Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 21.05.2022 10:43
  „Strom svobody musí být čas od času osvěžen krví vlastenců a ...

  Read more...

   
 • 20.05.2022 17:37
  Rusko není Putinova řiť, řekl na koncertě zpěvák DDT. Hned ...

  Read more...

   
 • 20.05.2022 15:33
  Věřím, že se mnou souhlasíte v tom, že to, co se děje ve ...

  Read more...

   
 • 19.05.2022 13:45
  Ukrajina je už dnes schopna zlikvidovat Krymský most. Nepochybně ...

  Read more...

   
 • 16.05.2022 18:32
  Zatímco Ukrajinci celému světu předvedli, že jsou hrdým a ...

  Read more...

   
 • 16.05.2022 18:31
  Putinův generál Beseda zašantročil 2 mld. USD na vítání ruských ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Chodorkovskij Michail„Rusko nás neustále učí, abychom se báli. Je to země, která se vás snaží zabít každý den. A pokud nejste součástí systému, jako kdybyste byli mrtví.“

***

Jeho argumentaci si můžete přečíst a porovnat s tím, co se děje v naší zemi. Jsou to novodobé praktiky podobné těm poválečným, které vyústily v komunistický puč v roce 1948.

Připomínám, že akcionářům někdejšího ropného gigantu Jukos má ruský stát vyplatit odškodné ve výši 50 miliard dolarů. Rozhodl o tom Arbitrážní soud v Haagu v roce 2014. Jukos dříve patřil odpůrci prezidenta Putina Michailu Chodorkovskému. Rusko neuspělo s žádostí o odklad vymáhání odškodného za Jukos v roce 2020 a hrozí mu obstavení zahraničního majetku.

Ruský hacker Nikulin dostal od ČR odškodné čtvrt milionu a omluvu, nestačí mu to. V USA už si odpykává trest. Ten by mu jistě v Rusku nehrozil. To, že ČR zaplatila je dalším vzkazem našim západním spojencům o naší nedůvěrohodnosti. Rusko zákony neuznává, pokud jdou proti jejich zájmům, uznává jen sílu. Dokud to Západ nepochopí, bude vždy tahat za „krátký konec“ se zaslouženými dopady. Ukazuje to i případ Olgy Mišikové, 17.leté dívky, která odvážně četla ruskou ústavu před členy speciální policejní zásahové jednotky. Záběry obletěly Rusko a proslavily ji. Za účast na nepovolené demonstraci byla zatčena a hrozí ji 3 roky vězení:

„Občané Ruské federace mají právo se pokojně beze zbraní shromažďovat, pořádat protesty, setkání, pochody a demonstrace. Nikdo jim nesmí zakazovat se vyjádřit nebo jim bránit v jejich názorech a víře,“ předčítala překvapeným policistům mladá Ruska během demonstrace proti vyloučení některých kandidátů z regionálních voleb v roce 2019 z Ústavy Ruska. „Rusko nás neustále učí, abychom se báli. Je to země, která se vás snaží zabít každý den. A pokud nejste součástí systému, jako kdybyste byli mrtví,“ řekla u soudu.

Karel Oliva napsal zajímavou úvahu „Obrana Hamáčkova“ (LN, 13.5.2021). Nesdílím tento názor, protože by to Hamáček nikdy sám od sebe neudělal, stejně jako ostatní před ním, kdyby k tomu nebyl donucen okolnostmi. Plus to samozřejmě je, ne pro Hamáčka, ale naší zemi.

Ostatně uvidíme, jak se budou naši politici chovat, když se nám dostalo cti být Ruskem považováni za jeho nepřítele společně s USA?! Zaplacení Nikulinovi a Hradu poslušný ministr zahraniční, naznačují tradiční české slouhovství, obavy a strach. Hlavně žádný konflikt, neriskovat tvrdý střet, boj, ztráty a oběti. To za nás museli vždy ti druzí. Pro nás byla vždy na prvním místě „pohoda a klídek“…

Je třeba stále připomínat: 75% „demokratického“ parlamentu si anonymně zvolilo svým prvním místopředsedou usvědčeného agenta StB (FALMER) a předsedu KSČM Vojtěcha Filipa, za absolutního mediálního mlčení! Co nyní vymýšlí „pravicová“ opozice, resp. skrytá levice, slouží přes všechna vzletná slova, především Rusku!

 

Jan Šinágl, 15.5.2021

***

Dnes před 80 lety byl zatčen gestapem generálmajor Josef Mašín

Prezident Zeman jmenoval 33 nových generálů – jejich podrobné životopisy KPR neuveřejnila?

Premiér napadán jako hlavní viník všeho, aneb Babiš versus zkorumpovaný policista Nevtípil

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.00 (4 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)