Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 25.03.2019 08:17
  Kníže a soudruh. Schwarzenberg je potomkem české šlechty ...

  Read more...

   
 • 25.03.2019 08:16
  To co jste napsal o Sajidu Javidovi angl. ministru ukazuje, že ...

  Read more...

   
 • 25.03.2019 08:12
  Dobrý den, potkal jsem se s Milanem i jeho otcem. S generálem/H.Pík ...

  Read more...

   
 • 24.03.2019 22:22
  Při své cestě hledání pravdy, jsem objevil pár základních ...

  Read more...

   
 • 24.03.2019 21:17
  Zdravím, pane.. není mi jasné oč vám jde.. Budu tedy ...

  Read more...

   
 • 24.03.2019 20:59
  Podle mě celá novela ex. zákona, pod kterou je podepsaná ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Sencov Oleg free IIOtřesný dokument „Proces: Ruský stát vs. Oleg Sencov“, odvysílala ČT 2 29.května od 22:25 hod. Měl být odvysílán v hlavním vysílacím čase. Otec dvou dětí, dostal 20 let za svůj boj za pravdu. Byl umístěn do nejpřísnější Sencov Oleg AIvěznice, kde by měl být do roku 2034! Jeho slova: „Jen vám přeji, aby vám už nevládli zločinci“ – „Jediná věc kterou přeji této informované třetině ruských občanů, aby se nebáli nemít strach.“ – „Věřím, že krvavá třešeň Putin skončí dříve než za 20 let.“

Naštěstí je dokument v iVysílání ČT – doporučuji zejména úvodní řeč Olega Sencova před soudem (od 5:30 min.), etnického Rusa a hrdého Ukrajince, obyvatele Krymu a závěrečnou řeč (od 59:50 min.)

* * *

Současné Rusko a mrazivá sonda do fungování jeho právního systému. Dokument, na jehož vzniku se koprodukčně podílela Česká televize, přibližuje proces s ukrajinským režisérem Olegem Sencovem, jehož odsouzení za údajnou přípravu teroristických útoků vyvolalo vlnu mezinárodních protestů.

Sencov Oleg freeUkrajinský filmový režisér a scenárista ruského původu Oleg Sencov se jako občanský aktivista jasně postavil proti anexi Krymu. Ruská bezpečnostní služba ho následně zatkla a obvinila mimo jiné z přípravy teroristických útoků. Předložené důkazy a průběhprocesu vyvolaly vlnu pochybností a řadu mezinárodních protestů. Na vzniku dokumentu, který je sondou do fungování právního systému současného Ruska, se koprodukčně podílela Česká televize.

… Ke dvaceti letům vězení odsoudil ruský vojenský soud v Rostovu na Donu ukrajinského režiséra Olega Sencova. Byl obviněn z příprav teroristických akcí na Krymu, který Rusko anektovalo. Žaloba žádala 23 let vězení, obhajoba navrhovala úplné zproštění viny. Sencov vinu popírá, pravomoc soudu neuznává a připojení Krymu k Rusku odmítá jako nezákonné. … Na vynesení verdiktu oba odsouzení reagovali úsměvem a zpěvem ukrajinské hymny.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/11818436471-proces-rusky-stat-vs-oleg-sencov/21656226612/

* * *

V kyjevském exilu byl zastřelen ruský opoziční novinář Babčenko

LN PP Nebyt zizalou 310518(LN 31.5.2018). Tato falešná zpráva byla součástí akce ukrajinské tajné služby, aby odhalila skutečné pozadí plánovaných vražd ruskou tajnou službou. V Událostech ČT nebyl ukázán údajný pachatel, ani řečeno, že akce se týkala širšího vyšetřování kdy se má jednat o likvidaci asi 30 osob nepohodlných Rusku, jak ukázala a sdělila veřejnoprávní ARD. Ta byla mnohem věcnější na rozdíl od ČT, která událost spíše relativizovala.

Na Hradě mají jasno. Za smrt ruského opozičního novináře může Ukrajina

P.S.

„Jaroslav Tvrdík by chtěl posílit slávistický kádr o Miloše Zemana. Nikdo jiný prý u nás líp za Čínu nekope“. (TAPÍR, měsíčník humoru a satiry 6/2018). Za Čínu lze dosadit i Rusko. J.Š.

* * *

„Quislingové podporovaní Ruskem. Hnůj v poslaneckém chlívku páchne, protože není u nás nikoho, kdo by je vyhnal a po nich uklidil.“

„Naši šašci dělali salto mortale, říkajíc tomu sametová revoluce, nebo převrat. Byl to přemet o 360 stupňů. Ti co měli odejít zůstali. Ti, kteří to měli vykonat poslanci, senátoři, tam zůstali s nimi. My občané s klíči jsme odešli z ulic domů. Oba protektoráty nás tomu naučily. Blaničtí rytíři vzkazují, že je to pověra. Musíme se ochránit sami.“

 

K.Mrzílek

* * *

„Každá společnost, která upřednostňuje materiální hodnoty, nutně na absenci morálních a mravních hodnost doplatí a ztratí postupně a zákonitě i ty první. Stává se potom snadno ovladatelnou a manipulovatelnou, kdy stateční lidé, jako je Oleg Sencov, jsou umlčováni. Vyspělá občanská společnost to nedopustí, resp. dokáže aktivně bránit demokratické hodnoty. Země, které ji postrádají jsou odkázány jen na vlády tyranů, nebo osvícených lídrů do doby, než společnost vyspěje, aby nezničila sama sebe. Likvidace morálních a mravních hodnot,  jejich nositelů, u nás probíhala po generace. Dnešní stav je zákonitý a bude trvat další generace, abychom se dopracovali ve vyspělou společnost. Bez osobní angažovanosti to nepůjde a žádnou jistotu nemáme. Smyslem života je poctivá práce a naděje.

 

Jan Šinágl, 30.5.2018

* * *

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.50 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)