Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

  • 02.05.2024 19:20
    Akce utahování šroubů! Jinak k Vašemu článku Slopné. Je potřeba ...

    Read more...

     
  • 02.05.2024 08:33
    Nastala doba justičního temna. Justici ovládají z 90% psychopati ...

    Read more...

     
  • 01.05.2024 10:43
    Chystá se velká prověrka všech vakcín, selhávají i ty na černý ...

    Read more...

     
  • 01.05.2024 10:38
    „Nerozhodovali lidé z praxe. Covid neřídili doktoři, ale ...

    Read more...

     
  • 01.05.2024 10:36
    Rozhodnutí Nejvyššího soudu Spojených států: Covid vakcíny ...

    Read more...

     
  • 01.05.2024 10:23
    Jenom nerozdělujme společnost kontraproduktiv ními činy a ...

    Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

… Vicepremiér přesto jako by s námi v Americe vůbec nebyl. Jeho cesta připomínala spíš soukromou dovolenou. Při ná­vštěvě v továrně společnosti Tesla vůbec nepromluvil, na Stanfordskou univerzitu ani nedorazil, v Berkeley opět nepromluvil a v Applu třemi nevhodnými větami málem zrušil celé jednání. …

Silicon Valley a společnos­ti, které tu podnikají, určují budoucí globální trendy v nejperspektivněj ších oblastech průmyslu a technologií. Tuhle obecnou citaci si nechal vicepremiér pro vědu a výzkum Pa­vel Bělobrádek umístit na stránky Úřadu vlády po svém návratu z cesty po Spojených státech. Asi bych mu odpustil, že v ní není nic konkrétního. Ono logicky ani být nemůže, když předseda lidovců na místě nic konkrét­ního neudělal. Když jsem si následně přečetl, že „iniciátory cesty byli poslanci hnutí ANO“, a proto určitě stojí za jeho „lynčem“ v novinách, nemohl jsem mlčet. Počkal jsem trochu, až se přehnalo šílenství kolem „antitabákového“ zákona a srovnal si myšlenky.

Cestu za oceán zorganizoval hospodářský výbor, jehož jsem předsedou, a z mého pohledu to byla jedna z nejúspěšnějších cest, jakou jsem za dobu svého mandátu zažil. Jsem rád za to, co všechno se nám povedlo a kde všude jsme byli. Jasným cílem bylo pomoci našim podnikate­lům v kontaktu s technologicky nejvyspělejšími společnostmi světa, jakými jsou IBM, GE, Honeywell nebo Apple. Zároveň jsme se setkali s hospodářskými komorami USA a českými pod­nikateli v USA. Pokud chce být Česko i nadále konkurence­schopné, je nutné pružně reagovat a ekonomiku zdrojů musíme ve velmi blízké budoucnosti začít nahrazovat ekonomikou talen­tů s vysokou přidanou hodnotou. I proto jsme navštívili americ­ké univerzity, které jsou špičkou v inovacích a vychovali ty nej­lepší podnikatele na světě. Všude zajímavě diskutovali, učili se.

Myslím, že mohu neskromně prohlásit, že i díky mé minulos­ti, kdy jsem šéfoval českému Microsoftu, jsme se dostali na mís­ta, kam se většina delegací nikdy nepodívá, a čeští podnikatelé byli velmi spokojeni s tím, kam jsme jim pomohli otevřít dve­ře. Mluvit s nejvyššími managementy takových firem, jako je Tesla, IBM nebo Google, bývá většinou nemožné. Velký dík patří i zaměstnancům naší ambasády v USA, kteří odvedli skvě­lou práci.

Na pozadí takové pracovní cesty vyniká výlet šéfa resortu pro vědu a výzkum ještě daleko víc. My z hospodářského výbo­ru jsme ho přitom nezvali. Pozval se sám a já žádosti předsedy sněmovny Jana Hamáčka neměl důvod nevyhovět.

Vicepremiér přesto jako by s námi v Americe vůbec nebyl. Jeho cesta připomínala spíš soukromou dovolenou. Při ná­vštěvě v továrně společnosti Tesla vůbec nepromluvil, na Stanfordskou univerzitu ani nedorazil, v Berkeley opět nepromluvil a v Applu třemi nevhodnými větami málem zrušil celé jednání. Doteď mi smysl jeho výletu uniká, ale nekomentoval bych to, nekritizoval, já svou misi úspěšně splnil a mám skvělý pocit z dobře odvedené práce. Kdyby ovšem pan Bělobrádek při ob­hajobě pro média nezačal zbytečně kopat kolem sebe včetně lidí, díky kterým za moře vyrazil.

Když jsem si v poslední době procházel různá média, přišlo mi lehce úsměvné, kde všude a jakým způsobem pan vicepremi­ér svou cestu prezentoval a obhajoval ji. Přitom nemusel. My v hospodářském výboru jsme od jeho účasti nic neočekávali a on naše očekávání beze zbytku naplnil.

Ivan Pilný, poslanec ANO. LN, 14.6.2016

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.80 (5 Votes)
Share

Komentáře   

0 #1 Anežka 2016-06-16 00:08
Pan Bělobrádek tam určitě nejezdí hrát na dobře utajené housle.Poprvé tam byl v týdnu před volbami, kdy tady byl frmol a on ujel do USA a po týdnu žádná zpráva z cest žádný dobrý důvod.A ticho po pěšině.Asi spolehlivý poštovní holub. A co vy pane Pilný?

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)