Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 20.05.2019 21:49
  Dříve se psalo: OBYČEJNÝ NACISMUS. Míněny koncentráky ...

  Read more...

   
 • 16.05.2019 15:56
  Opravdu je to tak jak jste to napsal. A naše "demokracie"?

  Read more...

   
 • 16.05.2019 11:41
  Dobrý den, posledních pár článků na Vašich stránkách zase tak ...

  Read more...

   
 • 13.05.2019 09:55
  Pane Stupko, bohužel jsme zemí, kde kádrování, negaci a ...

  Read more...

   
 • 12.05.2019 20:52
  Pane Šinágle, je mně to již trapné, opakovat to neustále ...

  Read more...

   
 • 12.05.2019 14:27
  Lidé v Plzni oslavují veřejně. Mají radost, že byli po šesti ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

CAKJak píše Tomáš Pecina  Klára Samková uspěla u souduŽalobkyně Klára A. Samková nicméně neuspěla zcela, protože soud sice uznal, že některé její výroky, inter alia, výrok o padajícím shora řečeném, nejsou dostatečně intensivní, aby mohly být posouzeny jako kárné provinění, avšak trvá na tom, že Komora má právo trestat advokáty zhruba ve stejném rozsahu jako římskokatholická církev věřící, tedy za cokoli, čeho se dopustí v kteroukoli denní a noční hodinu. … Přiložené zvukové záznamy z jejího vystoupení, které jsou součástí článku, doporučuji. Přítomna byla pouze zástupkyně webu ČESKÁ JUSTICE a zřejmě jedna justiční čekatelka.

Během svého vystoupení dr. Samková připomněla, že byla celkem 15x úspěšná u Ústavního soudu ČR a stejně tak u ESLP ve Štrasburku. ČAK by měla být ráda za takovou advokátku, ocenit ji, ne ji šikanovat a hrozit vyloučením z ČAK. Je to systém, který se přirozeně brání proti těm, kteří ho ohrožují. Platíme daň za to, že soudci z totality, většina členů KSČ, přešli bez odporu společnosti na místa soudců do demokratického zřízení a advokáti, kterým to bylo kvůli jejich členství v KSČ znemožněno, na místa státních zástupců, kde už jejich členství v KSČ nebylo překážkou. Nedivme se proto stavu české justice, kdy staří postupně odcházejí, ale mladí přebírají jejich „zkušenosti a praktiky“.

Mimochodem ČAK sdružuje tisíce advokátů a koncipientů, kteří platí ročně nemalé částky. Věřme, že je využívá na svoji činnost se stejnou péčí, jako na ochranu své dobré pověsti a kvality svých členů. Kéž by se se stejnou intenzitou věnovali i kvalitě práce jiných svých členů. Členem ČAK už by mnozí z nich dávno být neměli, jak ve svém vystoupení mj. připomněla dr. Samková.  

Proč asi nebyl dosud zveřejněn seznam všech členů KSČ, uložený v Národním archivu?! Nyní už lze argumentovat i ochranou osobních údajů díky Ústavnímu soudu ČR a EU. Naproti tomu Seznamy členů Gestapa, SD, SS a NSDAP v Protektorátu u nás zveřejněny byly?! Budou také zneveřejněny?!

Často lidé konají v dobré víře aniž tuší, že mohou podporovat to, proti čemu bojují. Korupční struktury starých stran a na ně napojená média ukázaly v Praze a v Brně co umí. Občané je neohrozí, ti se nechávají zmanipulovat prázdnými sliby už 30 let. Proto tak útočí na Hnutí ANO, které je ohrožuje. V politice jsou třeba silné osobnosti při neexistenci občanské společnosti a nezájmu většiny o aktivní nápravu věcí veřejných. Jak zaznělo ve filmu TOMAN: "Proč vy Češi máte potřebu neustále někoho usvědčovat?" Tak činí většinou ti, co si vlastní nedokonalost a chyby nikdy nepřiznají. Ti co něco poctivě dělají na to nemají čas a ani je to nenapadne. "Strach je hlavní hybnou silou této země" - velvyslanec Německa v ČSR Walter Koch po nástupu do funkce ve 20.letech. Populističtí politici toho tehdy i dnes stále využívají a psychografika dokoná. Přesto zůstává premiér nejoblíbenějším politikem. V tom je naděje.

Mimochodem možnou primátorkou Brna by se mohla stát Markéta Vaňková za ODS, ta jež zastupovala v letech 2007 až 2011 offshorovou společnost Brandson Enterprises se sídlem v Karibiku. Vymáhala pohledávky ostravského dopravního podniku za neuhrazené pokuty, kdy několik lidí přišlo o bydlení, jelikož jejich dům byl prodán v exekuci. Myslíte si, že by se tím chlubila na volebních plakátech a že by takové osobě dali voliči hlas, načež straně, která se nestydí ji dát na první místo kandidátky?! Bratr předsedy poslaneckého klubu ODS a někdejšího ministra dopravy Zbyňka Stanjury Libor Stanjura, dluží slovenskému podnikateli sto tisíc eur, tedy více než 2,5 miliónu korun. Oficiální bydliště má nahlášené na obecním úřadě v Řitce na Praze-západ (bydliště dalšího výtečníka Martina Michala, manžela Heleny Vondráčkové). Podle tvrzení věřitele si peníze od něj půjčil na konci roku 2012 s vysvětlením, že jsou pro ODS, a dodnes je nevrátil. Ani bývalý ministr dopravy dodnes nevysvětlil své zázračné zbohatnutí údajně v zahraničí před svým vstupem do politiky, zato ve Sněmovně káže neustále o morálce…

Žijeme v postkomunistické zemi a chtít řešení jako bychom v ní nebyli je naivní a posilováním zla. Největší nebezpečí pro zemi je „stát ve státě“ – česká justice a na ně napojené klientelistické vazby z řad zkorumpovaných poltických stran a dalších zájmových skupin! Jsou pány naší země a pány nad našimi životy, bez jakékoli odpovědnosti a možnosti postihu – tam je třeba začít!

 

Jan Šinágl, 11.10.2018

* * *

 

   

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (4 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)