Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...

   
 • 29.06.2024 13:14
  ČLK Seminář info: Moje vystoupení se obešlo s prezentací sotva ...

  Read more...

   
 • 26.06.2024 08:18
  Tragikomedie justice, kdy oceněné reportérky u soudu letos ...

  Read more...

   
 • 23.06.2024 15:13
  Dotaz na soudkyni Bochňákovou: Jelikož vim, že čte tyto články ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 17:45
  Česká společnost Dvakrát zažila totalitu. Šest let nacistickou ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 11:13
  Od dob působení Otakara Motejla se mnoho na tomto úřadu změnilo ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Palach 7 160119Palach Lederer aversJan Palach: "There comes a moment in history when something has to happen" - "Something must be done against evil, fought by whatever means are possible" - "Even the fire that ended the life of a young Czech student in those difficult days came from the spark of Kostnitz." (unknown author)

***

The Union of University Students of Bohemia and Moravia issued a message: 'Jan Palach did not utter a single word, and yet he addressed perhaps 14 million of this republic, each and every individual. And everyone must answer him. Actions can only be answered by actions."

***

When evil comes to you, no one will protect you, Zelensky told the Russians

"I want to say to all (people) in Russia and from Russia who even now have not been able to utter even a few words of condemnation of this terror, although they see and know everything perfectly. Your cowardly silence, your attempt to wait out what is happening, will only end in the fact that one day these terrorists will come for you too. Evil is very sensitive to cowardice, evil will forever remember those who fear it and try to appease it. When it comes for you one day, there will be no one to protect you. All will be held accountable for terror: both those who kill and those who help to kill. Every day of Ukraine's resistance in the Donbas and every success of our defense are essential successes for the protection of our entire state."

***

Traditional commemorative events without subsequent, concrete, resolving actions are somewhat lacking, an insult to the legacy of Jan Palach, a demonstration of our incompetence, helplessness and weakness. JŠ

Full article in Czech >

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)