Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

ne čvn 16 @13:00 -
Přerov: 79. výročí masakru na Švédských šancích
pá čvn 21 @20:00 -
Žebrák: 70 let hvězdárny
so čvn 22 @08:00 -
5. HUDLICEFEST 2024
po čvn 24 @09:00 -
KS Zlín: Vražda ve Slopném
st čvn 26 @13:00 -
ODROČENO: OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů
út čvc 16 @13:00 -
OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů

Nejnovější komentáře

 • 14.06.2024 08:49
  Naši vládní politici jdou ve stejných stopách jako pokrokářští ...

  Read more...

   
 • 13.06.2024 12:29
  „Žádné morální zábrany“. Spekulanti útočí na majitele podílů ...

  Read more...

   
 • 10.06.2024 16:07
  Půlroční angažmá se po návratu domů vydávalo za velký úspěch ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:56
  Tolik k „úžasné práci Covida“ Berseta, bezcharakterníh o ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:50
  Soviel zum "wunderbaren Covid-Job" des Charakterlumpen Berset ...

  Read more...

   
 • 07.06.2024 09:38
  Masakr práva ve Zlíně pokračuje a organizovaný zločin kvete.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

OS Beroun prg 11.5.2023

Aktualizováno 7.6.2023: Agentura MM nepolevuje v šikaně Šinágla. Co bude následovat ?

Aktualizováno 29.5.2023: OS Beroun Protokol o jednání 11.5.2023 - OS Beroun Usnesení o návrhu na zastavení exekuce 11.5.2023 - Zvukový záznam z jednání 11.5.2023 - Jiří Vondráček: Vztahy s Helenou už neřešíme ( od 20té min.).

Aktualizováno 16.5.2023: Dopřejme Rusům jejich Norimberk. Jak ruská ambasáda v Praze slavila Den vítězství - Není to tak dávno, co se 9. května před ruskou ambasádou v Praze – Bubenči, v dnešní ulici Ukrajinských hrdinů, tvořila dlouhá fronta slavnostních hostů. Tradičně nechyběl bývalý prezident Václav Klaus či tehdy úřadující Miloš Zeman, nějací ti expremiéři, zneuznaní (ex)poslanci, komunisté či zasloužilí umělci jako Helena Vondráčková.

P.S. Z této fotogalerie kolaborantů - galerie bezpáteřnosti - je na zvracení - Den vítězství přišli na ruskou ambasádu oslavit Zeman, Klaus i umělci. To je stejné, jako kdyby přišli slavit státní svátek nacistického Německa na jeho velvyslanectví v Praze! Oběti zločinné komunistické ideologie se obracejí v hrobě! 

***

KS Praha 25.8.2022,  č. j. 21 Co 225/2022 – 110, bod č. 22: Odvolací soud zároveň shodně se soudem I. stupně uzavírá, že s ohledem na množství a obsah předchozích žalob a dalších procesních a jiných podání žalobců za situace, kdy se jim morální i nemateriální satisfakce dostalo, je již naprosto evidentní, že se žalobci touto další žalobou nehodlají domáhat svých práv, ale že již jde jen o nástroj systematické šikany žalovaného. I odvolací soud je přesvědčen, že žaloba není vedena snahou žalobců o ochranu jejich práv, ale je zcela zjevným zneužitím práva a součástí jejich šikanózního postupu vůči žalovanému. I tato skutečnost nutně vede k zastavení řízení podle ust. § 104 odst. 1 o.s.ř., neboť podmínkou řízení, tj. podmínkou, za níž soud vůbec může věc projednat a rozhodnout, je i to, že nejde o zcela zjevné zneužití práva. Rovněž nedostatek této podmínky řízení je neodstranitelným nedostatkem, jehož důsledkem je vždy zastavení řízení. Jak ovšem správně opakovaně zdůraznil soud I. stupně, jde v případě těchto konkrétních žalobců o situaci naprosto výjimečnou, kdy je zcela zřejmé, že jejich jednání dnes již (za situace, kdy se jim přiměřené satisfakce za opakovaně žalované jednání žalobce dostalo) nemá jiný účel než šikanovat jinou osobu, a zneužití práva z jejich strany je s ohledem na shora uvedené bez jakýchkoliv pochybností.

***

Nechci nadále zbytečně zatěžovat své zdraví, justici a ohrožovat moji práci dalšími soudy a desítkami hodin marnosti. Jednání probíhalo u OS Beroun (11.5.2023). Ve věci byly dvě jednání (první jsem přehlédl, neúčasti nelituji). V podstatě je mi protistrany líto. Nešťastní lidé, kteří potřebují roky neustále soudům dokazovat, jak jsou bezchybní, dokonalí, chybují jen ti druzí. To vypovídá nejen o nich, ale i o společnosti, která toto zneužívání justice na úkor slušných občanů umožňuje. Obávám se, že exekuce skončí až mojí smrtí, či úmrtími druhé strany.

Vzhledem k tomu, že už nemá exekutor kde a co brát, nemohu vyloučit ani snahu mne, jako nezávislého publicistu, umlčet. Vědomě, či jako nástroj mocenských struktur v pozadí, vyloučíme-li možné poruchy osobnosti, které budí chování všech, včetně soudního exekutora, hluboko pod standardem chování normálních lidí.

