Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 19.04.2018 17:51
  Jak je to u nás když někdo mluví, má své názory,a zveřejňuje ...

  Read more...

   
 • 19.04.2018 11:58
  To snad je jenom sen. Toto se děje v našem tzv. demokratickém ...

  Read more...

   
 • 19.04.2018 08:16
  Pane Skalský, každý se zajímáme dle své svobodné volby ...

  Read more...

   
 • 18.04.2018 20:58
  Pane Šinágle, pokud se budete více zajímat o AB a podnikatelskou ...

  Read more...

   
 • 18.04.2018 12:25
  Nebyla náhodou ta pomalu každý den v "státních" televizích ...

  Read more...

   
 • 18.04.2018 09:27
  Je to pořád stejné. Mluvíš pravdu? Nelíbíš se. Uděláme bubu.

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

AC Trump Z mnoheho jeden 230217PLURIBUS UNUM – Z mnohého jeden

Debata se konala 23.února. Nepřinesla nic nového a neznámého, ale několik zajímavých informací zaznělo o schopnostech a charakteru Donalda Trumpa. ByloAC Trump paneliste 230217 plno, poprvé bylo dění přenášeno do druhé místnosti. Např. při deregulaci razí zásadu za jeden nový předpis či zákon dva staré zrušit. Údajně 26 milionů Američanů nemá mít zdravotní pojištění (nezaznělo, že základní péči mají skrze dobročinné organizace sponzorované bohatými, zajištěnu). Z cca 500 důležitých míst ve vládě je zatím obsazeno jen cca 30. H. Clintonová nenavštívila státy, kde neměla voliče.

Clintonová není Baťa. Před volbou starosty Zlína ho komunisté nepodporovali – šel s nimi debatovat na jejich schůzi a všichni komunisté ho poté volili. Trend je stále jasnější – do politiky vstupují podnikatelé. Ne kvůli penězům, ale že už se na to plýtvání a rozkrádání i vsstních peněz, nemohou dívat. Diplomat Petr Kolář přirovnal Trumpa výstižně jako „jehlu v zadku“, který se také hned instinktivně stáhne a snaží se jehlu vypudit. Na odchodu připomněl i to, že president Trump jmenoval svým spolupracovníkem člověka, který ho ve volební kampani hrubě urážel. To také něco vypovídá o charakteru člověka.

Vystoupil jsem jednou, poté už jsem slovo nedostal. Připomněl jsem debatu na ARD o Trumpovi 30.1.2017 a zejména vystoupení mezinárodně uznávaného odborníka zkoumajícího chování člověka prof. Matthiase Schellera z University v St. Allen (od 43:40 min.), doporučuji – pokud jste sledovali Máte slovo na stejné téma, uvidíte rozdíl tisíce let! Řekl o schopnostech a charakteru Trumpa podstatné a zakončil tím, že každý mocný politik by se měl snažit s presidentem USA setkat co nejdříve.

Stihl jsem ještě připomenout trend v USA, kdy bohatí odevzdávají společnosti nemalé části majetku. Jsou si vědomi, že střední třída takřka zmizela a že v ohrožení jsou všichni. Proto stále více miliardářů navštěvuje Indii a hledá cesty jak pomoci nemocné společnosti, kterými onemocněl celý svět. Na závěr jsem připomenul výrok Dalajlamy z FORUM 2000 z října 2016: „Vědomosti dnešní kvantové fyziky jsou, ve srovnání s tím co věděli buddhisté před 2000 lety, mateřskou školkou.“

Ano, je třeba návratu k přírodě, tedy přirozenosti a zdravému rozumu, který je i základem dobrých mravů, jejichž absence dnes ničí svět, přírodu, tedy i nás všechny.  

Doporučuji shlédnou tři videa na odkazech níže, teprve potom si zkuste sami udělat názor kdo je nový president USA, proč mnohým vadí a proč je od něho tolik očekáváno. Má na to, ale také zdatné protivníky.

Dne 29.března bude v AC debata na téma NATO, Trump a Střední východ.

 

Jan Šinágl, 24.2.2017

* * *

Donald J.Trump – jeho dlouhá cesta do Bílého domu (1980-2015)

Tak mluví budoucí president USA Donald Trump. Bůh ho ochraňuj!

Rozhovor Marka Ebena s vanou Trumpovou

* * *

Abraham Lincoln – podivuhodná životní pouť presidenta-sjednotitele

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.50 (2 Votes)
Share
Přidat komentář