Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 22.06.2018 11:48
  Odsunuli jsme 3 milióny nacistů nebo kolik? A ti němečtí ...

  Read more...

   
 • 22.06.2018 08:38
  Podsatné je, že jsou ničeny lidské životy, přímo a nepřímo. Zločinec ...

  Read more...

   
 • 22.06.2018 08:33
  Devitalizace - je to podle mne binec. Kolik pacientů umírá v ...

  Read more...

   
 • 22.06.2018 06:32
  Poslanec Zeman hovoří především o charakteru, který byl a je ...

  Read more...

   
 • 21.06.2018 16:14
  Češi míří zpět ke komunismu ...

  Read more...

   
 • 21.06.2018 15:05
  Ano, lékařská zkaženost dnešní Číny je obrovská. Řekl bych, že ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

LN NL hackeri Kreml USA 270118Babiš jako první politik skutečně slouží zemi. Uznává to stále více občanů, kteří si zachovali zdravý rozum, úsudek a nenechají se ovlivnit mediálními manipulacemi ohrožených.

Zvítězila vůle země, nebo vůle Kremlu? - Drahošův tým uvažoval česky, černobíle, netakticky, proto prohrál, když se postavil proti Babišovi. Přecenil stav postkomunistické společnosti. Usnadnil tak snahy Kremlu, který moc práce neměl – Kdo zaručuje kontrolu volebních výsledků? Pouze MV?! Zpráva Holanďanů je dost znepokojující i když nepřekvapivá.

Proti Schwarzenbergovi zabraly Benešovy dekrety, pomluva manželky a nezákonný inzerát v BLESKu v den volby. Proti Drahošovi „uprchlíci a „estébák“, čili hra na pudy, strach a nenávist…

Činnost staronového prezidenta bude ovlivňovat jeho zdraví, lepší nebude a nevylučuje předčasné ukončení mandátu. Dnes jmenoval nové rektory bez ceremoniálu, někteří byli pozváni jen telefonicky… Bude muset omezit své fyzické aktivity, pokud chce vůbec zvládnout dalších 5 let, což se nemůže neprojevit na kvalitě jeho práce, pokud o kvalitě můžeme vůbec hovořit.

Bylo dost smutné to slavení v košilích, bez kravat, zpěv hymny v riflích a rozepnuté košili, projevy Kavana, Grégra, přítomnost ředitele TV Barrandov, odejmutí vlaječky z prezidentova auta těsně před odjezdem, odehnání novináře od Nejedlého a přerušení rozhovoru, svůj ke svému, ani rvačka nechyběla. Alespoň se u nás novináři ještě nevraždí jako v Rusku, ale ruským poměrům se rozhodně nevzdalujeme….

Dost podivně vypadala „první slečna“, kterou soucitně uklidňovala položením ruky na její ruku první dáma a kterou skoro otcovsky objímal poradce Zemana Nejedlý. Zřejmě je něco tajeno, co zabránilo nasazení dcery prezidenta ve volební kampani jako před 5 roky…?

Dobře to vystihl Martin Fendrych ve svém článku Temno: Vyhrál Zeman, suneme se na Východ. Babiš jásat nemůže – cituji z jeho závěru:

Jak se asi na výhru Zemana dívá Babiš? Ví, že si hraje se semtexem. Část jeho byznysu (nyní ve svěřenském fondu), se nalézá v Německu. Babiš nevypadá, že by chtěl další rozkol s Bruselem, zákopovou válku s Evropskou komisí. Ví dobře, co unie pro Česko znamená, kde se octneme bez ní. Můžeme čekat, že si ti dva přestanou rozumět. Zeman už nemůže být zvolen potřetí. Druhé prezidentování je jeho poslední štace. Už nikoho nepotřebuje a jeho okolí (Mynář, Nejedlý a další) vědí, že je čeká maximálně pět let. Teď to rozjedou. Výhra Zemana není výhrou Babiše. Dva kohouti na jednom smetišti. Čekejme spory. Může sem patřit referendum o vystoupení z EU, dost možná i uprchlíci, peníze na obranu (viz slib daný NATO) a další témata. Zemanova výhra nás přijde draho. Česko už dnes ztratilo svou slušnou pozici v unii, budeme nyní eurotrojským koněm. Prohra Drahoše (slušnosti) je úkolem pro českou občanskou společnost a svobodná média. Čeká nás bitka o udržení nezávislosti a o důvěryhodnost. Půjde o to, aby Česko nebojovalo samo se sebou, aby nebylo rozděleno na dvě země. Zeman to bude dál živit, musíme vzdorovat.

Nejvyšší představitel země, který otevřeně spolupracuje se zločineckými režimy servilním způsobem, je pro ni nebezpečím.

Přituhuje: Dnes zveřejnila ČTK zprávu o střetu ruského a amerického vojenského letadla nad Černým mořem.

