Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 14.04.2021 09:55
  Ministr musí být především manažer, který umí řídit lidi – i ...

  Read more...

   
 • 13.04.2021 17:46
  Doba covidová má i komické aspekty: Dnes jsem potkal v autobuse ...

  Read more...

   
 • 13.04.2021 11:01
  Pionýři v testování Téměř každé české a slovenské dítě bylo za ...

  Read more...

   
 • 13.04.2021 09:54
  Jen počasí je za totality a demokracie stejné. Víte že, od ...

  Read more...

   
 • 13.04.2021 09:51
  "My, co máme něco za sebou, víme, že bez svobody život nevoní ...

  Read more...

   
 • 12.04.2021 14:28
  Že to byl záměr dokazuje Rusko tím, že dodnes NEVRÁTILO letoun ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Ministryně Benešová podala stížnost k NSS ve prospěch muže, který ukradl pět housek v Brně v době nouzového stavu, v obchodním domě. Krajský soud jej poslal pravomocně na 1,5 roku do vězení.  Podle Benešové byl čin nesprávně přísněji kvalifikován. Muž nekradl roušky ani dezinfekci, měl jen hlad a jednal z existenčních důvodů. Pětadvacetiletý Lukáš Kalina ukradl pečivo, přičemž jeden kus stál 12,5 Kč. Muž žil na ulici, ke krádeži se přiznal. V minulosti byl za obdobný trestný čin třikrát souzený a v době spáchání nového trestného činu byl v podmínce. Loni v červenci poslal brněnský krajský soud na 26 měsíců do vězení muže za krádež salámu a krabicového vína.

"Smyslem a účelem ustanovení ... zákoníku totiž podle mého názoru není postihovat zvýšenou trestní sazbou všechny krádeže, k nimž dojde v době vyhlášení nouzového stavu, ale pouze takové krádeže, které se vyznačují vyšší mírou společenské škodlivosti s ohledem na jejich bližší souvislost s nouzovým stavem," uvedla ministryně.

Podá ministryně stížnost i ve věci nepotrestání příslušníků StB, kteří likvidovali disidenty? Jeden z nich, Maryško, byl právě pravomocně odsouzen, pouze podmíněně, díky tomu, že se přiznal. Ani finanční postih za ničení životů a osudů rodin? Nepochybně by výši důchodu Maryškovi většina důchodců záviděla. Ukrást housky je mnohem závažnější trestný čin! Dnešní soudy tak naplňují zákon podobně jako v 50. letech.

Ve SRN jsou dnes i století váleční zločinci souzeni a odsuzováni. Kolik komunistických zločinců jsme za 30 let odsoudili my?  

Tisíce zákonů umožňují pod svou rouškou páchat zločiny a současně zabraňují odsoudit skutečné pachatele. Slouží mnohem více zločinu, než slušným lidem. Zdravý rozum a spravedlnost tak často zůstává na posledním místě.

Za krádež housek končí člověk ve vězení, za rozkrádání miliard a obrovské ekologické škody se v ČR roky vyšetřuje, kdy skuteční viníci se neodhalí, nebo dostanou směšné tresty, případně odškodné za přílišnou délku soudního řízení.

Jsme banánovou republikou. V takových blahobyt končí velmi rychle, přide-li opravdová zkouška skutečných schopností země. Na viníky se nevymlouvejme. Ti jen využili naší naivnosti, že demokracie se buduje jen vhozením lístku do volební urny.

 

Jan Šinágl, 5.3.2021  

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.80 (5 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)