Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 01.03.2024 15:44
  Co jsou tedy ty důvody? Mám nějaké vlastní životní plány, je ...

  Read more...

   
 • 01.03.2024 08:30
  Mluvčí Navalného Kira Jarmyšová řekla, že na pohřeb by ...

  Read more...

   
 • 01.03.2024 08:18
  „Poslední dva roky ujedla inflace z každé koruny 37 haléřů. Teď ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 10:44
  Soud hodlá zkoumat středověké podmínky v českých věznicích. Pozdě ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 10:19
  Sokol wurde Opfer eines raffinierten Bank- und Kreditbetrugs ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 09:23
  Válečné výdaje spolknou 40 procent rozpočtu Ekonom podotkl, že ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

LN Hanak 060620„Jak by se řeklo na Slovácku, história je veliká sviňa. A připraví potměšilé překvapení pro každého, kdo není schopen se z ní poučit.“ Poslední slovo zemřelého Jiřího Hanáka (LN, 6.6.2020)

Morawiecki doufá, že USA část vojáků z Německa pošlou do Polska - Polský premiér Mateusz Morawiecki v rozhovoru pro rádio RMF24 řekl, že doufá, že Spojené státy část z vojáků, které údajně plánují stáhnout z Německa, přesunou do Polska. Varšava patří mezi nejbližší spojence Washingtonu v Evropě. 

Americká velvyslankyně v Polku Georgette Mosbacherová minulý měsíc na okraj sporu o jaderné zbraně mezi Spojenými státy a Německem na twitteru poznamenala, že "pokud chce Německo zmenšit jaderný potenciál NATO a oslabit alianci, pak příslušné síly a prostředky možná přijme Polsko, které alianční povinnosti plní vzorně, uvědomuje si rizika a je na východním křídle NATO". Při návštěvě v Bílém domě loni na podzim se polský prezident Andrzej Duda s Trumpem dohodli na posílení americké vojenské posádky v Polsku z nynějších 4500 na 5500 vojáků. Varšava se výměnou zavázala, že náklady spojené s pobytem vojsk bude sama hradit.

Na polygonu v Drawsku Pomorském tento týden začalo společné cvičení americké a polské armády Defender-Europe 20 Plus. Podílí se na něm 4000 amerických a 2000 polských vojáků. Cvičení se původně mělo účastnit 20.000 příslušníků americké armády a mělo jít o největší přesun vojáků z USA za posledních 25 let. Nicméně Spojené státy v březnu jejich počet kvůli pandemii nemoci covid-19 snížily a aktivní účast na cvičení odřekl i německý bundeswehr.

* * *

Komunismus uznává jen sílu. Prohraje s ním každý, kdo jí nebuduje, nebo ji odmítá použít.

J.Š. 6.6.2020

P.S.

Bohužel kdo vládne strachem vládne a manipuluje, zvláště v Čechách (Walter Koch, německý velvyslanec po vzniku ČSR: "Největší hybnou silou této země je strach."). Češi selhávají v dějinách opakovaně. Kdykoliv si vládli sami, dopadlo to špatně. My umíme jenom "kecat a poslouchat". „Bojujeme“ jen když nám nic nehrozí.  Z dnešní SMS korespondence: „Češi umí vše „okecat“. V krizi se chová většina zbaběle. Bojovat, riskovat, obětovat musí za ně druzí. Když jim nic nehrozí, páchají zvěrstva na nevinných. „Hrdinové“ jsou jen v anonymitě.“ – „Bohužel. Vzpomínám na otcovo vyprávění o květnu 1945 v Želivě. Ředitel evakuovaného Berlínského gymnázia si otci stěžoval, že místní obyvatelé posílají jeden na druhého udání. A hned po příjezdu prvních rudoarmějců ti udavači začali mlátit německé děti a učitelky, které se nestihly evakuovat.“ Špatný charakter má vždy tendenci poukazovat na „špatnosti“ druhých, aby se ukázal druhým jako „charakterní“.   

Nejsou lidi, ztratili jsme elitu a opět čekáme na Godota - je nám jedno, zda to bude Hitler či TGM. Morální páteř národa je zlomena a mravní hodnoty většinu vůbec nezajímají. Proto si komunisté stále a bez odporu dělají co chtějí. Malý národ si svoji elitu těžko obnovuje. Stačí si přečíst plk. Roberta ŠlachtuTřicet let pod přísahou a gen. Františka Moravce - Špion jemuž nevěřili. Stále je to o charakteru. I proto máme armádu, která za 100 let nikdy nebojovala a odevzdala zbraně nepříteli.  Polský vtip: "Proč začalo Pražské povstání a odboj tak pozdě? Protože to nebylo Čechům dovoleno." Vše začíná výchovou, vzděláním a kulturou jak říkal K.H. Borovský. Dodávám hlavně osobním příkladem. Nikdo sám nezměníme svět, jen sebe a své okolí - tím měníme svět.

Doufejme, že nás probudí Slovensko, které je dnes morálně a mravně mnohem dále…

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)