Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 26.01.2021 16:43
  Naštěstí v Americe máme osobnosti jako je senátor Rand Paul.

  Read more...

   
 • 26.01.2021 16:21
  Fortunately, in America we have personalities like Senator ...

  Read more...

   
 • 26.01.2021 16:13
  Vielen Dank für die Weiterleitung der Information. Ich konnte ...

  Read more...

   
 • 26.01.2021 15:46
  Vážení, vrhat se z onkologického klidu do neklidu doby je ...

  Read more...

   
 • 26.01.2021 11:18
  Dobrý den pane Šinágle, moc děkuji za Vaše maily, netušila ...

  Read more...

   
 • 25.01.2021 11:13
  Greg Steube is my Congressman. He represents the district ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

500 krojovaných zaplavuje Hradčanské náměstí a zpívá Bylo to něco neskutečného, skutečné ryzí češství, které okouzlilo Nick_Vujcic_TK_100910každého kdo měl to štěstí být přitom. V sobotu v Městské knihovně takřka pětihodinový koncert bez přestávky a v neděli opět zpěv, kroje, muzika a navíc modrá obloha. Zahraniční turisté byli u vytržení, stejně tak malé děti a pár nahodilých Pražanů, kteří také nevěřili svým očím.

 

Festvalov_zpravodaj_2010Tradiční české a moravské lidové písně zpívali v neděli dopoledne na Hradčanském náměstí čeští krajané, kteří přijeli do Prahy na Mezinárodní krajanský festival. V průvodu se vydali z Toskánského paláce přes Hradčanské náměstí k soše T. G. Masaryka, kde stejně jako v minulých ročnících nakonec zazpívali jeho oblíbenou píseň Ach synku, synku. Na festivalu vystoupily soubory z Kanady, Chorvatska, Ukrajiny, Maďarska, Slovenska, Rumunska nebo Srbska. Nejvíce krajanů letos přijelo na festival z Chorvatska, ze Záhřebu a z Kaptolu. Spolu s kapelou do Prahy přijelo také 36 děvčat a asi dvacetiletých chlapců z brazilského města Nová Petropolis. Rozpočet festivalu je kolem 400.000 korun a je o polovinu nižší než u loňské přehlídky, v porovnání s financemi na jiné podobné akce je však pětinový. Festival se tak daří uspořádat díky sponzorským darům, podpoře některých státních institucí a pomoci dobrovolníků. ČRo 12.9.2010

Krajane_Chorvatecek_120910Bylo to něco neskutečného, skutečné ryzí češství, které okouzlilo každého kdo měl to štěstí být přitom. V sobotu v Městské knihovně takřka pětihodinový koncert bez přestávky a v neděli opět zpěv, kroje, muzika a navíc modrá obloha. Zahraniční turisté byli u vytržení stejně tak malé děti a pár nahodilých Pražanů, kteří také nevěřili svým očím. Naprosto skvělí byli především Brazilčané a Chorvaté aniž bych snižoval hodnotu vystoupení druhých. Ani v sobotu, ani v neděli jsem nezahlédl žádného politika či známou osobnost, vyjma Jiřiny Šiklové. Z médií jsem zaregistroval pouze ČRo a ČT v neděli. ČT vysílala reportáž jako poslední zprávu cca 2 minuty večer v hlavním zpravodajství. Kdyby vysílala v přímém přenosu sobotní koncert a zejména nedělní rozloučení, potěšila by srdce milionů televizních diváků podívanou o zážitkem o kterém většina obyvatel nemá vůbec tušení.

Trochu vám přiblížím atmosféru: takto zpívají Chorvaté, takto se zpívalo od Toskánského paláce až k soše TGM, takto krajané poděkovali hlavní organizátorce paní Věře Doušové, takto jí zazpívali ŽIVIJÓ! ZDE je můj rozhovor s paní Věrou Doušovou. Rozhovor s touto výjimečnou osobností natočila i ČT, ale odvysílala jen pár vteřin. Především takovýmto skvělým lidem se mají udělovat vysoké státní Řády!

Nick_Vujcic_seminar_sal_100910V pátek 10.září jsem se zúčastnil TK Nicka Vujcice a jeho přednášky Nick_Vujcic_seminar_100910v Praze. Sál pro cca 1000 lidí byl téměř zaplněn. Každý přítomný se jistě z jeho myšlenek nechal obohatit. Člověk od narození bez rukou a nohou a co vlastní vůli a pílí dokázal – ZDE si můžete poslechnout celou TK – doporučuji.

ZDE – je mnou dnes podaná stížnost k rukám prezidenta Václava Klause k diskriminaci turistů a okrádání věřících v Katedrále sv. Víta v Praze.

 

Jan Šinágl, 14.9.2010

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)