Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

  • 29.04.2024 08:32
    Hoří, má panenko! twitter.com/.../...

    Read more...

     
  • 28.04.2024 14:51
    Dnes v OVM proběhla debata poslankyň Malé (Hnutí ANO) a ...

    Read more...

     
  • 28.04.2024 09:54
    Kdy odškodníme my vyhnané sudetské české Němce? Žili u nás ...

    Read more...

     
  • 26.04.2024 18:27
    Liché a laciné gesto Ad LN 24.4.2024: Wintonova vnoučata ...

    Read more...

     
  • 24.04.2024 10:01
    Odsouzený kriminálník Maxim Ponomarenko opět podniká v ...

    Read more...

     
  • 24.04.2024 09:00
    Dobrý den vážený pane Šinágle, obracím se na Vás, protože ...

    Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

V čerstvé korupční kauze, kterou se snaží rozplétat tým vrchního státního zástupce Iva Ištvana ve spolupráci s detektivy Roberta Šlachty, šokují odhalení ve třetí, takzvané policejní větvi. Neměla by proto kvůli této kauze zasednout Bezpečnostní rada státu? Premiér, jenž ji svolává, to však odmítá učinit.

V čerstvé korupční kauze, kterou se snaží rozplétat tým vrchního státního zástupce Iva Ištvana ve spolupráci s detektivy Roberta Šlachty, je několik větví, z nichž se jako nejzávažnější jeví role několika vysoce postavených policistů. Jde – byť v negativním smyslu slova – o novinku. To, že je obviněn hejtman za sociální demokracii nebo že někdo z politiků ODS je dotčen v rámci korupčního skandálu, už nikoho nemůže překvapit.

Šokující ale je, co vychází najevo ve třetí, takzvané policejní větvi případu. Nepamatuji si, že by v jedné kauze figurovalo tolik policistů s hodností plukovníka, kteří dlouhá léta zastávají významné řídicí posty, dokonce i v útvarech s celostátní působností. Podezření padlo také na vedoucího olomoucké expozitury Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), jejímž hlavním předmětem činnosti je „vyhledávat, odhalovat a vyšetřovat skutečnosti nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin, jehož pachatelem je příslušník Policie ČR“.

Rozpustit tajné služby

Šéf inspekce Ivan Bílek byl přitom v minulosti často označován za člověka exministra vnitra Ivana Langera, který v aktuální kauze byl rovněž vyslýchán policií. Ředitele GIBS jmenuje a odvolává předseda vlády. Je tedy namístě otázka, zda nejde o závažné systémové selhání a zda by kvůli této kauze, která svým rozsahem nemá u nás obdoby, neměla přece jen zasednout Bezpečnostní rada státu. Jde o stálý pracovní orgán vlády pro koordinaci problematiky bezpečnosti země, který svolává premiér.

Pokud tajné služby nemají žádné zprávy, co se děje například kolem Generální inspekce bezpečnostních sborů, měl by je někdo rozpustit.

Jenže Bohuslav Sobotka Bezpečnostní radu státu svolávat odmítá. „Nemyslím si, že bychom takovýmto způsobem měli reagovat na každou akci policie nebo státního zastupitelství. Měli bychom reagovat tam, kde se tyto věci nějakým způsobem dotýkají zájmu státu a kde k tomu má vláda podklady na základě zpráv od tajných služeb. V tomto případě žádné takové zprávy nemám,“ prohlásil premiér. K tomu lze dodat jen tolik, že pokud tajné služby nemají žádné zprávy, co se děje například kolem GIBS, měl by je někdo rozpustit.

Proč takové jasné odmítnutí? Možná proto, že s nápadem přišel místopředseda vlády a Sobotkův největší rival Andrej Babiš. Jenže když ho před několika měsíci o stejný krok požádal jeho stranický kolega Milan Chovanec kvůli aféře kolem České pošty, kde ministr vnitra byl sám dotčen, premiér mu vyhověl okamžitě. Prý šlo o směšnou kauzičku, kterou vyvolal nějaký zhrzený podivín. Pokud je to pravda, ke svolání Bezpečnostní rady státu nebyl žádný důvod.

Případ Energetického regulačního úřadu

V poslední době odmítl premiér Sobotka svolat Bezpečnostní radu státu i k situaci kolem Energetického regulačního úřadu.

Naopak, svolat Bezpečnostní radu státu premiér v poslední době odmítl i k situaci kolem Energetického regulačního úřadu. Bohuslava Sobotku o tento krok v polovině srpna dopisem požádala jeho předsedkyně Alena Vitásková s tím, že na jednání tohoto orgánu hodlá poskytnout informace svědčící o destabilizaci úřadu. Sobotka jí nejenže nevyhověl, ale nenašel ani tolik slušnosti, aby dámě v čele mimořádně důležité státní instituce odpověděl.

Premiéra nezajímá znepokojující situace ve vysokých patrech policie včetně inspekce ani zprávy svědčící o destabilizaci energetického regulátora, ale vsaďme se, že až se příště nějakému ministrovi za ČSSD zatoulá pejsek v parku nebo přijde pět běženců do ČR, bezpečnostní radu svolá ihned.

Zdroj: http://ceskapozice.lidovky.cz/proc-bohuslava-sobotku-nezajima-selhani-vrcholnych-policistu-pby-/forum.aspx?c=A151020_161924_pozice-forum_lube#utm_source=email&utm_medium=text&utm_campaign=lidovky.directmail

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)