Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 13.08.2020 16:59
  Včera v Událostech komentářích na ČT 24 od 22:00 hod. si ...

  Read more...

   
 • 13.08.2020 16:43
  Předseda senátu, který si notoval s místopředsedou Filipem ...

  Read more...

   
 • 13.08.2020 16:29
  Life is full of happiness and some times need some people to ...

  Read more...

   
 • 10.08.2020 14:20
  Zato až půjdou lesby a gayové budou "svobody" plná média i ...

  Read more...

   
 • 10.08.2020 09:34
  Podkarpatská Rus je hříčkou totalitních států, kterým jsme ...

  Read more...

   
 • 10.08.2020 07:27
  Koho to může zajímat Je mi velkým potěšením napsat tento dopis ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Plakat 210919Náhodně jsem zavítal na tuto akci a strávil na louce v Rejkovicích nádherné odpoledne. Na konci videa níže to pan Jura říká za nás za všechny. Buďme lidmi, setkávejme se, hovořme spolu – aťLN RK U Andela 240919 nevítězí  „moderní“ doba nad zdravým rozumem (mimochodem má 10 nádherných dětí – 7 děvčat a 3 chlapceJ). Pohoda, žádný „byznys“, organizováno spontánně místními občany, kteří si udělali hezko. V supermarketu to nenakoupíte,  přitom to potřebujeme jako soli, je to všude dostatek a navíc zcela zdarma.

Doplňuji třemi dalšími krátkými videi – ukázkou z tahání klád, neuvěřitelnou silou jednoho koníka a závěrem soiutěží. Samozřejmě, že občerstvení bylo báječné, nejen řízné a skvělé pivo, ale i domácí pečivo a uzeniny. Všichni si to za ideálního počasí užívali, včetně děti. S nápadem a první akcí na zkoušku před rokem přišel místní majitel koní pan Kratochvíl. Dnes už má nadšené spolupracovníky, včetně mládeže. Pomohl mu pan starosta a podnikatelé. Pochopili, že vzájemně si dávat je více, než jen neustále brát a že dělat si vlastní program je tou nejlepší zábavou a lékem proti nudě a prázdnosti dnešní konzumní doby. Dobře, že přibývá lidí, kteří se odmítají „bavit“ nudou masových médií a začínají si užívat života aktivní účastí na jeho kráse, kterou nám nabízí každý den. Doplňuji malou Fotogalerií.

Po 7 ½ hodině následovalo posezení při kytaře a viole. To už jsem ale byl na cestě k domovu. Sotva jsem ujel pár metrů, pozdravil mne vousatý děda jako z pohádky slovy „Dobrý den“, sedící u stolku s lavičkami a s vyhlídkou na nádhernou krajinu. Nešlo nezastavit – byl to spolužák z učňovských let. Poznali jsme se až během rozhovoru – po 48 letech, ale to už by byl jiný příběh. Vyrazte i vy za svými příběhy, čekají jich na vás tisíce každý denJ

Moudrý Jura

 Tahání klád

Skvělý výkon 20 m - tento link by měl fungovat: https://www.youtube.com/watch?v=PLRovyNvJzc

Konec klání a začátek zpívání

Vyskočme z online kolotoče dokud je čas!

 

Jan Šinágl, 22.9.2019

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)