Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá čvc 29 @18:00 - 10:00PM
Praha Velvyslanectví Švýcarska: Oslava státního svátku

Nejnovější komentáře

 • 06.07.2022 13:24
  Česká televize, je jediná televizní stanice u nás, která ...

  Read more...

   
 • 06.07.2022 11:04
  Předseda vlády Petr Fiala po půl roce oslovil projevem ...

  Read more...

   
 • 06.07.2022 10:58
  Byť je Hybášková prozatím řízením odboru pověřena jen dočasně ...

  Read more...

   
 • 06.07.2022 10:53
  Opoziční smlouva 2.0 Ministr Blažek staví s pomocí Hradu v ...

  Read more...

   
 • 04.07.2022 18:04
  Z Ukrajiny odvlekli rusáci 300 000 dětí. Tolik dětí se u nás ...

  Read more...

   
 • 04.07.2022 17:29
  Vážený pane JUDr. Petře Zemánku, jménem Žateckého vlastivědného ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Bohdalova Jirina Silvestr 2021March Peggy IIIChtěl jsem sledovat Silvestra na ČT, ale byl jsem nucen neustále přepínat na ARD, až jsem přepínat přestal. S článkem Česká televize se silvestrovským programem střelila do vlastní nohy, nelze nesouhlasit, nemluvě o tom, že někteří populární herci, ačkoliv se natáčení zúčastnili, byli „vystřiženi“, resp. „vycenzurováni“, jako např. Bolek Polívka či Luděk Sobota.

Nemálo diváků se jistě bavilo při pořadu Výběr 168 z něhož níže vybírám perličky z „mediálního“ života našich politiků, resp. politikařů či politruků.

Úvodem ukázka skutečné kvality působení pozitivních emocí v podání sboru řádových sestřiček (dosud shlédlo 70 milionů diváků) za účasti Papeže Jana Pavla II. Peggy March byla se svým dalším světovým hitem také hostem ARD. Svůj světový hit zazpívala ve svých 73 letech s takovou bravurou, že musel tleskat i sám Bůh:-) Diváci a přítomné hvězdy ji přivítali nádherným „standing ovation“ (samozřejmě zpívala bez „play backu“).

.

Tak zazpívala svůj další světový hit Peggy March v 73 letech! (od 9:45 min.)

Válek: „Zapomněl jsem si natáhnout kalhoty, když jsem odcházel ze záchoda, to bylo hodně nepříjemný“ – Okamura: „Kolik je ústavních soudců?“ – Jourová: „To bude radosti“ – Jurečka: „Na našem rybníku, v ráji řas a vodníků“ + „Přejeme pěkný dopol – doprd… pěkný den“ + „Astra Zeneca je bezpečná vakcína, v tomto okamžiku dochází k aktuálnímu vyhodnocení“ - Hamáček, Stropnický a Konečná kouří do kamery - Grolich pije v práci vínoFaltýnek: „Vždycky chců být mezi ženskejma“ – Výborný: „V tý roušce je to stejně naprd, hadr.“ – Zaorálek: „Připadám si jako Pfitzer v ledničce“ – Vondra: „To břicho neberte“ – Kulhánek si utírá nos rukou inu „reprezentativní“ ministr zahraničí  – Pospíšil: „Zavři dveře, táhne na mně“ – Arenberger: „Vám to ale sluší i bez kadeřníka“ - Novináři chodí na TK s baťohemPavko: „Dovolte mi, abych poděkoval všem, kteří se na distribuci této vagíny podíleli“ - Babiš: „Máte tam chybu, já už nejsem ministr financí“ - Konečná: „Já jsem samozřejmě velmi atraktivní“ - Dolejš: „Kdybych tě přechválil, tak by to vypadalo, jako že ti lezu někam…“ – Volný obraz bezmocné SněmovnyKlaus: „Ne pane kolego končím“ a odešel ze studia + „Jsem poseroutka a hovňousek asi stárnu“ - Babiš k Okamurovi: „Kdybste se mohl vypnout, prosím“ - Kulhánek na TK poslouchá novináře jako „jako hodinky“ „je z toho trochu nervózní“ vskutku sevevědomý státník, nebo spíše poslušný stádník? - Okamura si najal švýcarského architekta, který se narodil ve VenezueleGrospič odchází a likviduje mikrofon zn. KSČM - Cibulka svým kyvadlem pořad pořádně rozkýval Hubáčková: „Potřebuju se naučit anglicky. Vy jste tak dobrý, ale teda něco vám řeknu, až se podruhé narodím, vezmu si vás.“ Novinář: „Jéžišmarjá!“  

ARD Silvestr party Joerg Pilawa Francive Jordi 2021Na ARD velká party pro všechny generace s moderátory Jörgem Pilawou a Francine Jordi ze Švýcarska, která pokračovala připomenutím loňské po půlnoci.

