Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:58
  Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Nevtipil Jiri a vlajky EU

Aktualizováno 6.6.2021: Říkám nahlas, vážení spoluobčané, my v Česku nechceme žádný multikulturní ekofanatický Pirátostát

Aktualizováno 2.6.2021: Chovancův muž na "špinavou práci"  Nevtípil „Nafťa“ ,odešel do civilu v den návrhu obžaloby na Babiše

Aktualizováno 16.5.2021: Dnes jsem odeslal vedoucímu MSZ v Praze Mgr. Martinu Erazímovi Upozornění.

***

Kde by asi vzal premiér čas a energii řídit stát s neschopnými a ještě navíc Agrofert?

Dvakrát jsem podával v roce 2018 žádost o informace řediteli ROP Střední Čechy ing. Kamilu Muniovi o zaslání protokolu o projednání dotací pro Čapí hnízdo, včetně přílohy ve věci všech schválených dotací, marně. Skončilo to moji stížností a mlčením (… Výbor Regionální rady regionu soudržnosti Střední Čechy po projednání I. s c h v a l u j e  seznam projektů doporučených k financování z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Střední Čechy v prioritní ose 2, oblasti podpory 2.1 v rámci výzvy č. 4, který je uvedený v příloze k usnesení.)? Obávám se, že mezi schválenými dotacemi na projekty bude málo těch, které slouží veřejnosti tak jako Čapí hnízdo?! Roky trvajícími útoky na Babiše se „pravicové“ strany brání odhalení svých vlastních podvodů a zločinů. Premiér je pro ně největší nebezpečí, protože zkorumpovaný systém dobře poznal, není koupitelný a má sílu ho ohrozit. Proto „Kartágo musí být zničeno“.

Proč „investigativní“ novináři nepožadují také vydání tohoto zásadního protokolu a nezveřejní jej? Veřejnost by jistě zajímalo, co vše se schválilo a kdo vše se podepsal za hejtmantsví Petra Bendla z ODS? Agrofert dotaci na Čapí hnízdo 50 milionů vrátil i když nemusel – kdo jiný ji dobrovolně vrátil? O vyšetřujícím policistovi Jiřím Nevtípilovi, muži na „špinavou práci“ si můžete přečíst níže jak vyřizoval „politické objednávky“. Aktuálně se opět se dostává ke slovu, kdy Vyšetřování Čapího hnízda míří do finále.

Tento článek Výbušná výpověď: Čtveřice vyšetřovatelů promluvila. Kauza Čapí hnízdo vznikla na příkaz Chovance, tvrdí, má ke dnešnímu dni 35.313 přečtení. Cituji: Na Chovancovo zadání podle vyšetřovatelů (přílohy podnětu, který podali) vznikla Babišova aféra. A to jako politikum. Co se týká hlavního vyšetřovatele kauzy Čapí hnízdokpt. Ing. Pavla Nevtípila, jeho kolegové (byť jsou z jiného oddělení) tvrdí: „Za kauzu dotačního podvodu, směřujícího k obvinění zejména Ing. Andreje Babiše a Ing. Jaroslava Faltýnka, obdržel mimo jiné post zástupce vedoucího 3. oddělení OHK – SKPV (odboru hospodářské kriminality, pozn. red.) hl. m. Prahy, jelikož je (Nevtípil) tvárný.“

Věra Čáslavská o Babišovi bez Babiše

 Podrobný životopis Andreje Babiše

Propojení politiky a policie je dnes větší než bývalo!

Ukázky z knihy Robert Šlachta „Třicet let pod přísahou“: Figuroval tam i bývalý vyšetřovatel Babišovy kauzy Čapí hnízdo Nevtípil. Když byla řeč o konkrétních kauzách, říkali: „Nafťa to zařídí.“ To byla kauza Neograph, na tisk jízdenek pro pražskou MHD. (str. 184).

