Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

po čvc 13 @08:30 -
OS Praha 6: kauza JUDr. Zdenka Altnera

Nejnovější komentáře

 • 10.07.2020 09:30
  Je to stále stejné. Komunistická strana jde svým směrem svými ...

  Read more...

   
 • 08.07.2020 12:13
  Je to stále stejný nezpůsob jednání komunistů, vůči jinými ...

  Read more...

   
 • 07.07.2020 22:32
  Někteří naši poslanci nesnáší svobodu projevu. Skončí jako ...

  Read more...

   
 • 07.07.2020 21:57
  Kritik Kadyrova zastřelen ve Vídni. Tento stát všechno prohraje ...

  Read more...

   
 • 06.07.2020 09:03
  My stále na všechny chyby, podrazy a podvody jen upozorňujeme.

  Read more...

   
 • 05.07.2020 20:18
  V každém národě se najde několik neohrožených jedinců. O smrti ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

PROLUX600 trestních oznámení bylo PČR odloženo se zdůvodněním:  „Skutková podstata trestního činu nebyla naplněna, protože nikdo nenutil klienty násilím k podpisu.“ Přinutit klienty k podpisům psychologickou manipulací je mnohem nebezpečnější, než fyzické násilí. PČR prostě řešit trestní oznámení nechtěla a nechce, stejně jako soud, přestože se trestné činy prokazatelně staly. J.Š.

* * *

PROSBA

Vážení přátelé,

v prvé řadě bych se vám ráda omluvila za to, že jsem si dovolila oslovit vás touto cestou v záležitosti, která sice s vámi podepsanou peticí na podporu paní Soni Pekové nijak nesouvisí, nicméně si pozornost širší veřejnosti rovněž zaslouží. Pomoc tentokrát hledám pro 410 bývalých klientů poškozených realitní kanceláří PROLUX. Tito lidé, totiž v současné době čelí neoprávněným exekucím, které vznikly z neplatných exekučních titulů, respektive rozhodčích nálezů vystavených na základě neplatných rozhodčích doložek (bez jmenování rozhodce). Hrozné je, že tito nešťastníci vůbec netuší, že jejich exekuce jsou protiprávní a hlavně netuší, že existuje možnost obrany. Pokusila jsem se od ledna opakovaně oslovit různá média, ale bezúspěšně. A tak mě napadlo, že by se mohlo třeba podařit dohledat lidi v exekuci přeposíláním této zprávy.

Nejsem právník a nemohu sama nikoho před soudem zastupovat. Mohu ovšem poskytnout hromady důkazních materiálů a mohu poskytnout i pomoc při sestavení samotné žaloby na popření pohledávky, pokud by dotyčný neměl na právníka. (pochopitelně vše bezúplatně.). Jako předsedkyně občanského sdružení Společná obrana, jsem se totiž kauzou PROLUX několik let zabývala a mnoho lidí jsem svými aktivitami před těmi šmejdy zachránila.

Více najdete třeba zde: https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/1156836-hromadnou-zalobu-na-realitni-kancelar-prolux-soud-odrocil

V současné době jsem již v důchodovém věku a věnuji se jiným věcem, ale ze židle mě zvedl tento dopis, který jsem obdržela loni v listopadu a, který vám pro ilustraci přikládám:

Dobrý den paní Glaserová,

obracím se na Vás s dotazem. V dědickém řízení jsem získala po otci dům, s ním ale i vykonatelnou pohledávku od společnosti PROLUX z roku 2008. Otec podepsal zprostředkovatelskou smlouvu a pokusil se po více než roce nemovitost prodat sám, po podpisu budoucí kupní smlouvy začal kolotoč výhrůžek a soudů ze strany Proluxu, který chtěl provizi za nic. Otec bohužel nakonec  boj vzdal a vzal si život. A ačkoli se nemovitost  nikdy neprodala, Prolux (respektive jeho insolvenční správce) požaduje 178 000 + úroky za roky celkem tedy 339 000,-Kč. Jsem nyní sama v insolvenci a tuto pohledávku si přihlásil Ins. správce Bredley and Smith (přejmenovaný PROLUX), já jim to ale nechci dát zadarmo. Po poradě s mým Ins. správcem jsem se rozhodla podat žalobu, kterou musím předložit do 30 dnů. Je možné tento spor vyhrát? Případně doporučila by jste mi právníka, který se těchto šmejdů nebojí? Děkuji Vám za odpověď.

S přáním krásného dne  A.S.

Této paní jsem tedy, v mezích svých možností, pomohla sepsat žalobu a nyní čekáme na rozhodnutí soudu. Co ale těch zbývajících 409 nešťastných lidí, kteří musí v současné těžké době, kromě koronaviru, čelit naprosto zbytečnému odlivu svých financí do kapes šmejdů?

Ještě jednou se vám omlouvám za nevyžádaný e-mail a předem děkuji za případnou spolupráci při šíření této zprávy. Kontaktovat mě pak můžete vy a hlavně nalezení poškození na mailové adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Srdečně zdravím,

Světlana Glaserová

5.4.2020

https://www.petice.com/a/254493

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)