Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 30.05.2020 10:44
  Nejen barvy, ale i charaktery časem blednou. Pane plukovníku ...

  Read more...

   
 • 30.05.2020 08:44
  Ústupčivost. Čechů hlavní úspěch komunistické normalizace.

  Read more...

   
 • 26.05.2020 13:57
  Když se jedná pouze podle zákonů, spravedlnost ostrouhá.

  Read more...

   
 • 24.05.2020 12:19
  Prozatím nám je dovoleno kritizovat zatím co komunisté konají.

  Read more...

   
 • 24.05.2020 07:40
  Svět kanonů a raket nahradily rudé knížky a hoaxy. Chceme ...

  Read more...

   
 • 23.05.2020 11:24
  Česká objektivita připomíná jednonohého invalidu. Genocida ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Dopis gen. řediteli veřejnoprávní ČT Petru Dvořákovi ze dne 24.6.2019. Šestnáctiminutový zvukový záznam rozhovoru s bývalým důstojníkem StB kpt. Zdeňkem Špulákem. Dva dny volám nejlepšímu kamarádovi Pavla Wonky, který čekal na mé zavolání, bezúspěšně, stále obsazeno? Pouze při prvním pokusu se ozvala dost odměřeně dáma, která se odmítla představit a že žádného Vladimíra Kubce nezná. Dnes mi ze stejného čísla zavolal. I tento rozhovor stojí za to, jak dokazuje bezcharakternost autorky dokumentu Libuše Rudinské.

* * *

Jiří Kubík, dokumentarista vězeňství 18. 1. 2015

Film je zákeřná bolševická lež estébáků a L.Rudinské

Wonka Pavel studentFilmařka Libuše Rudinská nejprve zpronevěřila dotaci 300.000 Kč od MK ČR, jelikož za ní natočila jiný film, než na počátku deklarovala před získáním dotace. Podobně podvedla Wonka Pavel mrtevi další sponzory jako KAN, Hradecký kraj, město Trutnov atd. Během natáčení došlo k velkému množství právních a morálních konfliktů aktérů s režisérkou, která používala mnoho špinavých metod. Film mimořádně hrubě a zákeřně pomlouvá posledního umučeného politického vězně Pavla Wonku. Film je založen na anonymech, kteří nemusí nést odpovědnost za své pomluvy Pavla Wonky (na estébácích) a většinu faktů vytrhává z kontextu, aby daly jiný a to skandalizační a pomlouvačný význam. Je to největší bolševická propaganda ostouzející oběti komunismu za uplynulých 25 let od revoluce 1989 a lze právem říci, že je natočen přesně ve stylu totalitní propagandy v Rudém Právu a v normalizační Československé Televizi. Je to i pomluva dle trestního zákona.

Všechny aktéry filmu, kteří mluvili o Pavlu Wonkovi pozitivně, Rudinská vystřihla, aby pak zcela lživě prohlásila, že do filmu žádné nenašla. Ladislav Smolík, Eva Tomášková, Alena Zelinková, její sestra Jiráková, podala písemné svědectví, Jiří Kubík, Marie Vávrová, Eva Procházková, Josef Tomcsík, Božena Martincová, Vladimír Kubec, Evžen Klokočka (dal výpověď), Jana Millerová, Mirek Petr. Byl jsem jeden z nich. Vulgární opilecké výroky Libuše Rudinské na adresu známých a úctyhodných osobností (Petře Blažku zapšklý zmrde, socioložka Jiřina Šiklová je už dávno mrtvá ještě před tím než umře atd.). Pokud takovým všehoschopným gaunerům jako je Rudinská dělá Česká Televize koproducenta, pak je to veliká ostuda a veliké mravní selhání veřejnoprávního média. Pavla Wonku jsem zažil r. 1987 v trestních kobkách smrti komunistického koncentráku Minkovice a byl to z 1.000 vězňů nejstatečnější vězeň ze všech. Jak běžných tak politických. Nějaká sprostá hyena pasoucí se na jeho mrtvole dávno po jeho smrti, když už se nemůže bránit a dát jí pár facek, mu nesahá ani po kotníky. Slušní historici, filmaři, oběti komunismu, političtí vězni dali od Rudinské ruce pryč. Nyní je na řadě ČT.

* * *

Panika ve vedení České televize?!

Dopis plk. v.v. Josefa Musila členům a vedení VSR

J.Š. 25.6.2019

* * *

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.11 (9 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)