Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 30.05.2020 10:44
  Nejen barvy, ale i charaktery časem blednou. Pane plukovníku ...

  Read more...

   
 • 30.05.2020 08:44
  Ústupčivost. Čechů hlavní úspěch komunistické normalizace.

  Read more...

   
 • 26.05.2020 13:57
  Když se jedná pouze podle zákonů, spravedlnost ostrouhá.

  Read more...

   
 • 24.05.2020 12:19
  Prozatím nám je dovoleno kritizovat zatím co komunisté konají.

  Read more...

   
 • 24.05.2020 07:40
  Svět kanonů a raket nahradily rudé knížky a hoaxy. Chceme ...

  Read more...

   
 • 23.05.2020 11:24
  Česká objektivita připomíná jednonohého invalidu. Genocida ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

AC novinari 250419Debata na aktuální téma proběhla v Americkém centru dne 25.4.2019. Pořadateli byl pořízen videozáznam. Snad bude umístěn na webových stránkách AC později. Pořídil jsem zvukový záznam celé debaty.

Při mém prvním vstupu do diskuse jsem pogratuloval Davidu Smoljakovi ke zvolení senátorem s přáním, aby takových lidí vstupovalo stále více do politiky. Informoval jsem i o mé kauze vzhledem k tématu a byl nucen vstoupit do diskuse i několika větami bez mikrofonu. Velká škoda, že se z účasti omluvila novinářka Petra Procházková.

Zajímavá byla pasáž o autocenzuře, která může mít různé, zdůvodněné formy. O podstatném důvodu autocenzury se nehovořilo, byť je tím, dle mého názoru hlavním a nejrozšířenějším. Mám na mysli autocenzuru nepopouzením mocných a neohrozit tak tím svoji kariéru a své pracovní místo. Na oprávněný dotaz z publika proč se kauzy nedotahují do konce a jen neustále oznamují reagoval Marek Wollner z ČT, že dělají co mohou a že by měl především občan podat trestní oznámení. Na to jsem reagoval, že občan nemá potřebnou sílu a váhu, aby se vůbec začalo vyšetřovat, zejména pokud jde o velké kauzy. V těchto případech, kdy jistě investigativní pořady sledují i poslanci, senátoři a státní zástupci, by měli konat především oni…

Také s jeho pochvalou nezávislosti Rady ČT se nemohu ztotožnit. Za předsedy Rady ČT Milana Uhdeho mohl na jejím zasedání hovořit každý z řad veřejnosti a médií o čem chtěl, jak dlouho chtěl a také bylo vždy plno. Dnes už Rada ČT zasedá „veřejně bez veřejnosti“. Dala si dokonce do stanov, že o vystoupení přítomné veřejnosti se musí hlasovat. Stanovila i limit na vystoupení max. 3 min. (není ve stanovách) a ptá se předem o čem se bude hovořit. Na posledních několika zasedání Rady ČT jsem byl osamocen a po dvou hodinách čekání se hlasováním rozhodovalo převážně s negativním výsledkem – jednou dokonce s výsledkem 15:0, což vnímám jako poctu a ocenění mé práce…

K porovnávání kvality zpravodajství ČT a německé veřejnoprávní televize jsem se nedostal ke slovu. Připomněl bych, že po zhlédnutí hlavní zpravodajské relace ARD v trvání 15 minut ví divák vše podstatné z dění ve světě, Evropě, SRN, včetně sportu a počasí (v tomto pořadí) – a zapamatuje si to – bez zbytečných, rušivých elektronických „upoutávek“ a reklam. Co zůstane v hlavě diváka po hodině Událostí ČT – informační guláš k ničemu, jen k rozčilování. Neschopnost, nebo záměr?!

Vyslanci politiků nemohou být vyslanci občanů! Vládne nám „deep state“, kdy nikým nevolení ovládají volené na účet nás všech a proti zájmům země. Proto je práce nezávislých investigativních novinářů a publicistů tolik potřebná a důležitá. Ti skuteční zůstávají nadále ohroženým druhem a často za svoji nezávislost zaplatí i vlastním životem, aby chránili ten náš. Obávám se, že situace se bude spíše zhoršovat.

 

Jan Šinágl, 28.4.2019

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.67 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)