Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.07.2024 08:14
  Ve volbách do europarlamentu ale v poměru 12:9 uspěli ...

  Read more...

   
 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

AVAST BrusselsMornig Pishing 22.7.2023AVAST označil Brussels Morning newspaper (na mém PC), jako "podvodný"? Přecitlivělost systému ze "zblé" doby? Podstatná jsou fakta. JŠ

***

Belgie (Brussels Morning newspaper), Poslanci Evropského parlamentu vyjádřili znepokojení nad "pomalým postupem" vyšetřování tzv. skandálu Qatargate - Někteří poslanci si prý ke svým příspěvkům vydělají až 8 000 eur měsíčně - "Podle Komise nebude mít etický orgán žádné vyšetřovací pravomoci, žádné sankční pravomoci, nebude se týkat zaměstnanců orgánů a bude mít směšně nízký rozpočet. Komise musí svůj návrh odvolat a do tří měsíců musí předložit nový návrh, který bude zohledňovat stanoviska Parlamentu. Je nezbytné dokončit jednání před volbami v roce 2024."

***

SPIEGEL 1 21.1.2023Říkají, že sedm měsíců po aféře "se zdá, že některé velkolepé sliby týkající se reforem etiky a transparentnosti zůstávají nesplněny"Předsedkyně Evropského parlamentu Roberta Metsola varovala kolegy, že instituce a evropská demokracie jako celek jsou "pod palbou". Přislíbila také interní vyšetřování a reformy k zajištění transparentnosti. Tento týden došlo v Parlamentu ke dvěma "důležitým" událostem - k hlasování o změnách vlastních pravidel Parlamentu a k dalšímu hlasování o návrhu Komise na zřízení etického orgánu EU. Od chvíle, kdy vyšel najevo skandál Qatargate, někteří poslanci Evropského parlamentu vyzývají k zásadní reformě, která by podle jejich slov "napravila prohnilou kulturu Parlamentu plnou otáčivých dveří, neprůhledných praktik a nedostatečného dohledu".

V rámci snahy o zlepšení transparentnosti v Parlamentu levicová frakce poslanců EP vytrvale požaduje zákaz vedlejších pracovních poměrů pro poslance EP.

Uvádějí, že poslanci EP "již nyní pobírají štědré příspěvky. Pokud mají poslanci EP vedlejší zaměstnání, jejich zájmy se stávají neoddělitelně spojenými s korporacemi nebo sdruženími, pro které pracují, a to na úkor jejich voličů."

Někteří poslanci si prý ke svým příspěvkům vydělají až 8 000 eur měsíčně

Levicoví poslanci uvedli, že při "každé příležitosti", včetně hlasování o etickém orgánu tento týden a doporučení o transparentnosti, které předložil výbor pro zahraniční vměšování, předkládali pozměňovací návrhy požadující zákaz vedlejších pracovních poměrů.

V prohlášení skupiny Levice se uvádí: "Náš návrh na zákaz podpořili poslanci EP v prosinci a dvakrát v únoru v usneseních o bezúhonnosti a etickém orgánu EU."

Dále se v něm píše: "Europoslanecká sněmovna schválila návrh zákona, kterým se mění zákon o ochraně osobních údajů: "Při hlasování o etickém orgánu tento týden byl zamítnut, protože poslanci EP nemuseli zveřejnit záznam hlasování. Dnes, pod leskem jmenovitého hlasování, poslanci EP hlasovali pro náš zákaz, který spolupodepsali socialisté a demokraté a zelení," uvádí se v prohlášení skupiny Levice.

"Qatargate ukázala potřebu vážných reforem, ale sedm měsíců poté se mnozí poslanci snaží odvolat závazky, které již přijali, aby očistili Parlament," uvedla levicová poslankyně Clare Dalyová (Nezávislí pro změnu, Irsko).

"Pokud by náš pozměňovací návrh neprošel, tato zpráva by oslabila zákaz placených vedlejších pracovních poměrů, který Parlament odsouhlasil v únoru. To vše vypadá samolibě a lhostejně k rychle klesající důvěře v instituce EU. Veřejnost potřebuje vysoké standardy, ne dvojí metr. Budeme pokračovat v boji za ambiciózní opatření, která zajistí transparentnost, odpovědnost a integritu našich demokratických orgánů."

Ve středu (12. července) poslanci EP hlasovali v poměru 365 ku 270 pro usnesení, které označilo návrh Komise na etický orgán za "neuspokojivý a nedostatečně ambiciózní, neodpovídající skutečnému etickému orgánu".

V prohlášení levice se dodává: "Tento dlouho očekávaný návrh je jen o málo víc než slaměný panák, který postrádá jakoukoli skutečnou sílu změnit kulturu, natož obnovit důvěru veřejnosti."

S dalším komentářem vystoupila poslankyně Evropského parlamentu za Levici Leila Chaibi (La France Insoumise), která uvedla: "Komise čekala čtyři roky, kdy byla svědkem skandálu Qatargate a několika případů střetu zájmů v Evropské komisi, aby navrhla etický orgán, který je nepřijatelnou urážkou.“

"Podle Komise nebude mít etický orgán žádné vyšetřovací pravomoci, žádné sankční pravomoci, nebude se týkat zaměstnanců orgánů a bude mít směšně nízký rozpočet. Komise musí svůj návrh odvolat a do tří měsíců musí předložit nový návrh, který bude zohledňovat stanoviska Parlamentu. Je nezbytné dokončit jednání před volbami v roce 2024," uvedl Chaibi.

https://brusselsmorning.com/slow-progress-of-the-investigation-of-the-qatargate-scandal/33284/

***

Korupce na nejvyšší úrovni EU: Tajná schůzka v Apartmá č. 412

Největší korupční skandál v historii EU - Chrání EU občany před spywarem Pegasus?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)