Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá kvě 29 @09:00 -
PPF banka před soudem
po čvn 01 @08:00 -
OS Ostrava. ing. Marek Gába
po čvn 08
OS Praha 6: kauza JUDr. Zdenka Altnera
st čvn 17 @13:00 -
OS Beroun: další žaloba AMM na J.Š.

Nejnovější komentáře

 • 26.05.2020 13:57
  Když se jedná pouze podle zákonů, spravedlnost ostrouhá.

  Read more...

   
 • 24.05.2020 12:19
  Prozatím nám je dovoleno kritizovat zatím co komunisté konají.

  Read more...

   
 • 24.05.2020 07:40
  Svět kanonů a raket nahradily rudé knížky a hoaxy. Chceme ...

  Read more...

   
 • 23.05.2020 11:24
  Česká objektivita připomíná jednonohého invalidu. Genocida ...

  Read more...

   
 • 21.05.2020 18:15
  Kdyby jenom nepotrestaná soudkyně Horváthová. A co čtyřiadvacet ...

  Read more...

   
 • 21.05.2020 08:41
  Ona naší společnosti čouhá jak ta sláma z bot. OSTUDA Mluvit ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Je šokující, že státní agentura pohrozila odejmutím dítěte z pěstounské rodiny, nikoliv proto, že by existovalo sebemenší podezření ze špatného zacházení s dítětem, ale protože pěstounka uplatňuje své právo na svobodu projevu.

"Jestliže lidé začínají měnit své legální demokratické výroky, protože jim někdo chce ublížit nebo protože se je někdo pokouší zabít, no tak to už není demokracie. Nic špatného jsem neudělal, aby mi vyhrožovali smrtí... My si myslíme, že útočníci a vrazi by neměli rozhodovat, kde by měla být hranice svobody slova." - Rasmus Paludan, předseda dánské antiislámské strany Stram Kurs (Tvrdá linie).

V sázce je zde svoboda projevu. Když je svoboda projevu omezována násilím a výtržnostmi, tak musí být zaručena, bez ohledu na to, koho uráží.

"Jestliže lidé začínají měnit své legální demokratické výroky, protože jim někdo chce ublížit nebo protože se je někdo pokouší zabít, no tak to už není demokracie. Nic špatného jsem neudělal, aby mi vyhrožovali smrtí. V Dánsku jsou dvě věci, které jsou úplně legální, ale nikdo se je neodváží udělat: Znesvětit korán spálením, vyhozením nebo vkládáním slaniny dovnitř a nakreslit proroka Mohameda. Důvodem je, že riziko napadení a zavraždění je příliš vysoké. My si myslíme, že útočníci a vrazi by neměli rozhodovat, kde by měla být hranice svobody slova, a proto si myslíme, že je potřeba udělat právě toto."

"Jestliže pokračuje snaha některých skupin lidí bránit ostatním lidem pomocí násilí a výtržností v projevu, může to odradit ostatní od vyjádření jejich názoru. To může způsobit, že lidé nebudou mluvit nebo budou mít obavy mluvit, protože se bojí případné reakce."

Avšak jak zdůraznili někteří dánští komentátoři, zde není v sázce Paludan, ale svoboda projevu. Když je svoboda projevu omezována násilím a výtržnostmi, tak musí být zaručena, bez ohledu na to, koho uráží.

Zdá se, že tato otázka již byla zodpovězena v roce 2006, poté, co kvůli dánským karikaturám proroka Mohameda vypukly v muslimském světě nepokoje. Jejich výsledkem byly útoky a dokonce žhářství vůči dánským ambasádám v muslimských zemích, například v Sýrii. Dánští karikaturisté obdrželi vyhrůžky smrtí a jeden z nich čelil pokusu o vraždu. Mnozí lidé místo toho, aby dánské karikaturisty podpořili, raději zpochybnili svobodu slova.

Ukázalo se, že definitivní odpověď na tuto otázku padla o deset let později, když francouzský satirický časopis Charlie Hebdo zveřejnil karikatury proroka Mohameda a zaplatil za to životy svých redaktorů. Redakční rada tohoto časopisu později prohlásila, že karikatury proroka Mohameda se v časopisu už nikdy neobjeví.

Pálení koránu pod silnou policejní ochranou nikam nevede a staré dobré časy nenavrátí. V Dánsku i v celé Evropě je hlavně zapotřebí udržet svobodu projevu.

Celý článek: https://cs.gatestoneinstitute.org/14578/svoboda-slova-dansku

P.S.

Můžeme tento web považovat za levicový (přispívá i Jan Keller – člen KSČ 1973-1989, kontakt na web neuveden?), nicméně se jedná o závažný příspěvek do diskuse o svobodě slova. Omezování svobody slova nutně později vede k násilí a omezování svobody ještě větší. Pokračující ustupování ve jménu zachování klidu, omezení nebezpečí atentátů a teroristických útoků by nutně vedlo ke ztrátám daleko vyšším. Skutečná svoboda vždy stála pot a krev. Každý se musí rozhodnout sám za sebe. Blahobyt dělá bojovníky jen z chudáků, ale ptejme se také, nakolik je náš blahobyt podložen i bohatstvím zemí, kde často lidé nemají co jíst a pomalu už ani co pít…? J.Š.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)