Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st pro 08 @13:00 -
OS OS Plzeň - sever: Dcera pilota RAF bojuje o svůj dům
po pro 13 @19:00 -
MK Praha, Malý sál: LIDI KRVE

Nejnovější komentáře

 • 07.12.2021 12:16
  WHO dostane vánoční dárek Bylo jasné, že s omikronem jsou ...

  Read more...

   
 • 07.12.2021 08:58
  Opravdu mimořádně trefné heslo o českých statistech. A proč?

  Read more...

   
 • 06.12.2021 12:15
  Nastupující vláda Petra Fialy opakovaně přislíbila zrušení ...

  Read more...

   
 • 06.12.2021 10:00
  Povšimněme si, že komunističtí zločinci Štrougal a Vajnar ...

  Read more...

   
 • 05.12.2021 15:12
  Předseda ČLK Milan Kubek prohlásil v ČRo, že jsme na tom s ...

  Read more...

   
 • 04.12.2021 15:25
  Opatření už je tolik, že je běžný, ještě normální občan, ani ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

CSSD ODS kradouČRo šíří lež, resp. důvěřuje nedůvěryhodným zdrojům. Jaká je situace a jaké scénáře lze očekávat následují níže v komentáři.CSSD a Altner

* * *

Radiožurnál: ČSSD nabídla Altnerovým dědicům mimosoudní vyrovnání

ČSSD nabídla dědicům zesnulého právníka Zdeňka Altnera 180 milionů korun. Strana se tak chce mimosoudně vyrovnat před tím, než o pohledávce rozhodne Nejvyšší soud. Radiožurnálu to potvrdily tři důvěryhodné zdroje. Soud má definitivně rozhodnout, jestli strana zaplatí Altnerovým 338 milionů korun za to, že jí právník pomohl v roce 2000 získat Lidový dům. Ekonomický ředitel ČSSD Martin Starec věc nechtěl komentovat. Nejstarší syn Altnera Zdeněk mladší odmítl nejen vyrovnání, ale i svůj podíl na celém dědictví, uvedl Radiožurnál. Advokát měl tři děti. Pokud se Altnerovy děti s ČSSD nedohodnou, bude o stamilionech rozhodovat Nejvyšší soud. ČRo, 21.9.2017

* * *

CSSD uz je cas pane SobotkaJako dlouholetý a mnohdy jako jediný „zveřejňovatel“ TZ a informací přímo od JUDr. Zdeňka Altnera, dostatek zkušeností, abych mohl zodpovědně vyslovit tento možný a dost reálný odhad, co může veřejnost od všehoschopného vedení ČSSD v nadcházejícím období očekávat. ČSSD roky ovládala justici i policii. Mnoho se na tom nezměnilo dodnes. Vynesení rozsudku u MS Praha jsem byl přítomen jako jediný zástupce tisku a veřejnosti, přestože jsem média včas informoval. V případě, že by dosud spřízněný NS potvrdil rozsudek MS Praha a ČSSD byla povinna zaplatit dědicům dr. Altnera 338 milionů korun, má údajně ČSSD částku zajištěnou od FIO banky. Vzhledem k tomu, že je ČSSD na tom finančně dost neuspokojivě a žádné velké příjmy po volbách nelze očekávat, může jí FIO banka kredit odmítnout a ČSSD se může díky nezaplacení částky ocitnout v insolvenci, případně později pro nesplácení dluhu bance. Zde se nabízí reálný scénář, kdy by byla ČSSD nucena prodat v dražbě z vlastní vůle či v exekučním řízení Lidový dům, který pro ni získal dr. Altner. Pro ČSSD by potom nebyl problém založit fiktivní firmy, jejichž pohledávky by byly přednostně uspokojeny z prodeje Lidového domu a na dědice dr. Altnera by dost možná nezbylo vůbec nic.

Zdá se vám tato prognóza přehnaná? Podívejte se na dění v naší zemi za posledních 30 let a typy, jaké se dostaly do politiky a vedení politických stran. Potom se vám tato možnost už nebude zdát tak nereálnou a nepravděpodobnou, ale logickou.

Rád bych se mýlil už proto, že ČSSD je strana s dlouhou tradicí v naší zemi. S takovým vedením jaké má dnes obnovení tradice nehrozí, ale daleko spíše zánik ČSSD jako zánik všeho, kde přestává platit morálka, charakternost, poctivost a osobní odpovědnost.

Právě byla propuštěna vedoucí organizačního oddělení ČSSD… Loď se potápí a tonoucí se budou ze všech sil a za každou cenu nakrást při opuštění lodi co nejvíce. Je to jejich přirozenost…

Nadcházející volby jsou dost možná poslední šancí slušných lidí dát šanci slušným a schopným politikům, aby začali nahromaděnou morální stoku od listopadu 89 řešit, jinak se v ní utopíme všichni. Byl by to hodnotný dar ke 100.výročí založení Československa, výraz naší vyspělosti a důkaz, že hodnoty svobody a demokracie pro nás nejsou jen prázdnými slovy.

