Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 13.01.2021 12:17
  Marek Wollner: „Včera sledovalo Reportéry ČT téměř milion ...

  Read more...

   
 • 12.01.2021 17:05
  Otec zakladatele Muzea českého a slovenského exilu XX. století ...

  Read more...

   
 • 12.01.2021 16:48
  Muzeum paměti 20. století chystá letos výstavy či publikace Pražským ...

  Read more...

   
 • 12.01.2021 16:41
  Dobrota a zrada. Dva dědové. Pozor, neplést si dědu Klauze s ...

  Read more...

   
 • 12.01.2021 16:37
  Lokajové ruské moci. Nenechme se unášet různými „pravdami“. Jakékoliv ...

  Read more...

   
 • 12.01.2021 10:30
  Hezký den, Neomlouvejte se. Přibývá lidí, kteří tvrdí, že ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Klaus_VclavKlaus podporuje darebáka Martina Michala, podivné způsobyKlausov_Livie první dámy Lívie Klausové, skandální akcie na doručitele, muslimské MZe ČR, další soudy, hodiny otevřených dveří hejtmana Ratha, demonstrace 17.11.2010…

Obávám se, že mu dnešní dění ve světě dává stále za pravdu – alespoň ve věci lidské hlouposti zcela určitě. Česká republika je zde ukázkovým příkladem nemravnosti a vlády neschopných, resp. všehoschopných. Především nepracovat, ničím nepřispívat ke tvorbě materiálních a duchovních hodnot, nebýt za nic odpovědný a nepřijímat za nic osobní odpovědnost -  hlavně si zajistit bezstarostné žití v blahobytu na účet ostatních.

Petici na podporu Marty Kubišové plně podporuji

i když bylo jistě lepší ji zveřejnit až po rozsudku VS Praha a nedávat tak možnost protistraně a jejím příznivcům trapně až hloupě zpochybňovat rozhodnutí VS Praha - v čele s prezidentem Václavem Klausem. Jestliže se takový prokazatelný darebák a podvodník jakým je Martin Michal chlubí podporou prezidenta republiky, není už třeba ke zločinným poměrům a bezvládí, resp. vládě zločinu v naší zemi více co dodat. Otázka „Neměl by být Václav Klaus spíš ve vězení?“, není zas tak úplně nemístná. ZDE připomínám minulost člověka, který je hlavním iniciátorem všeho zla ve sporu Kubišová versus Vondráčková – Martina Michala – takovéhoto gaunera a hochštaplera se zastává prezident ČR…?! Na druhé straně může se stát nejvyšším představitelem země čestný, slušný a charakterní člověk, když v ní vládnou tak zločinné poměry…?!

Je neméně zajímavé, že první dáma země Lívie Klausová ještě nikdy,

pokud je mi známo, veřejně a v přímém přenosu nevystoupila v delší diskusi, aby se veřejnost mohla sama přesvědčit o jejích názorech, postojích, intelektuálních a duchovních kvalitách a jak běžně činí manželky presidentů – ovšem vyspělých, demokratických zemí. Její občasné vystupování na veřejnosti nesvědčí o tom, že by jí funkce první dámy země naplňovala či uspokojovala. Je nucené, nepřirozené, strojené úsměvy a chování před televizními kamerami by tomu nasvědčovaly. V soukromí je náladová (podobně jako její manžel), má ráda tvrdý alkohol, zbožňuje scrable, kdy nutí svoji ochranku aby s ní hrála, je velmi pedantická, dohlíží např. - jako první dáma - i na sekání trávy a „správné“ skládání dříví, zakazuje disko u své chalupy, když nemůže usnout atd. Nedivím se, že ochranka z této „ochrany“ první dámy země, která k chování skutečné dámy má opravdu, ale opravdu hodně daleko, je nešťastná, resp. naštvaná. Nešťastná je zřejmě i sama Lívie Klausová. Není divu, když je nucena žít v přetvářce s takovým manželem. Nutně to pak vyúsťuje v chování a jednání, které je první dámy země nedůstojné, ale logickým následkem prostředí ve kterém je nucena žít. Může nám být jí jen líto. Časy skutečných dam, jakou byla např. paní Charlotte Garrigue Masaryková, jsou už pryč – alespoň na Pražském hradu, doufejme, že jen dočasně…