Nezapomenutelné světové a domácí hity, Rock 'n' Roll, Swing, pro každého něco, jako na běžícím pásu. O nejlepší náladu a atmosféru se postarali DJ Ötzi, Michelle, Beatrice Egli, Vanessa Mai, Michael Holm, Stefanie Heinzmann, Peggy March, Brings, Stefan Mross, Francine Jordi, VoXXclub a mnoho dalších, skutečná evropská party. Zazněly evropské i světové melodie, včetně ruských. V jedné z nich zazněla myšlenka: „Vše je napůl špatné, když držíme pospolu.“ Po odezpívání zpěváci odcházeli do publika, kde se s ním spontanně radovali, tancovali, aby se vraceli na jeviště opět zpívat samostatně, nebo ve sboru společně s ostatními.

Na Silvestra v ČT nevystoupil žádný zahraniční umělec či skupina, pokud jsem se díval?

K Novému roku nám zapívali „normalizační“ zpěváci Michal David, Helena Vondráčková, ve scénkách asi těžko chyběl Vladimír Dvořák s Jiřinou Bohdalovou. Měl jsem jejich kultivovaný humor rád, nicméně je třeba připomenut, že i Vladimír Dvořák se aktivně podílel na likvidaci, resp. umlčení zpěvačky Marty Kubišové, která nemohla 20 let zpívat, kdy se o ní šířili zfalšované fotografie s Dubčekem, včetně pornografických. Tak pro komunisty byla nebezpečná její popularita, nezlomný charakter a statečnost. Není pravda co tvrdí web ČT, že Kubišová nechtěla zpívat, chtěla, ale nemohla!

Veřejnoprávní ČT už dávno nenabízí skutečnou kvalitu, jen vyplňuje program, kdy skutečnou kvalitu doplňuje jen z archivů. Nepřekvapuje, že po bezduchém, formálním blahopřání gen. řed. Petra Dvořáka a Jiřiny Bohdalové k Novému roku, následovala hned reklama na nový kriminální seriál…

UCT CT Sledovanost 2.1.2022ČT se pochlubla, že je nejsledovanější v ČR, ale další pořadí už neuvedla?

Neumíme být, snad mimo demonstrací, na veřejnosti i ve styku mezi s sebou spontanními. Proto se neumíme normálně bavit a přirozeně lidsky chovat, vše je jen „jako“, jinak myslíme, jinak mluvíme – i proto se nedokážeme přirozeně smát. Co nám chybí marně hledáme v různých „krabičkách“, přitom to máme kolem sebe denně k dispozici – přirozenou lidskou komunikaci a setkávání v reálném životě.

Jen tak se toho nezbavíme, zvláště chybějí-li nám příklady, jako je umí nabízet např. ARD, která plně naplňuje svoji veřejnorávní roli. Potom chtějte spojovat Evropu, když o ní nechceme nic vědět. Snad nás covid probudí a přinutí, abychom se začali chovat normálně, včetně ČT.

ČT se chlubí, že na štědrovečerní pohádku se dívalo 2.600.000 diváků, ale na co se dívalo zbylých 7.400.000 diváků už nesděluje? Pohádky jsou „trhák“ tak za ně budeme vyhazovat každý rok miliony, nevadí, že za pár dní už si na ně nikdo nevzpomeneí. Proč taky, nic hodnotného za sebou nezanechají, jako vše, co je stále stejné, podbízivé, neobohacující až plebejské. Od šesti hodin ráno jich odvysílala za sebou třináct, nepřetržitě, samozřejmě jen ty „správné“ české. Na Sněhurku a sedm trpaslíků, Malého lorda a další nádherné, hodnotné pohádky ze zahraniční produkce a oblíbené mezi malými i velkými, už místo nezbylo. V Evropě tak zůstáváme i nadále jen provincií a nejen v tomto ohledu...

 

Jan Šinágl, 3.1.2022

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)