Skutečná svoboda slova a právo veřejnosti na informace nebyly nikdy zadarmo. Zaplatil jsem ztrátou rodného domu, infarktem, ztrátou nenahraditelných dat za roky mé práce v exilu a v ČR. Soudní exekutor má právo nejen zabavovat movitý majetek, ale i pracovní nástroje a duševní vlastnictví!

6 let nemohu používat soukromé konto, protistranou jsem v masových médiích pomlouván, a kam nemám přístup. Špatnou pověst si žalobciía věřitelé způsobili sami. Je jim zcela "ukradená", hlavně když to "sype". Ukázka českého plebejství v jiné formě. Za pravdu jsem trvale šikanován a krácen na základních občanských a lidských právech. Protistrana je s pomocí formální české justice, kdy se nehledá duch zákona a naplňování spravedlnosti, plně využívá a zneužívá. Pokud máte zájem, můžete si průběh této soudní frašky na účet daňových poplatníku poslechnout ze zvukového záznamu. Omlouvám se i posluchačům za expresivní výrazy. I Jan Masaryk je neváhal občas použít, když výstižnější nenašel…

Soudkyně mi bylo také líto. Je svázaná formálním právem, které vylučuje naplňování ducha zákona a hledání spravedlnosti. Právo tak paradoxně slouží opaku toho, čemu má sloužit. Rozsudek platí doživotně, sdělila soudkyně - zdržet se jakékoliv kritiky protistrany - zřejmě tedy i chválit, kdyby bylo co?  Kupodivu mne může usvědčený zločinec a podvodník beztrestně, doživotně pomlouvat a šikanovat v masových médiích, kde je mi přístup a vyjádření odmítáno, tedy je porušován tiskový zákon. K normálnosti má protistrana hodně daleko, stejně jako mnoho českých soudů a soudců. Karel Kryl to výstižně nazval demokraturou (znali jsme se osobně). Doufám, že si v nebi budeme mít o čem povídat (snad mi peklo za porušování zákonů nehrozí). To spíš čeká druhou stranu, pokud nemají v nebi speciální oddělení pro duše, které vyžadují zvláštní péči...

Soudní exekutor Mgr. Jan Beneš má tak „volnou cestu“ udělit mi tuším už osmou, max. pokutu 100 000, Kč, kterou obdrží stát, z mého soukromého účtu, blokovaného už 6 let. Pěkně děkuji za takovou „ochranu státu“. Je to jako plíseň, proti které není vakcína. Skončí jen moji smrtí, pokud se radikálně nezmění poměry v české justici.

Pouhé „cinkání klíčky“ nemohlo odstranit totalitní dědictví, naopak ho posílilo. Náprava bude trvat generace, pokud se začneme chovat jako občané a ne jako poslušné „ovečky“, ovládané strachem a čekající, „že se to odpracuje samo“. Neodpracuje. Úspěšná budoucnost patří jen těm zemím, které něco poctivě dělají a budují,  aby následující generace měli na co navazovat. Pokud zemi plebejsky rozkrademe, nebude na co navazovat a postupně zmizíme do bezvýznamnosti, či z dějin. Příkladů z minulosti je dost. Začít lze vždy – osobním příkladem ve svém okolí! JŠ

***

Půjde Šinágl do vězení?

***

 Hlavni nadrazi HV foto 4.5.2023Hlavni nadrazi HV koncert 4.5.2023LN HV reklama 5.5.2023

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (28 Votes)
Share

Komentáře   

-31 #4 Jan Šinagl 2023-05-17 07:45
Jsme ve válce, paní Anežko. Některé bitvy se prohrávají, ale nakonec vyhrajeme! Ukrajinci jsou nám příkladem. Děkuji Vám za podporu:-)
-33 #3 Jan Šinagl 2023-05-17 07:42
Zdravím Vás pane Šinágle, bez slz to zase nejde. Ani nedutám.

Anežka z Kojetína
-31 #2 Jan Šinagl 2023-05-14 20:26
zivotvcesku.cz/.../diskuze

Alan Přibyl: Ježíš, on ten její praštěný manžel se bude soudit i v hrobě. To je už nemoc, on nedostudoval práva a teď se baví tím, že se soudí koho vidí. Jeho bych se bála potkat i na Václaváku to bych snad běžela jak o život, aby si mě nevšimnul a nepodal na mě žalobu, že jsem měla úsměv od ucha k uchu a nepadla do mdlob, že vidím největšího sudiče Česka. To se má Helena čím chlubit, že si vzala takovýho ošklivce, který neví, z který do který. Bože, ty tohle vidíš, do čeho jsi duši dal a kdo zaměstnává naše soudy!
-36 #1 Jan Šinagl 2023-05-12 09:47
Helena show v kině Petra Bezruče proběhla, ale nějaký ohlas v místním
tisku nebo TV - nic. Z dost velkého okruhu lidí a známých, tam nikdo nebyl, ani by tam nešel ( lístek kolem 1000 Kč).Snacha dělá u Huismana syn u Tauronu.Ty mladé to ani nezajímá.

JP

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)