Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...

   
 • 29.06.2024 13:14
  ČLK Seminář info: Moje vystoupení se obešlo s prezentací sotva ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Bude následovat omluva našim spojencům v NATO, včetně omluvy gen. tajemníkovi NATO panu Andersovi Foghu Rasmussenovi…?! - Korespondence s PČR s Odborem vnitřní kontroly – Rusko provokuje u Černého moře výsostné území BLR, člena EU!

Vystoupení ministra vnitra ČR Milana Chovance v pořadu ČT "168" bylo neuvěřitelné, navíc v době, kdy akutně hrozí válka a situace vyžaduje mít na odpovědných místech schopné a odpovědné osoby! Má-li takováto osoba pod sebou tak důležité ministerstvo, tak mu zřejmě vládne někdo jiný, není-li resort zcela bezvládný či neovladatelný. Člověk schopný takovýchto výroků, patřících svojí úrovní do hospod, má zřejmý problém uřídit a mít pod kontrolou sám sebe, natož ještě ministerstvo. Je to ostudou všech slušných, schopných policistů a celé naší země, pokud dopustí, aby v čele tak významného resortu byl a zůstal člověk takovýchto pokleslých způsobů a mravů, pokud lze o mravech vůbec ještě hovořit.

 

Divíte se, že nás svět bere stále méně vážně, pokud vůbec. Nemůžeme se mu divit, když připustíme, aby lidé schopni takovéhoto skandálního cynického vyjádření, byli jmenováni do tak vysokých, odpovědných funkcí. Co by bylo ještě horší, kdyby i nadále ve funkci zůstali, navíc v situaci, kdy vážná situace v Evropě eskaluje a vyžaduje po všech stránkách vynikající osobnosti v nejvyšších funkcích! Bude následovat mlčení médií a politiků?! Pokud má trochu sebeúcty Vláda a Parlament ČR, měly by iniciovat jeho okamžité odstoupení z funkce ministra vnitra, omluvit se našim spojencům v NATO, včetně omluvy gen. tajemníkovi NATO panu Andersovi Foghu Rasmussenovi. Jen omluva ministra Chovance, by byla výsměchem a potvrzením žalostné úrovně a stupně „kultivovanosti“ naší politické scény, pokud by bylo ještě vůbec možné o nějaké „úrovni“ hovořit, zůstane-li ve své funkci.

 

Jan Šinágl, 15.4.2014

 

P.S.

Mimochodem jsem po svém udání na policii vyzval místní policisty v žertu při jejich zásahu v jiné věci, kdy čekali nečinně na ulici, aby mne zatkli, když mne tak dlouho bezúspěšně hledali. Jejich pobavená reakce: “Ať si to s Vámi vyřídí Pražáci.“ Rozuměli jsme si, plně jsem je chápal. Dole je dostatek schopných, ale frustrovaných policistů ze spousty nesmyslných předpisů, zákonů a mnoha neschopných nadřízených. To vše z policistů dělá často jen úředníky se strachem, aby neporušili nějaký zákon. Tak raději nekonají. O to více konají pachatelé – beze strachu!

* * *

Rusko u Černého moře neustále provokuje, říká bulharský ministr

* * *

Korespondence s PČR s Odborem vnitřní kontroly

-------- Původní zpráva --------

Předmět:

Žádost o prošetření možného přestupku PČR

Datum:

Fri, 11 Apr 2014 11:22:16 +0200

Od:

Jan Šinágl <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.;

Komu:

"PČR Praha OVK Mgr. Jiří Poláček" <"krpa.ovk.podatelna"@pcr.cz>

K rukám vedoucího Odboru vnitřní kontroly KŘ PČR Praha Mgr. Jiřího Poláčka

Vážený pane vedoucí,

PCR parkuje na invalidech 080414dne 9.4.2014 jsem od jednoho občana obdržel fotografii v příloze s následným textem: "Ministerstvo vnitra zřídilo speciální oddělení "invalidní policii". No a za odměnu, že se tolik nadřou jdou ve 45letech do důchodu. Pomáhat a chránit. Pořízeno parking Tesco Eden 8.4.2014 - SPZ: 1AN 42 81" Dovoluji si Vás tímto požádat o prošetření této věci. Nelze samozřejmě vyloučit, že se jednalo o nouzovou situaci. Vzhledem k dosavadní, byť lepšící se pověsti PČR očekávám, že moje žádost bude urychleně vyřízena. Žádám současně i o informaci, k jakému závěru vyšetřování Vašeho OVK dospělo. Obratem s ním, ve veřejném zájmu, tedy i v zájmu PČR, seznámím širokou veřejnost. Přeji Vám mnoho zdaru!

V úctě k Vaší neodejmutelné odpovědnosti

 

Jan Šinágl

+420 775 239 148

* * *

Dne 14.4.2014 9:31, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. napsal(a):

V příloze Vám tímto zasílám vyrozumění o postoupení Vašeho podání ze dne 14. 4. 2014. 

S pozdravem kpt. Mgr. Petr Novotný.

* * *

-------- Původní zpráva --------

Předmět:

Re: KRPA-145630-3/ČJ-2014-000066-Č168

Datum:

Mon, 14 Apr 2014 11:28:43 +0200

Od:

Jan Šinágl <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.;

Komu:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.;

Dobrý den pane kapitáne,


jako občan jsem očekával, že mi PČR poděkuje a pošle automaticky výsledek šetření, abych mohl informovat i veřejnost. Takto jsem nucen opět investovat svůj čas i své peníze, abych se dozvěděl s jakým výsledkem bylo uzavřeno mé podání. I tak Vám děkuji. O vládě předpisů a jiného vím dost od mnoha vašich kolegů. Včerejší vystoupení ministra vnitra v pořadu ČT "168" bylo neuvěřitelné, navíc v době, kdy hrozí válka. Patřičnou reakci zveřejním na svém webu včetně anglické verze. Má-li takovéto individum pod sebou takový silový resort, tak mu zřejmě vládne někdo jiný a nemůžeme očekávat žádné zlepšení. Člověk schopný takovýchto výroků páté cenové skupiny má problém uřídit sám sebe natož MV. Přeji Vám schopného ministra vnitra a ne takového blba. Je ostudou všech slušných a schopných policistů a celé naší země.


S pozdravem

Jan Šinágl

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.60 (10 Votes)
Share

Komentáře   

+6 #1 PHradil 2014-04-15 22:25
Pokud jste to nepochopil, nejednalo se o žádné "vystoupení ministra v pořadu 168" ale novinářské prostitutky z ČT zveřejnili záběry off-record, kdy s nimi ministr neformálně žertuje před začátkem tiskovky. Dělat z téhle blbosti kauzu je fakt směšné.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)