Nevtípil měl být také zaúkolován, aby něco „vyrobil“ na Babiše, zřejmě Chovancem.  Před lety jsem měl jednání na MV ČR v jiné věci. Mnou požadovaná osoba se nedostavila. Čekal jsem cca půl hodiny než přišel starší pán. Zprvu mi vadilo čekání a „náhradní“ osoba. Nakonec jsme si měli o čem povídat. Byl už na důchodu a přesluhoval roky na žádost vedení. Potřebovali lidi, kteří uměli udržovat základní chod ministerstva. Co tam nastoupil ministr Chovanec, už toho měl dost a chystal se podat výpověď i za cenu ztráty nemalého příspěvku k důchodu. Neměl už na chování ministra a jeho kumpánů na MV žaludek. Obávám se, že i dnes řadoví zaměstnanci MV ho musí mít a nejenom na tomto ministerstvu, ale i na mnoha dalších, včetně státních úřadů a institucí, když vidíme všude ten neuvěřitelný chaos a neschopnost.

Volby jsou poslední šancí pro občany pokusit se prosadit do vedení země více schopných. Jinak hrozí novodobý rok 1948. Dědictví totality nezmizelo a hlásí se stále více o slovo. Mlčení občanů a kritika stávajících mocenských struktur je vůbec neohrožuje. Jediný člověk to bez podpory většiny a schopných spolupracovníků nemůže dokázat. Budeme se nadále jen divit jako poslušné ovce, nebo se konečně projevíme jako svobodní občané v myšlení - a hlavně konání a činech?“

Dobře, že premiér vyzval členské země EU, aby vyhostili ruské diplomaty, byť po odvolání Petříčka důvěra v naši zahraniční politiku a její představitele, včetně ČR značně klesla.

***

Ruský publicista Kyril Martinov: „Když na zkrvaveném čenichu státu chybí náhubek, požírá všechno na své cestě.“

***

EU je bohatá a slabá, když nedokáže adekvátne reagovat na Navalného, Ukrajinu a zákaz cestování svých nejvyšších představitelů do Ruska, které se jí v podstatě vysmívá. Rozumí a uznává jen sílu! Dobře, že premiér vyzývá země EU k odvolání pracovníků ruských ambasád. Západ nezažil komunistické „osobození“, proto se chová tak naivně a sebeničivě.

Hnutí Ano by se mělo spojit s Přísahou plk. Roberta Šlachty a vycházet z danného stavu společnosti. Jedině tak lze smyslplně podpořit přání občanů, aby počet skutečně schopných občanů zákonodárců v Parlamentu vzrůstal, kterým jde o zemi a ne pouze o osobní profit. Jinak Přísaha riskuje, že bude následovat osud nových stran z minulosti. Tradiční česká politika „ode zdi ke zdi“ nás vede vždy na začátek konce, resp. konec začátku, ne k racionálnímu řešení a budování. Je třeba navazovat na dosažené.

Do každé strany se dostanou kariéristé a všehoschopní, tomu nelze zabránit – jen snižovat jejich počet, aby škodili co nejméně. Dokážeme konečně, že česká jednota už není „fatou morganou“? Volby jsou dost možná naše poslední šance.

Zemi začínají stále více ovládat mocenské struktury, dědici těch z roku 1948. Vrací se jejich nepotrestání a nezakázání komunistických organizací a struktur po roce 1989. Německo po skončení II. světové války v Evropě NSDAP zakázalo a její vrcholné představitele odsoudilo. U nás pohrobci zločinné ideologie řeční v parlamentu, včetně evropského a vydírají vládu. Nedivme se potom, že si 75% poslanců zvolilo svým prvním místopředsedou předsedu KSČM a usvědčeného agenta STB – ANONYMNÍMI HLASY! O tom média samozřejmě mlčí. Zato nás komunisté denodenně „oblbují“ svým řečněním ve veřejnoprávní ČT, kdy s nimi „diskutují“ i „demokratičtí“ poslanci, senátoři či europoslanci.

CT24 Rude namesti 9.5.2021ČT24 právě vysílá živě přenos z vojenské přehlídky v Moskvě i na malé obrazovce běhěm běžného zpravodajství? Kdopak to asi doporučil? Dříve tyto příkazy byly prováděny telefonicky z ÚV KSČ. Mimochodem opět se při vojenské přehlídce objevují rudé prapory se srpem a kladivem. Nevím o žádném západním politikovi, který be se zúčastnil, zato se zúčastnil český velvyslanec Pivoňka na pokyn Zemanova koktajícího poskoka ministra zahraničí Kulhánka. Slouhovský charakter se opět projevil. Potom chtějme pomoc od Západu, když se takto zbaběle a lokajsky chováme jako už tolikrát v minulosti... 