Sněmovna schválila novelu zákona s akciemi na doručitele

a tak závažné téma není vůbec hlavním tématem – asi právě proto! Finanční noviny: Schválená novela z protikorupčního hlediska nic nevyřeší, stejně jako předchozí novela. "Pozitivem je možná účast společností obchodovaných na burze s akciemi na majitele ve veřejných zakázkách. Otázkou je, jak budou společnosti zjišťovat akcionáře s více než desetiprocentním podílem a jak bude možné plnění této povinnosti kontrolovat. Vlastnictví akcií na majitele se může snadno měnit ze dne na den a těžko lze proto prokázat, že prohlášení z konkrétního dne bylo lživé." Korupčníci se radují, volební sliby zapomenuty, občané budou opět okrádáni o výsledky své práce. Vít Bárta může být i nadále vlastníkem akcií své bývalé společnosti a nikdo mu to nedokáže, jako mu nikdo nedokáže, že díky jeho postavení může jeho bývalá firma nejednou vykazovat mnohem vyšší zisky než tomu bylo dříve! Jeho předchůdce Aleš Řebíček nám tyto praktiky předvedl dostatečně a názorně.

Stále méně lidí věří, že tragédie u Smolenska,

kde zahynula takřka celá polská elita, byla jen náhoda. ZDE jsou nejnovější informace! Rusko zahlazuje stopy a blokuje vyšetřování jak jen může! Chová se tak „neschopně“ ten, kdo má čisté svědomí, chce pomoci - a je  schopný posílat i rakety do vesmíru…?!

Podle očekávání zamítl v pátek MS Praha žalobu OS „Pomáhat a chránit“

Hirato_Marek_a_Media_240910za zneužívání tohoto názvu PČR a ohrožovaní jeho dobré pověsti. Obstrukce, kterými byla žádost o registraci občanského sdružení MV neustále odkládána v rozporu se zákonem soudce Jirsu nezajímaly. Jeho argumentace, že i kdyby bylo OS zaregistrováno před používáním jeho názvu MV, nelze nikomu zakazovat používat všeobecně známé pojmy v názvu svých sdružení jakými jsou např. NÁRODNÍ DIVADLO či PRAVDA VÍTĚZÍ…? Nejsem si tak jist, zda-li by MV tato sdružení povolovala a majitelé ochranných známek se nebránili…? Navíc soudce Jirsa pozapomněl, že je rozdíl, jest-li presentuji své sdružení pod názvem ND či výrokem TGM, tedy důvěryhodnými nositeli a nikoliv pod názvem POMÁHAT A CHRÁNIT, který je dnes širokou veřejností vnímán jako synonymum PČR a tedy budící nedůvěru a ironii. Nutně pak každé sdružení tohoto, nebo podobného názvu je veřejností vnímáno negativně. ZDE si můžete poslechnout zvukový záznam celého jednání – podstatná je závěrečná řeč předsedy OS Marka Hiraty – začíná na 45:20 min. a ZDE rozsudek soudce Jaromíra Jirsy.

Ministerstvo zemědělství šokovalo

svým rozhodnutím o povolení usmrcení podřezáváním živých zvířat. V Česku tak existují dvě kategorie občanů: ti, kteří zákon musí dodržovat, a ti, kteří ho dodržovat nemusí. Povolujeme muslimům stavby mešit a nyní i barbarské usmrcování zvířat! Bude snad u nás brzy povolena i šárija…?! Respektuji práva a zvyky muslimů v jejich rodných zemích, ale zavádět je v křesťanských zemích, které jsou v přímém rozporu s jejich kulturou,  zvyklostmi, duchem a tradicemi považuji za diskriminační, urážející občany a ohrožující jejich práva - o právech zvířat nemluvě. Žádost vyřizovala Helena Dlabalová a rozhodnutí povolení výjimky podepsal ředitel odboru komodit zvířat Jiří Machek. V mnoha zemích, například ve Švédsku a Švýcarsku, je tato porážka nezákonná. Známou odpůrkyní této barbarské porážky je slavná herečka a ochránkyně zvířat Brigitte Bardot.

