Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.09.2023 18:10
  „Studentský žalobce při čistkách na bratislavských právech v ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 18:09
  „Studentský žalobce při čistkách na bratislavských právech v ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 08:32
  Manželka zemřelého na ambasádě v Saudské Arábii nedostává ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 07:50
  Rusko své odpůrce pronásleduje vždy a všude. Car Petr I. dal ...

  Read more...

   
 • 17.09.2023 10:17
  Farma-průmysl z nás dělá "pokusné králíky" a ještě na tom ...

  Read more...

   
 • 13.09.2023 13:30
  Naši američtí příbuzní truchlí potichu něco jako národní ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Brezina a IustitiaDne 21.4.2021 odvysílaly Události ČT reportáž o dalším soudu s lihovou mafií.  

Otec na 13 let odsouzeného lihového mafiána Březiny a jeho manželka investovali půl miliardy do nemovitostí, akcií a cenných papírů. Zlínský soud je zprostil viny už podruhé. Vladimír Březina dostal 445 milionů, Stanislava Březinová 42,5 milionu korun. Nebylo prý možné prokázat, že oni osobně legalizovali výnosy z trestné činnosti? Není prý možno z výpisů bank poznat, zda se jednalo o ilegální prostředky? Kdo asi dává a z čeho někomu stamiliony a obdarovaný neví od koho?  

Nebylo snad možné prokázat, odkud peníze získali? Sportka, sazka, firemní účetnictví, daně z darů na FÚ, výpisy z kont darujících a obdarovaných, prověření původu peněz, atd.?

Poctivě nabyté peníze každý rád, ve vlastním zájmu, prokáže. Kdo ne, má k tomu dobrý.  Nebyla vůle. To nemůže normální soud a státní zástupce dopustit, nejsou-li ve hře opět peníze, jako u soudce VS Praha Sováka?

Radek Březina vlastní i budovu v Baťově areálu, kde se ukrývaly zbraně a semtex. Může být většího paradoxu a ukázky jak se podnikalo za první republiky a jak se „podniká“ dnes? Baťa se musí obracet v hrobě.

Vladimír Březina s nemovitostmi a cennými papíry zatím nakládat nemůže, státní zástupce prý zvažuje odvolání? Proč asi neřekne rovnou, že ho podá? Projeví se zase moc peněz a spravedlnost opět zapláče?!

Chová-li se takto justice, je to jen obrazem země. Na jejím stavu neseme každý svůj díl osobní odpovědnosti. Nekonali jsme a mysleli jen na sebe. Umožnili jsme bez odporu, aby nemálo míst ve správě země obsadili ti, kteří tam nemají co dělat. Sami neodejdou a budou-li občané zase jen čekat, že se to nějak vyřeší, bude ještě hůř.

Tomáš Baťa: „Zapřahat!“

 

Jan Šinágl, 22.4.2021

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.17 (6 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)