Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt zář 19 @08:30 -
OS Ostrava: pokračování výslechu MUDr. Igora Dvořáčka
út říj 15 @15:00 -
Brno: RAF 68, vernisáž výstavy

Nejnovější komentáře

 • 16.09.2019 08:40
  Objektivita, nestrannost neznámá slova v ruském slovníku.

  Read more...

   
 • 16.09.2019 04:31
  Jen několik poznámek k předchozím komentářům. První - Ano ...

  Read more...

   
 • 16.09.2019 02:38
  Již sto let máme v čele státu presidenta. A je to vskutku ...

  Read more...

   
 • 13.09.2019 17:28
  Už se blížíme k té klíčové hranici, a pokud by to tak bylo jak ...

  Read more...

   
 • 13.09.2019 17:02
  Proč se bojíte nezveřejnit pravdu? Já se nebojím, sem s tím ...

  Read more...

   
 • 13.09.2019 16:34
  A věřím že dodnes se to příliš nezměnilo, většina Ostravy je ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Rusko_a_valkaUmístěno: 03.07.2013 [17:37]

Nejnovější analýza polského Střediska Východních Studií Marka Karpia nezanechává iluzí – Rusko je připraveno k válce a disponuje schopností provedení raketových vzdušných úderů se spojenými s tím krátkodobými podpůrných operacemi bez žádných viditelných dlouhodobých příprav. Mimo to jsou ozbrojen síly  Ruské Federace stavu  bleskovým tempem provést operaci v rozsahu srovnatelným s rusko-gruzínskou válkou z r. 2008.

Operace ruských ozbrojených sil pozorně sledoval expert polského Střediska Východních Studií Marka Karpia  Andrzej Wilk. Středisko Východních Studií je výzkumnou institucí zabývající se zpracováváním analýz a prognostických studií týkajících se situace politické, společenské a hospodářské v zemích sousedících s Polskem a také baltské a kavkazské oblasti a Střední Asie.

 

Z analýzy polského Střediska Východních Studií Marka Karpia vyplývá, že ozbrojené síly Ruské Federace se již od poloviny února tohoto roku nacházejí ve stavu zesílené  aktivity. Pořádána jsou dříve neplánovaná cvičení a také kontroly bojové připravenosti. Mimo to jsou ve spojitosti se situací v Sýrii již po řadu měsíců na Středozemním Moři  již rozestavěny ruské válečné lodě.

Veškeré operace tohoto typu celkově vybočují z dosavadního režimu školení ruské armády. Analytik polského Střediska Východních Studií si také všímá toho, že ve vztahu k angažovaným silám a prostředkům, i rozsahu operací, počtu cvičení a také termínu a režimu jejich provádění, nemají tyto operace v celé nejnovější historii Ruska precedentu. .

Ukazuje se, že podle oficiální informace ruského rezortu obrany bylo  jen v zimním  období školení v roce 2013 provedeno úhrnem 10 tisíc školících akcí, mezi nimi 170 cvičení  ve vojenských výcvikových prostorech. Cvičení se týkala všech druhů vojsk  i zvláštních vojsk. Prováděna byla rovněž cvičení podpůrných sil.

- Zesílená aktivita ozbrojených sil  Ruské Federace ukázala, že disponují poměrně velkou skupinou jednotek různých druhů zbraní a vojsk, která by v počátečním období reforem dosáhly stálé bojové pohotovosti. Tyto jednotky jsou stavu bez dlouhodobých viditelných příprav přistoupit k realizaci úkolů daleko od míst stálé dislokace, umožňují provedení operací v rozsahu rusko-gruzínské války v r.2008– čteme v analýze experta polského Střediska Východních Studií

http://niezalezna.pl/43149-rosja-gotowa-do-wojny-moze-zaatakowac-kazdego-dnia

Tagy: wojsko, wojna, Rosja, poligon, Ośrodek Studiów Wschodnich, manewry, gotowość bojowa

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)