KSČM se na svém webu doznala, že ji založila zločinná organizace:

„Akční postup strany po mimořádném sjezdu strany musí proto důsledně vycházet z taktiky a strategie Komunistické strany Československa v podmínkách otevřeného politického soupeření o důvěru občanů. To znamená, že již v současné fázi musíme přizpůsobit činnost těmto zásadně změněným podmínkám,“

…Senátoři nedávno předložili vládě návrh na rozpuštění KSČM. Kabinet Jana Fischera (člena KSČ v letech 1980 až 1989) ale smetl iniciativu se stolu. Nemalý podíl na tom měl i současný ministr vnitra Martin Pecina, který svoji kariéru zahájil v mládežnické odnoži KSČ – Svazu socialistické mládeže (SSM). Přestože existují jasné důkazy o aktivitách členů KSČM a KSČ a personálním propojení obou organizací, Policie ČR nezahájila vyšetřování, ani nikoho neobvinila z veřejné podpory a propagace zločineckého hnutí.

Správa Pražského hradu reagovala na moji stížnost

k rukám prezidenta Václava Klause. Musím říci, že mne překvapila. Doufejme, že i opatření o kterých mluví i zrealizuje v zájmu dobrých mravů a věřících návštěvníků Katedrály sv. Víta.

Na moji žádost reagovala i Česká pošta

ohledně nezákonné umístěných volebních plakátů Petra Nečase na žebrácké poště a který jsem byl nucen sám odstranit, když PČR nereagovala, resp. předala věc PK v Hořovicích. Škoda, že mi Česká pošta neposlala celou smlouvu jak jsem požadoval. Chci věřit, že tato vstřícnost nebyla vedená snahou utajit před veřejností další části smlouvy, které by nemusely být pro veřejnost nezajímavé…?

ZDE si můžete přečíst více o naší policii a bezpečnostních složkách.

Není to zrovna hezké čtení – na 30 otázek ředitel BIS Jiří Lang těžko odpoví a pokud snad ano, tak takovým  způsobem, že neodpoví… Nejvíce policistů na počet obyvatel v zemích EU vykazuje Turecko 1 policista na 220 obyvatel, ČR je na druhém místě s jedním policistou na 244 obyvatel. Nejméně policistů na počet obyvatel zaměstnává Švýcarsko – 1 policista na 487 obyvatel, tedy více jak dvakrát méně než v ČR. Kupodivu tam není 2x větší nebezpečnost, ale mnohem více bezpečněji než u nás. Nutno dodat, že švýcarský policista je veřejností velmi respektován a ceněn – domluví se  několika světovými jazyky, je vzdělán a má také mnohem jiné pravomoci než český policista, který udělá a vyřeší mnohem méně než švýcarský. Kolik jen zpráv začíná slovy „Policie zahájila vyšetřování…“ a takřka žádné zprávy „Policie vyšetřila a viník byl odsouzen…“ Podle suchých čísel musí švýcarský policista pracovat dvakrát více aby se vyrovnal českému, když má na starosti více jak 2x více obyvatel. Podle stavu bezpečnosti ve Švýcarsku to bude jistě mnohem více, byť je třeba brát v úvahu, že průměrný Švýcar se nechová jako průměrný Čech. A není to jenom tím co by mu švýcarský policista dovolil či nedovolil.

Jsou země, kde musí být napsáno mnoho zákonů a nejsou dodržovány – jsou země, kde jich stačí mnohem méně a jsou dodržovány, každý je zná. Ty ostatní – nepsané – vytvoří prostředí, výchova a vzdělání.

