, kteří bojovali v Mandžusku. Ukončena byla za účasti čtyř mocností na lodi Missouri 2. září 1945.

Mějme na paměti, ty tisíce náhrobků patřící vojákům-občanům, kteří bojovali za svobodu celé planety. V Praze jsou to jen menší dva hřbitovy zatímco v Asii, ale i jinde v Evropě se táhnou stovky  malých náhrobků se jmény, hodnostmi, zařazení často až někam k obzoru.

Je nevhodné na titulním listě známých a velmi dobrých novin opomíjet hrdinské činy těch, kteří boje přežili a těch kteří hrdinně zahynuli. Zatím co Josif Vizarionovič Džugašvili než byl napaden německým Wehrmachtem pilně posílal celé vlaky materiálu, do Německa na základě smlouvy Molotov Ribbentrop, který německé a české zbrojovky potřebovaly na výrobu zbraní proti spojencům. Přesto žádal o pomoc a o vylodění spojenců na pobřeží západní Evropy, kteří té době už bojovali na třech frontách. V Pacifiku, severní Africe a JV Asii. Přesto se mu jí dostalo v bohaté míře.  Přes Atlantik do Murmaňska, přes iránský přístav Ban der Abas a letadla z Aljašky přes Sibiř, v takové míře, že po válce prohlásil, že bez této pomoci spojenců by se neubránil.  Sovětská i ruská propaganda o této pomoci spíše mlčí.

 

K.Mrzílek

---------- Původní e-mail ----------

Od: karel deu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Komu: Lidovky Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Datum: 29. 4. 2019 9:04:04

Předmět: info

* * *

P.S.

V rubrice Dopisy redakci příspěvek pana Mrzílka ještě nevyšel a zřejmě už asi nevyjde? Proto ho otiskuji vzhledem k aktuálnosti a závažnosti tématu, kdy se tato „lež“ o konci II. světové války opakuje každý rok, přes opakované upozornění médiím. Mé příspěvky LN také nezveřejňují (buď se vymluví, nebo mlčí). Je to jejich právo, nicméně zaráží, že se v rubrice Dopisy redakci ve velké většině objevují stále stejná jména, čímž vůbec nezpochybňuji kvalitu příspěvků. J.Š.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.33 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)