Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 25.03.2019 08:17
  Kníže a soudruh. Schwarzenberg je potomkem české šlechty ...

  Read more...

   
 • 25.03.2019 08:16
  To co jste napsal o Sajidu Javidovi angl. ministru ukazuje, že ...

  Read more...

   
 • 25.03.2019 08:12
  Dobrý den, potkal jsem se s Milanem i jeho otcem. S generálem/H.Pík ...

  Read more...

   
 • 24.03.2019 22:22
  Při své cestě hledání pravdy, jsem objevil pár základních ...

  Read more...

   
 • 24.03.2019 21:17
  Zdravím, pane.. není mi jasné oč vám jde.. Budu tedy ...

  Read more...

   
 • 24.03.2019 20:59
  Podle mě celá novela ex. zákona, pod kterou je podepsaná ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Jan VanaPoznal jsem Honzu (jinak se mu neřeklo) v oddílu lehké atletiky v Žebráku pod vedením pana Františka Průši ze Bzové. Věnoval se disku, oštěpu a vrhu koulí. Dotáhl to až do ligové Slavie Praha. Hrál i hokej za Spartak Žebrák jako útočník, jeho bratr Sláva jako obránce. Zúčastňoval se i populárního turnaje v nohejbale „starších pánů“ na hřišti pod hradem Točníkem. Naposledy jsem ho zdáli zahlédl letos z jara při kosení „veřejné“ trávy v okolí hřiště. Těšil jsem se na další setkání na „kus řeči“ „U Rytířů“…

Vypadal dobře, měl stále dobrou kondicí. Dokázal si poradit s mnohým, ale agresivní typ rakoviny byl už nad jeho síly… Dožil se 70. let.

Byl prvním polistopadovým starostou Točníka. Pracoval jako šofér na Plevně v Tlustici. Posledních 10 let před penzí rozvážel pečivo, vstával ve tři ráno. Měl dva bratry, staršího Slávu, který tragicky zahynul a mladšího Pavla, který také nešťastně zemřel.

Je škoda, že se dnes už neumíme loučit se spoluobčany tak jako dříve, kdy se pohřbů vždy zúčastňovalo mnoho lidí… Honza zanechal v našem kraji dobrou stopu. Neodešel. Zůstane v naších vzpomínkách jako člověk, kterých nebude  nikdy dost. Jejich skutečnou cenu poznáme, až když nejsou mezi námi.

Třeba pořadatelé letošního ročníku v nohejbale pod Hradem přejmenují oblíbený turnaj na „Memoriál Honzy Váni? Připomínal by i rodinu Váňů. Bylo by to hezké poděkování jeho životu. Díky Honzo „U Rytířů“ budeš chybět a nejenom tam… 

Měl dceru, syna, čtyři vnoučata a pravnoučka. Děkuji jeho manželce Marii za laskavé zapůjčení fotografie a souhlas s napsáním článku.  

 

Jan Šinágl, 10.6.2018

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)