Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:58
  Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

„Žádám vás snažně, abyste nepodpořili ty, kteří vám slibují, že všechno vyřeší za vás. Takoví lidé chtějí, abyste jen mlčeli, poslouchali a drželi krok.“

Václav Havel

***

EU PegasusPegasus LavrovZ pořadu polské TV Śledczym okiem (Sledující oko): Někteří členové vyšetřovací komise mají napojení na Kreml. Vznikla 10.3.2022 - 58 poslanců EP, včetně 3 stálých členů vyšetřovacího výboru, hlasovalo 25.11.2022 proti prohlášení Ruska za „stát podporující terorismus“ - AFD hraje klíčovou roli v ruských dezinformačních stranách proti zemím EU - Christine Anderson, po ruské invazi na Ukrajinu dne 13.3.2022, tedy necelý měsíc po ruské invazi na Ukrajinu, prohlásila: „Vyloučení ruských sportovců z mezinárodních soutěží je rasismus.“ - Italský europoslanec Andrea Cozzollino, který rovněž zasedal ve vyšetřovacím výboru Pegasus, rovněž hlasoval proti prohlášení Ruska za stát, podporující terorismus. Výbor opustil poté, co v EP vypukl korupční a špionážní skandál s Evou Kalliovou, která úplatky údajně podporovala zájmy Kataru a Maroka - Belgičtí vyšetřovatelé, kteří ho obvinili z korupce zjistili, že Cozzollino měl přijmout nejméně 600 000 Euro od zástupců marocké zpravodajské služby.

***

Korupce na nejvyšší úrovni EU: Tajná schůzka v Apartmá č. 412

 ***

Úplatky, údajně jménem této služby, předal přímo Abbderrahim Atmoun, marocký velvyslanec v Polsku. Tímto způsobem chtěla marocká zpravodajská služba zamést pod koberec případ nezákonného sledování evropských představitelů, včetně francouzského presidenta Emanuela Macrona, prostřednictvím programu Pegasus. Tyto destabilizační akce byly inspirovány Kremlem. Program Pegasus o tom umožnil najít důkazy. Podle španělských orgánů tyto akce podporovala ruská, vojenská zpravodajská služba GRU. Podle vyšetřovacího výboru EP měly systém Pegasus používat, nebo stále používají Německo, Belgie, Francie, Holandsko, Španělsko, Maďarsko, Velká Británie, Řecko, USA a také Maroko, SAE a další. Problém je, že Radoslaw Sikorski dostává, od roku 2017, ročně 100 000 USD ročně za poradenství ve prospěch SAE a k tomu plat europoslance. Nejméně 7 členů vyšetřovací komise EP může mít vazby na Kreml. První obvinění 12/2022, nikdo nebyl dosud obviněn?

Dominik Tarczynski EP za PIS a člen vyšetřovacího výboru EP:

Volební kampaň Evy Kalliové měl financovat Putinův člověk a jeho přítel Ivan Savvidis, bývalý poslanec ruské Dumy. Putin mu vlastnoručně napsal poděkování za jeho zapojení do financování separatistů na Ukrajině. Byl i Putinem vyznamenán. Máme také divné reakce, po vypuknutí aféry, kdy se ukazuje, že autorka zprávy Sophies Welt uvádí, že na ni byl ze strany Kalliové vyvíjen velmi silný tlak, aby otázku Maroka pustila z hlavy, protože při vyšetřování kauzy Pegasus byl vytvořen dojem, že se týká především Polska a Maďarska. A takový dojem skutečně vznikl. Obecně byla snaha vše nasměrovat tak, aby země, kterých se skandál týká, připomeňme, že Maroko odposlouchávala mj. i představitele Francie, aby o něm vůbec nemluvili. Ve výboru Pegasus, který je spojen s kauzou Katargate je to až děsivé, protože zákony se schvalují. Představitelé AFD jsou přímo pobočkou Kremlu v Německu. Dcera mluvčího Kremlu Peskova byla zaměstnána jako teoretická stážistka v EP.

Na jednoho německého europoslance připadalo 12 ruských lobistů

300 milionů USD se poskytlo na lobbing v EP, jak informovaly zpravodajské služby USA. Katargate je přímo spojena s Pegasusem. Je zvláštní, když z více než 700 europoslanců je jich údajně 100 zapojeno do korupčního skandálu. Hodně jich je ve vyšetřovací komisi a mají přímé kontakty s ruským prostředím. K formování názorů a narativů byl použit ruský vliv. Ať už vědomě, nebo ne, někteří lidé těmto penězům, lobbystickému vlivu a penězům, prostě podlehli. Jaký je výsledný efekt? Polsko je napadáno, Polsko je kritizováno, a tím pádem oslabováno – a slabší Polsko, v tuto chvíli znamená silnější Rusko!

***

Můžeme jen doufat, že vyšetřování pokračuje a nezvítězí snahy zamést vše pod koberec. Mlčení většiny médií nevylučuje jedno ani druhé. Předstírají jedno a chtějí udělat to druhé? Potřebujeme pastýře, ne pasáky! Zhroutí se EU, nebo začne plnit svoji roli, především v oblasti morálky a mravních hodnot? JŠ

***

Bývalý velvyslanec Slovinska v ČR pan Damjan Prelovšek, mi poskytl rozhovor!

Šéfka eurožalobců tepe Česko: špatně odkrýváte podvody s DPH, naše vyšetřování často vede na vaše území

Velký bratr nás začal chránit

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)