Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 19.02.2019 18:19
  Pane Šinágle, navazuji na Váš článek o sněmu ANO a o projev p.

  Read more...

   
 • 12.02.2019 05:38
  V mém případě, je anonymita nutností a místo extrémního ...

  Read more...

   
 • 12.02.2019 05:26
  Ať mi nikdo nevykládá, že tohle se mi jen zdá, že je to ...

  Read more...

   
 • 04.02.2019 04:37
  To co jste napsal o nemožnosti nás Čechů si řešit problémy ...

  Read more...

   
 • 02.02.2019 15:51
  Z mé zkušenosti na vojně: Náš tankový pluk již v r. 1977 ...

  Read more...

   
 • 02.02.2019 15:48
  "Je v našem evropském zájmu, aby na kontinentu byli američtí ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Putin a paragrafZ důvěryhodného zdroje zveřejňuji příběh, který otřese pouze neinformovanými…

Český podnikatel se vydal na obchodní cestu do Ruska. Na letišti v Moskvě si najal taxíka, aby se vyhnul komplikovanému spojení vlakem. S taxikářem dohodl cenu a předem zaplatil. Po polovině cesty taxikář zastavil a chtěl ještě jednou už zaplacenou částku. Podnikatel odmítl, byl svlečen do naha, o vše okraden a ponechán svému osudu. Po čase podnikatel kontaktoval ruské partnery a vyprávěl jim co se mu přihodilo. Odpověď byla strohá: „Toho najdeme.“ A také našli. Naložili ho do auta, vzali s sebou i českého podnikatele a odjeli mimo město. Taxikář byl zastřelen a zahrabán do země.

Zda byl nakonec obchod uzavřen jsem se nedozvěděl, ale nevylučuji, že byl. Bohužel peníze jsou „vždy až na prvním místě“, jak nám kdysi řekl jeden český politik. K výše uvedeným způsobům i v naší zemi přispěl rozhodně více, než k těm, kterými se vyznačuje vyspělá, demokratická země a společnost.

Všechna čest senátorům Šestákovi, Bublanovi, Hamplovi a Papouškovi, kteří napsali dopis prezidentu Ruska Putinovi za propuštění Olega Senceva. Cituji z dopisu:

„Oleg Sencov drží již přes třicet dní hladovku v těžkém vězení na Sibiři. jako Ukrajinec nesouhlasil s anexí poloostrova Krym, za což dostal 20 let vězení, a to za údajné teroristické akce. Lidskoprávní organizace Amnesty International označila soudní proces za „stalinský“, kritizovaly jej i Evropská unie a USA.

„Jeden ze svědků proti panu Sencovovi - Hennadij Afanasjev – u soudu jasně řekl, že jeho svědectví je vynucené těžkým fyzickým týráním – bitím, dušením plynovou maskou, elektrickým proudem,“ píšou čeští zákonodárci v dopisu.Kvůli hladovce, kterou chce Sencov dosáhnout propuštění dalších politických vězňů, se senátor Šesták s kolegy obávají o jeho budoucnost a zmiňují zkušenost českého národa s totalitním systémem komunistického Československa. „I když se v danou chvíli umlčování novinářů, umělců či jiných skupin občanů, kteří protestují za dodržování svých práv a svobod, jeví jako systémově podpůrné, v dlouhodobém horizontu onen systém zcela jistě neposiluje, ale naopak zakládá jeho budoucí destrukci,“ píší.

Za „trpkou historickou zkušenost“ označují, že generace následující po autoritářském období se velmi těžko zotavují. „A složitě si osvojují či obnovují vůli k základním pilířům parlamentní demokracie – respektu ke svobodě druhých, vládě práva či důstojnému životu ve svobodné společnosti s individuální odpovědností. Proto každá napravená křivda, kterou způsobí stát jedinci, snižuje budoucí napětí a umenšuje onemocnění dané společnosti v jejích bytostných základech,“ uvádějí. „Proto i propuštění Olega Sencova v sobě nese lék celé vaší zemi.“

Mimochodem opilí angličtí fotbaloví fanoušci byli zadrženi ruskou policií. Do cely jim byla přinesena televize, aby o nic nepřišli. Olegu Sencovovi se takové „péče“ jistě nedostalo a jen tak nedostane… Fotbalisté Ruska naběhali dosud na MS nejvíce kilometrů, jeden z nich byl krátce před začátkem MS odvolán z reprezentace pro doping. FIFA tvrdí, že nemá dostatek důkazů.. Ukázka bezmoci mocných, kdy „byznysové miliardy“ ukazují svoji skutečnou sílu. O to důležitější jsou postoje tak statečných lidí jako je Oleg Sencov. Dobře ví, jaké cenu mají skutečné hodnoty. Jsou-li v ohrožení a nebudou-li se bránit, budeme ohroženi všichni i ti, co z nemravných obchodů dnes profitují.

Jiná země, jiný „mrav“. Když společnost a stát selhávají, nastupuje řetězec vlády silnějšího nad slabším. Záleží na vyspělosti společnosti zda to dovolí, toleruje, nebo se tomu postaví.

 

Jan Šinágl, 2.7.2018   

* * *

U Moskvy byl nalezen těžce zraněn právník rodiny zavražděného auditora Sergeje Magnitského…?!

Rusko v moci zločinců: Oleg Sencov 20 let za jiný názor!

Propuštění Olega Sencova v sobě nese lék celé vaší zemi, píšou čeští senátoři ruskému prezidentovi

* * *

Hrdina 68 zadaPomozte hladovějícímu Sencovovi, žádá Zemana hrdina ze srpna 1968. Prezident mlčí

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/viktor-fajnberg-oleh-sencov-rusko-ukrajina-vezen-krym-zeman/r~a851ad787ab211e883300cc47ab5f122/ … - Je nám líto, ale požadovaná stránka neexistuje.

Požadovaná stránka na této adrese neexistuje. Možná zde dříve byla, možná jste použili odkaz s chybnou adresou. Zkuste stránku nebo článek vyhledat podle klíčového slova, nebo přejděte na hlavní stránku Aktuálně.cz.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)