Z poslaneckých kuloárů už prosakují „zaručené informace“, že již má být dohodnuta povolební koalice Hnutí ANO s ČSSD? Nedělám si iluze, že „pátá kolona“ v Hnutí ANO existuje, ale věřím, že Hnutí ANO žádnou koalici potřebovat nebude a bude moci bez zábran realizovat svůj volební program! 

DOBROU VOLBU občané!   

Jan Šinágl, 22.9.2017     

* * *

MAFIE JMÉNEM ČSSD: ŠPINAVÁ PRÁCE V KAUSE ALTNER

ČSSD halabala aneb proč nevolit oranžovou mafii.

MPO ustoupilo Šináglovi ve sporu s bývalým ministrem Mládkem

Polička, 18.listopadu 2016: Poslední rozloučení s JUDr. Zdeňkem Altnerem

* * *

VOLME TAK

„Před volbami posuzujme politiky podle jejich minulých slibů. Na předvolebních setkáních se ptejme co splnili z toho co slibovali. Jejich drahé billboardy s úsměvy se stomatologickou reklamou nás nezajímají, protože na to peníze nemáme.“

K. Mrzílek

* * *

P.S.

Tuším celkem 31 kandidujících stran je obrazem české společnosti, neschopnosti jednoty, která umožňuje vyhrávat volby stále stejným stranám a „politikům“, se stále stejnými „výsledky“. Smysl má volit za současného stavu neexistující vyspělé občanské společnosti tu stranu, která má šanci získat většinu, která své cíle v rámci koalice naplnila jako dosud žádná. Dejme Hnutí ANO šanci, aby vládlo samo a ukázalo co umí. Za 4 roky se nebude moci na nic vymlouvat. Věřím, že výsledky budou takové, jaké si většina občanů přeje a že jejich hlas nebyl marný. Není to samozřejmě žádná jistota, ale naděje. Jistotu stále stejného budeme mít, pokud budeme volit stále tak hloupě jako dosud.

Proč se např. nemluví o 80 milionech dotací Olomouckého kraje za hejtmana ČSSD Tesaříka na soukromé golfové hřiště Ivana Langera? FORUM24 se samozřejmě Langera nezeptalo na onu korupční dotaci? Také jeden z těch, kteří by měli sedět jinde a mají oprávněný strach před mocí, která nebude pod jejich kontrolou… O postavení vily Václavu Klausovi bývalým starostou Berouna Jiřím Besserem na golfovém hřišti jste také neslyšeli? Takových „kostlivců ve skříni“ je nemálo! 

LN Robejsek 230917V sobotu 23.9.2017 vyšel v LN článek Robejšek si stěžuje na cenzuru. Je v něm zajímavá informace (těžko jde o shodu jmen), že lídrem pražské kandidátky Realistů je Michal Moroz, který důvěru rozhodně nevzbuzuje! Psal jsem o něm kdysi v souvislosti s poměry na MV za ministra Radka Johna a uspořádal i demonstraci před MV. Jeho minulost připomněla tehdy iDNES. Mimochodem pan Robejšek je usvědčený plagiátor… A pak volte tyto „realistické politiky“!

Nacisté zničili Polsku budovy a města, ale nezničili duši národa. Nám budovy a města nacisté nezničili, zato zničili naše duše. Dílo mravní a morální zkázy dokončili úspěšně komunisté. Proto věci mohou změnit za dnešního stavu společnosti jen silné, schopné, mravně silné osobnosti. Ty druhé ji dokázali vždy jen využívat a zneužívat.

Ptejte se na volebních mýtinkách nejen co udělali strany pro naplnění svých volebních programů, ale také na tyto kauzy a hlavně se ptejte kandidátů proč právě je máme volit? Co dosud osobně dokázali, jaké mají kvality a zda vám mohou předat místo reklamních letáčků s frázovitými hesly svůj podrobný odborný a rodinný životopis – s přílohou jaký movitý a nemovitý majetek vlastní? Obávám se, že většině z nich dojde řeč a zmohou se pouze na tzv. „ptydepe“ – styl řeči o všem a o ničem.

 

Jan Šinágl, 24.9.2017

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
Share

Komentáře   

+1 #1 Death 2017-09-22 18:46
Od Babiše by se mohli učit všichni, ale o tom Šinágl (syn estébáckého agenta Šinágla staršího) nepíše. Jak správně řekl Grebeníček, je to primitiv.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)