Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 20.07.2019 07:25
  Každá totalita se projevuje tak, že nesnáší jiný názor, jiný ...

  Read more...

   
 • 17.07.2019 23:40
  Tehdy za nácků se také obchodovalo s hnědou totalitou. Zvláště ...

  Read more...

   
 • 17.07.2019 18:32
  Vzpomeňme na zpěvačku a slavnou filmovou herečku MARLEN ...

  Read more...

   
 • 16.07.2019 08:38
  Mnozí ohnuli páteř, ale mnozí ji také dokázali narovnat.

  Read more...

   
 • 15.07.2019 09:18
  Tomáš Pecina: Karel Gott byl po celá 70. léta symbolem ...

  Read more...

   
 • 08.07.2019 10:58
  V jednotě proti Babišovi jako za komunistů! Ten člověk musí být ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Homo pochodARD Tagesschau 22.3.2017 od 8:50 min. (obdoba veřejnoprávní ČT). Ministr spravedlnosti Heiko Maas předložil za vládní kabinet návrh zákona, kterým se ruší všechny rozsudky, rehabilitují a odškodňují všichni homosexuálové, odsouzeni podle tzv. „teploušského“ § 175. Každý postižený obdrží 3000 Euro a za každý rok vězení 1500 Euro. Ministr spravedlnosti prohlásil, že „nemůžeme sice rozhodnutím utrpení odsouzených odstranit, ale právní stát musí být schopen spáchané bezpráví proti důstojnosti člověka napravit“. V NDR byl paragraf zrušen v roce 1968, v NSR v roce 1973 a ve SRN v roce 1994.

Porovnejte s českou justicí, kdy se dodnes musí s českým státem soudit sedláci, příslušníci PTP, odpírači vojenské služby a další oběti zločinného komunismu. Vydáváme miliony na zbytečné soudy, německá vláda to řeší zdravým rozumem. Nevím, jaká je situace u nás, ale že by nebyli homosexuálové stejně postihování, či ještě hůře i v totalitním Československu, můžeme s jistotou vyloučit. Stejně i to, že by se současná vláda zachovala stejně rozumně, vyspěle a kultivovaně jako vláda SRN.

* * *

Dnes ve 21:45 hod. bude na ČT 1 vysílán vynikající film Všichni moji blízcí z roku 1999. Opět se židovskou tématikou (a opět pozdě večer?). Nic proti tomu, ale copak za totality nebyli MNOHEM DÉLE nežli v Protektorátu postihováni tzv. „nepřátelé lidu“? Což byli NEŽIDOVŠTÍ občané, jejichž utrpení, často i smrt, fungovaly jako strašák pro vytváření „klidu a míru“ a propagandu „Šťastných zítřků“ totalitního režimu?  Karel Mrzílek

* * *

Opět je zde připomínaná obdivuhodná mise sira Wintona. Připomínám, že Jan A.Baťa a jeho firma zachránila 2000 židovských rodin před nacisty. Nedostalo se mu žádného ocenění, poděkování, pouze od zachráněných rodin. Naše země tomuto velkému člověku, podnikateli a vlastenci poděkovala okradením o všechen poctivě nabytý majetek a odsouzením na 15 let žaláře. Rehabilitován byl až v roce 2007! Je okrádán, resp. jeho potomci, dodnes. Na Slovensku byl také rehabilitován - rozsudek byl zrušen a soudce má „na krku“ kárné řízení.

Také Janu A. Baťovi patří titul Spravedlivý mezi národy – dávno ho má a nevadí, že neoficiálně!

 

Jan Šinágl, 25.3.2017

* * *

Jan Antonín Baťa versus Tomáš Jan Baťa – zavrženec a umělá modla

… Takže podtrženo sečteno, i svoboda slova a demokracie v České republice si pěstuje podobné neduhy jako její komunistická předchůdkyně a někdy účelově zamlčuje nebo pozměňuje historii. Spoustu škody na tomto poli dělají, bohužel, především některé „nezávislé“ sdělovací prostředky. Ale znalí Moraváci, především ti z okolí Zlína a samozřejmě rodného Uherského Hradiště, vždycky věděli, že Jan Antonín Baťa byl ten dobrý Baťa! V roce 1947 odsouzen jako kolaborant, roku 2007 prohlášen nevinným.

P.S.

Syn Tomáše Bati Tomík v podstatě převzal prodejny a postupně výrobu předával levným firmám, takže značka zůstala, ale firma Baťa už nevyráběla. To vedlo k postupnému ústupu ze slávy a vede jen k zániku či ztrátě významnosti. Jan A.Baťa by jistě výrobu zachoval a dnes by firma Baťa patřila mezi velikány jako Adidas, Nike či Puma. Dost možná, že by byla opět nejlepší na světě jako před II. světovou válkou… 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.50 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)