Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 19.03.2019 13:45
  Vždyť ale majitelé farmaceutických komplexů snad taky trpí ...

  Read more...

   
 • 19.03.2019 09:30
  Bohužel moc a peníze stále vítězí nad morálkou. Vydávají ...

  Read more...

   
 • 18.03.2019 23:00
  Ve světě to ale nikdo nikomu nezakázal. Proč to neodzkoušeli ...

  Read more...

   
 • 18.03.2019 18:07
  Dobrý den, to se musíte zeptat na onkologických pracovištích ...

  Read more...

   
 • 18.03.2019 16:55
  Dobrý den, když není zájem o metodu pana Fortýna v ČR, proč se ...

  Read more...

   
 • 17.03.2019 18:16
  Jinak co je to za úchyla co vám tady permanentně dává najevo ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Paumer text... Jak víme, v USA žijí bratři Ctirad a Josef Mašínovi. Já jsem se vícekrát veřejně vyznal obdivné k jejich rodinné tradici a osobní statečnosti. Byly proti nim nasazeny tisíce „lidových policistů" bý­valé NDR a jednotky Rudé Dovetek aversarmády na území NDR. Oni měli dvě pistole a dvě desítky nábojů. Přesto prošli do svobodného světa.

Bratři Mašinové jsou legendou čs. protikomu­nistického odboje na straně jedné a ostudou po­listopadové české demokracie na straně druhé. Po roce 1989 jsou trvající ostudou českého práva, které nenašlo a ani nehledalo právní argumenty pro zrušení komunistického rozsudku smrti pro oba bratry. Ani takový argument, že jako prvý a rozhodující soudil oba bratry nikoliv soud, ale politické byro ÚV KSČ, tedy politický institut a podle tohoto pro justici závazného politického verdiktu československá spravedlnost jako oslík jen opakovala vyřčený verdikt. A tak jsou dnes bratři Mašinové v USA plnoprávnými, bezúhon­nými a váženými občany, zatímco u nás v České republice jsou stále odsouzenými vrahy, kteří ne­vykonali trest.

 Dovetek sponzoriI tento případ jde na vrub české „částečné spravedlnosti", „částečnému odčinění křivd", stejně jako ostudné „zbytkové tresty", po­nechané tisícům politických vězňů. Jak známo, podařilo-li se kupř. bývalým západním letcům utéci ze socialistického Československa pomocí odcizeného letadla, jak jinak?), byli vedle vele­zrady a dalších hrdelních trestných činů ohrožu­jících státnost a celistvost bývalé ČSSR odsouzeni i pro trestný čin rozkrádání majetku v socialistic­kém vlastnictví dle § 285 tr. zákona. V případě, že bylo letadlo z Anglie vráceno, zůstalo jim odsouzeni pro pokus trestného činu rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví a pokus, jak praví zákon, pokus je trestný jako dokonalý trestný čin sám. ...

Str. 80,81.82 (text z roku 1993), Dovětek, Edita Baťová de Oliveira a Nelson V. d´Oliveira

 

Jan Šinágl, 11.8.2018

* * *

KDYŽ SE V PRAZE NĚKDO PŘÍLIŠ DOTKNE REŽIMU BENEŠ - GOTTWALD

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)