Volal jsem včera do Diváckého centra ČT, aby moderátoři nemátli diváky o konci II.světové války. Skončila v Evropě. Naši spojenci bojovali a umírali v řádech desetiticíců až do 2.září 1945! Marně.

Může EU a naše země mravně tak hluboko klesnout?!    

UCT Hrabetice pomnik jmena 8.5.2021Včera v Událostech ČT ukázali pomník 13.000 obětí válečných bojů v Hrabyni na opavsku. Jsou uvedena pouze příjmení, jména pouze s prvním písmenem a tečkou?! Ve Vysokých Popovicích byla odhalena pamětní deska s 21 jmény padlých za první a druhé světové války. Jméno Karla Batelky, palubního střelce RAF, tam nenaleznete. Boje přežil. Starostka jej v projevu alespoň připomněla. Bude i jemu odhalena pamětní deska?

 

Jan Šinágl, 9.5.2021

***

Náš region: Jeden rozhovor, dva názvy, různý počet otázek

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.20 (20 Votes)
Share

Komentáře   

-13 #2 Jan Šinagl 2021-05-09 18:40
Můj děda prof. Štefl, autor "Vraha duší", za války pečlivě poslouchal Hitlerovy projevy, neb se domníval, že v té křeči Hitler zemře. Jako doktor věděl, že je na drogách a amfetaminu. Hitler to řezal morfinem a kokainem, tak si opravdu o mrtvici koledoval. Já to trochu podědil, tak jsem procházel dnes celý záznam oslav v Moskvě. Putin proti minulým záběrům buď přibral, nebo je oteklý, ale čiperný, chůze artrotická - obě kyčle, ale věku úměrně. Není ztuhlý na parkinsona. Ovšem výraz po celou dobu je křeč, až do chvíle, kdy se vítá s veterány. Tam je skutečně chvílemi milý úsměv. Ovšem pozor - těmto "veteránům" mohlo být koncem války tak 10 let. Takže vymyté mozky propagandou, skutečné boje nezažili. Všimněte si kamenných tváří, hlavně ministra Šojgu. Při hlášení se mu třesou ruce. Pamatuju, že kdysi na přehlídkách se na tribunách smáli. Dneska betonové obličeje. Domnívám se, že se to v Rusku fakt hroutí, nevím co, myslím že něco jiného, než media píší. Může to být cokoli – utajeného - něco jako Černobyl, apod. Covid jim dal určitě zabrat. Armádu a zbrojení vůbec nepotřebuje, ze strategického pohledu je Rusko prostě nedobytné. Klasická válka nemá smysl. Od odborníků vím, že zaostávají ve výzkumu, že Američané údajně ovládli gravitaci a nadsvětelné rychlosti, ale moc se tím nechlubí. Muskovy satelity jsou obrovský kosmický strategický radar, který uvidí cokoli, co se blíží k USA. Soused komunista, strávil asi 3 měsíce v Rusku a málem umřel, že se tam fakt nedá žít. Ne nedostatek jídla, hmotných požitků mají dost, ale morální rozpad. V 16 patrovém paneláku nefunguje výtah ani voda, chodí se pěšky do studny s kýblem, nejde si umýt konečník, na silnici se jezdí jen tak ze srandy občas vlevo, odpadky vyhazují z okna nebo na schody... Krasnojarsk, celkem věřím, mrkněte na google streetwiew... Media německá a švýcarská uvádí obrovské společenské tlaky proti vedení - demonstrace, zatýkání atd. Všechno je tam utajené. Těch chlapů, co nás osvobozovali je mi fakt líto.

Arašíd
-12 #1 Jan Šinagl 2021-05-09 12:11
Pan Andrej Babiš je prvním člověkem v moderní historii Českého státu, který vstupuje do politiky s cílem pomoci lidem v jejich těžké hospodářské situaci. Vlastním přičiněním a jeho schopnostmi se vypracoval na jednoho z nejbohatších podnikatelů v Evropě. Nejde do politiky pro peníze jak to dělají všichni ostatní. Všichni rozumní lidé v tomto státě jemu a jeho straně ANO 2011 řeknou ve volbách v roce 2014 velké A N O!

Randolph 2013-07-11 09:05

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)