Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 20.04.2018 09:08
  Vážený pane Formane, děkuji za Váš názor. Mnoho lidí mnoho ...

  Read more...

   
 • 20.04.2018 08:26
  Podobné, zlehčující komentáře, s anonymními odesílateli, v ...

  Read more...

   
 • 20.04.2018 01:16
  Vazeny pane Sinagle, Obdivuji Vasi houzevnatost a snahu o ...

  Read more...

   
 • 19.04.2018 23:28
  No není pravda, že je to jen reality show :)

  Read more...

   
 • 19.04.2018 17:51
  Jak je to u nás když někdo mluví, má své názory a zveřejňuje ...

  Read more...

   
 • 19.04.2018 11:58
  To snad je jenom sen. Toto se děje v našem tzv. demokratickém ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

U Lva Michalek 300114Díky skandálnímu dění při asanaci Stroupinského potoka a renovaci Kulturního domu, nemají si naKK Zebrak verejnost 0502014 zasedání zastupitelstva pozdě příchozí občané kam sednout. Přitom nedávno chodilo na zasedání zastupitelstva max. pět občanů. 30.ledna 2014 si pozvali zastupitelé, kritizující chování radnice a starosty Mgr. Daniela Havlíka, advokátku Oživení o.s. Mgr. Andreu Kohoutkovou a senátora Mgr. Libora Michálka, MPA. Starosta se nedostavil, ani další z kritizovaných, vyjma manželky vedoucího KK paní Frauenbergové, která sdělila, že manžela obhajovat nebude. Zatím lze konstatovat, že ačkoliv je prokazatelné jednání v rozporu se zdravým rozumem a dobrými mravy, stávající legislativa a zákon o obcích toto jednání beztrestně a nepostižitelně v mnoha případech umožňuje. Níže přináším zvukové záznamy. Bohužel jsem byl v době této návštěvy v Bratislavě.

ZDE je zvukový záznam z vystoupení obou hostů ze dne 30.1.2014 v sále restaurace U Českého Lva, který byl zaplněna do posledního místa. Mgr. A.Kohoutková od 44:50 min., senátor Mgr. L.Michálek od 1:06:50 hod. Celé setkání trvalo přes dvě hodiny. Z vyjádření senátora Michálka: Kdyby jednali ve veřejném zájmu, ptali by se veřejnosti - Legislativa není dostatečná. Není stanovena povinnost a není tedy za co stíhat - Jde o únik z odpovědnosti - Zákon o obcích je nedokonaly. Ročně je až 100 miliard proinvestováno neúčelně - Je absurdní proplatit a pak sestavovat rozpočet – Řešením jsou volby.

ZDE je zvukový záznam z posledního zasedání zastupitelstva dne 5.2.2014. I ten stojí za poslech. Pozitivní je, že se bude konat výběrové řízení na nového vedoucího KD a že zastupitelé budou mít možnost spolupracovat při kontrole účelnosti vynaložených finančních prostředků a kvality odvedené práce. Poměrem hlasů 7:7 nebyl odvolán z funkce ředitel školy a předseda finančního výboru Mgr. Ladislav Šnajdr. Je smutné, že ředitel školy se nestyděl hlasovat veřejně sám pro sebe. Zřejmě mu to ani nedošlo jaké nemravnosti se i jako učitel, dopustil.

Starosta veřejně přiznává, že neví nic o prováděcím protokolu, který je samozřejmou součástí prováděcích prací, navíc v takové výši?!

KK Zebrak panel 0502014Poselství občanům je jasné. Chtějí-li mít pořádek a prosperující obec, musí také pro to sami něco udělat. Začíná to volbami těch nejlepších z občanů a pokračuje trvalým zájmem o věci veřejné. Ve stávající legislativní poušti a stavu korupce je téměř každá veřejná osoba v pokušení chovat se nemravně. Mnohdy jsou i slušní a poctiví účelově obviňováni, protože „překáží“. Odpovědnost nesou jak radnice, tak občané. Budou-li občané více aktivní, přestanou si odpovědní dovolovat to co dosud, kdy často neznají míru a zvykají si na nenormální jako na normální. Jenom tvrdit, že někdo krade či chová se jinak nemravně, nestačí. Jedině volby, vítězství slušných či vytvoření silné opozice, může omezit korupci, která stále více zasahuje do našich životů ať už přímo či nepřímo.

Jinak na to nakonec doplatíme všichni – obec, občané, naši potomci a naše země. Nedělejme si iluze, že Žebrák je výjimkou.

 

Jan Šinágl, 9.2.2014

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)
Share
Přidat komentář