V úterý 28.září, pořádá hejtman David Rath „Den otevřených dveří“,

resp. „Hodiny otevřených dveří“ v době od 10:00 hodin do 14:00 hodin. Největší zájem jistě bude budit prohlídka nově zařízené kanceláře pana hejtmana v údajné hodnotě přestavby 4.000.000,-Kč? Podrobnosti jistě pan hejtman či jeho spolupracovníci rádi zájemcům z řad návštěvníků a daňových plátců jistě rád vysvětlí – hlavně jak tato investice zkvalitnila jeho práci ve prospěch obyvatel Středočeského kraje!

Ve středu 29.září od 9:00 hodin vynese Ústavní soud ČR

usnesení ve věci přístupu občana k odposlechům v případě kdy se ho týkají a kdy často rozhodují o výsledku žaloby. Zatím je v plné moci bezpečnostních složek co soudům a obhájcům ukáží, resp. neukáží bez jakékoliv kontroly. Podpoří ÚS ČR bezpráví a další růst korupce a zločinnosti, nebo konečně zakáže používání takovýchto nezákonných praktik a podpoří vládu práva a spravedlnosti…?!

Též ve středu 29.září od 8:30 hodin u OS Liberec,

proběhne soud se sadistickým bachařem a bývalým poslancem za KSČM Josefem Vondruškou.

Podle zářijového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM)

Češi věří rádiu, armádě, TV a policii a nedůvěřují církvím. Kdopak si asi tento průzkum objednal a proč – pokud byl vůbec proveden? Další ukázka manipulace s veřejností a veřejným míněním. Asi to chce ještě více korupčních afér v armádě, u policie a ještě více seriálů z doby totality v ČT, aby důvěra v tyto instituce byla stoprocentní !!! Zajímavé, že kostely jsou stále více při bohoslužbách zaplněny…?! Má zde snad někdo strach či je tato zem obývaná jen hlupáky…?!

Zvu všechny nehlupáky na Hradčanské náměstí v Praze

ve středu 17.11.2010 od 15:00 hodin. U pomníku TGM si připomeneme odkaz listopadu ´89. Nikdy není pozdě - i když je lidská hloupost nekonečná… I proto prosím o šíření této informace. Dokažme, že máme na víc, než jen na lumpárny, podvody, lži, krádeže, ničení naší země, její přírody a budoucnosti!

 

Jan Šinágl, 25.9.2010

 

„Příští krize vtrhne do Evropy, jež bude zbavena akceschopnosti. Nalomené státy skončí v defaultu, věřitelé odepíší obrovské ztráty a většina z nich zbankrotuje také. Zdá se, že této očistné fázi už nepůjde nijak zabránit. Pravděpodobně však bude podstatně bolestnější, než kdyby se provedla už před dvěma roky.“

Karel Zaoral

* * *

„Vlády by neměly rozhodovat a určovat, kdo přežije. Nejsou vybaveny k tomu taková rozhodnutí provádět. O bankrotu rozhoduje ocenění a soud trhu, nikoli státní intervence. Bankrotáře nelze chránit, ale lze jim zákonem pomáhat k rychlé a efektivní transformaci. Státní intervence trhy zkreslují, znemožňují určování hodnoty, čímž krizi zhoršují. Zablokuje se tím totiž očistný efekt krize a ozdravení ekonomik.“

Prof. Milan Zelený

* * *

„Hodnocení člověka má vycházet z toho, co dává, ne z toho, co je schopný získat. Nechtěj být člověkem, který je úspěšný, ale člověkem, který za něco stojí.“

„Jsem pevně přesvědčen, že vášnivá vůle po spravedlnosti a pravdě udělala více pro zlepšení podmínek ve společnosti než vypočítavá politická chytrost, která nakonec vyvolává všeobecnou nedůvěru. Kdo může pochybovat o tom, že Mojžíš byl lepším vůdcem lidstva než Machiavelli?“

„Dvě věci jsou nekonečné: vesmír a lidská hloupost.“

Albert Einstein

* * *

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)