Rusko hledá po celém světě korunního svědka státem řízeného dopingu – dnes vystoupil v ARD v hlavních večerních zprávách a bude vysílán speciální pořad od 22:45 hod. Cituji z úvodu k pořadu: Už první výsledky jsou pro světový sport alarmující: Již při LOH 2008 v Pekingu a 2012 v Londýně měl probíhat státem řízený doping v Rusku. To potvrzují výpovědi korunního svědka ruského státního dopingu Grigorije Rodschenkova v rozhovoru pro ARD. Na vedoucí moskevské antidopingové laboratoře je vydán mezinárodní zatykač. Zmizel - je v programu na ochranu svědků USA.

P.S.

Právě jsem shlédl tento dvoudílný dokument. V rozhovoru Rodschenko tvrdí, že bez schválení Putinem by státní doping nemohl probíhat. Všichni jeho nejbližší spolupracovníci zemřeli za podivných okolností. V podstatě je antidopingový systém nefunkční. Sportovci mohou bez obav dopovat ať už sami o sobě, nebo s podporou vedení. Bohužel i v MOV mají Rusové silný vliv. Z výpovědi bývalé spolupracovnice předsedy MOV mrazí! Otřesný dokument o katastrofické situaci v mezinárodním sportu lze shlédnout do 29.1.2019. Tomu říkám služba veřejnoprávní televize veřejnosti – klobouk dolů autorům dvoudílného dokumentu a ARD!  

* * *

„Po válce říkali Rusové o Češích: “Ani si na Hitlera nevystřelili“. Zeman rozdělil národ zbyla společnost. To je výsledek českého HRBENÍ. Dobře nám tak.“

„Zemanova vysoká inteligence zřejmě oslovuje jen suterén.“

„Ti co říkají, že je dobře, že vyhrál Zeman neříkají, ale proč je to dobře. Jejich názorům budeme rádi naslouchat.“

„Zeman rozdělil národ a vytvořil z něho nesourodou společnost.“

„Celý svět bojoval proti nacismu, proti ose Berlín – Řím – Tokyo, jen český národ se schoval pod ochranu říše. My už národ nejsme.“

Prezident, který za své vlády rozdělil národ je kolaborant. Prezident, který rozdělil národ na dvě skoro stejné části a vytvořil ve společnosti nespokojenost a chaos, je špatný člověk. Takový člověk by neměl být národem znovu zvolen.“

„Život, pravda a čest v Česku na… Hm… jest.“

K.Mrzílek

* * *

Polský vtip: „Víte jak se pozná, že skončila válka, V Praze začalo povstání.“

Dokud si budeme sami o sobě, svém charakteru a své minulosti lhát, resp. neschopni vyrovnat se s pravdou, nemůžeme očekávat nic lepšího, jen zasloužené. Bez pomoci Evropy to sami nedokážeme a kam vede „pomoc“ Ruska víme. Pokud polovině voličů neříkají nic dobré mravy, tak si koledujeme o postupný zánik, nebude-li druhá polovina - i v zájmu té první – urychleně, aktivně konat! To je poselství a výzva morální prohry České republiky při volbě presidenta.  

Všude existuje dobro a zlo - skutečná demokracie se mu dokáže bránit. V Rusku a Číně tyto možnosti neexistují. Nenechme si je vzít!

 

Jan Šinágl, 29.1.2018

* * *

Mafiánství je Evropská hodnota

Sobotní zjevení ředitele ČEZu Daniela Beneše na pódiu za vítězem po druhém kole prezidentských voleb spustilo v Praze politickou vřavu a je doteď analyzováno ze všech možných úhlů. S jednou z nejrychlejších a nejtvrdších reakcí přišel zástupce ředitele think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda. Na Facebook napsal, že za Zemanem stojí Vratislav Mynář, Martin Nejedlý a šéf ČEZu Beneš a že nastává období boje s mafií, která se pokusí ovládnout náš stát. Pro mnohé je ale Daniel Beneš jen prodlouženou rukou bývalého ředitele ČEZu Martina Romana, jehož síť zahrnuje podle Petra Honzejka z Hospodářských novin desítky lidí a firem, které si užívají beztrestnosti. Jeden z Romanových kamarádů Tomáš Krsek vydělal miliardy na obchodech s Českými drahami a Dopravním podnikem hlavního města Prahy a z těchto peněz poslal milion na kampaň Jiřího Drahoše. Krskova bývalá firma Škoda Transportation zase přispěla 200 000 Kč přímo Jandovu think-tanku. Když se to někomu hodí, tak je mafiánství Evropskou hodnotou. 

P.S.

Jakub Janda je bývalý pornoherec. Nic proti „hříchům mládí“, ale o podstatě charakteru to vypovídá dostatečně. JŠ. 

* * *

Československá legie v Rusku - Naloženi bohatě cizími poklady ...

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (8 Votes)
Share
Přidat komentář