Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 13.04.2024 09:48
  Není podstatné kolik lidí sleduje informace, ale kdo a jak ...

  Read more...

   
 • 13.04.2024 07:45
  Vondráčková s Michalem se na soudy obracejí často, vedou ...

  Read more...

   
 • 09.04.2024 07:03
  A businessman from the USA wrote to me I don't know anyone ...

  Read more...

   
 • 09.04.2024 06:59
  Napsal mi podnikatel u USA: Neznám nikoho dalšího, kdo by ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 18:19
  Zdravim, pane Šinágl Ještě si někdo myslí, že ČR je právní ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 11:05
  Politici jako pokusné osoby Psychologie ovlivňuje chování ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Rozstani Ales Vebr To jsem vybudoval

„Toť nejvyšší pravda, jakou znám; jen ti zaslouží sobě svobody a života, kdo dobývají obé každý nový den.“

J.W.Goethe

***

Sakra, takových lidí je třeba na světě více, a ne, aby tak brzy odcházeli. Nikdy nezapomeneme a děkujeme, že jsme se stali součástí Tvého života !

***

Vebrovi MS Praha 19.10.2010 Nekrolog končí slovy: Dobrého kamaráda, tátu a přítele, dobrého bratra a syna, bratrance a strýce. Dobrého novináře, dobrého sedláka, dobrého politika a vposledku zkušeného právníka.

Životním posláním Aleše se stal boj za spravedlnost. Za spravedlnost vlastní, spravedlnost pro rodinu, přátele, známé … a časem kohokoli slušného, kdo se na něj obrátil. Aleš byl například jeden z prvních Čechů, který otevřel cenzurovaný web, na kterém byly zveřejňovány kauzy i s jmény korupčníků, soudců, konkurzních správců a policistů. Byl proto na policii více než doma. Kdejaký darebák měl u ní zastání. Všichni kmotři byli křišťálově čistí a dodnes kolem nich chodí státní zaměstnanci v rukavičkách. I přes všechny peripetie byl Aleš vždy ochotný pomoci, spolupracovat a naslouchat. Jen čím do dál více unavený. Přesně tak, jak kalkulují ti, kteří mají čas na své straně.

***

Konkurs na Golf Ještěd: Když soudci spolupracují s podvodníky

***

Ano, na Alešovi byla za poslední rok vidět obrovská úleva. Věnoval se daleko více synovi Maxovi a ostatním členům rodiny. Chtěl si odpočinout od starostí posledních dvou dekád svého života.

Bohužel osud pojal jeho touhu po odpočinku úplně jinak.

Znali jsme se s Alešem Vébrem a jeho rodinou roky. Až nedávno jsem se náhodně dozvěděl, že už Aleš není mezi námi. Natočil jsem s ním mnoho videí a rozhovorů na rodinné farmě Rozstání pod Ještědemi, u soudů (bohužel o většinu z nich jsem přišel likvidací mého archivu soudním exekutorem a nesmyslným zrušením mého YouTube kanálu). Níže naleznete odkazy na zbylé články, abychom nezapomínali…

Zemřel ve stejné době (jako nezávislý novinář Dušan Šrámek), na dovolené v Egyptě. Co  způsobylo jeho smrt se můžeme jen dohadovat. Mohl být očkován proti Covidu, což se mohlo na egyptském slunci projevit. Po mnoha letech soudních bojů vyhrál svůj spor o zmanipulovaný konkurz. Není tak ani vyloučeno že mu někdo "pomohl". Nebude asi už nikoho, kdo by v jeho kauze pokračoval. Jeho synek Max je ještě malý. Jeho skvělá manželka před lety zemřela (tuším na rakovinu). Jeho bratr, skončil po dopravní nehodě na vozíku. Měla být účelová, aby rodina měla ještě více starostí, práce a konkursní mafie mohla připravovat svoji „loupež za bílého dne“. Případ je tak v podstatě ukončen, k radosti mafiánů a státní pokladny... Mohu jen doufat, že Janek Kroupa o pohřbu (pokud se konal) věděl a přijel na poslední setkání se svým bývalým, skvělým spolupracovníkem a člověkem, požádat alespoň o odpuštění…

Např. v kauze „BUDIŠOV“ spolupracoval s Alešem Vébrem. Dnešní eurokomisařka Věra Jourová, se původně přiznala. Následně své přiznání odvolala. V rekordně krátké době 14ti dnů, za nezákonnou vazbu, obdržela takřka 3 miliony korun odškodného. Vyšetřující policisté byli odvoláni, důkazy zničeny. Místo Jourové šel do vězení nevinný člověk ing. arch Marek Řičář. Jiní na odškodnění čekají roky, jiní se ho nedočkali…

Ulice Ronalda Reagana PrahaPři slavnostním otevření Ulice Ronalda Reagana v Praze (5.6.2004) jsem o kauze osobně informoval i tehdejší ministryni zahraničí USA Condoleezzu Riceovou. Tehdejší velvyslanec ČR v USA Petr Gandalovič mne vyhledal a vysvětloval mi, že on neměl s kauzou Golf Ještěd nic společného …

 

Díky za vše Aleši!

Jan

***

24.10.2010: Po osmi letech začínají Vébrovi vítězit – neskutečně mravně silná rodina!

30.10.2010: Velvyslancem ČR v USA se má stát někdejší primátor Ústí nad Labem, elitní politik ODS a exministr

09.03.2011: Česká WATERGATE: kauza RYBENOR s kauzou GOLF JEŠTĚD sahají do nejvyšších pater politiky!

06.04.2011: Oběti exekutorských mafií se sešly ve Sněmovně – média se samozřejmě nedostavila. Miliarda za 90.000,-Kč !!!

13.04.2011: Konečný soud nad bachařem Vondruškou z minkovického koncentráku vynese až Pán Bůh…

16.09.2011: Aleš Vébr: po 9 letech pravomocně zrušen konkurs na Golf Ještěd!

21.06.2013: Trestná činnost v insolventním řízení a nový zákon o státním zastupitelství

12.08.2015: Inestigativec Janek Kroupa řeší „velké věci“, jejich nevinné oběti už ho nezajímají…?!

03.04.2020: Janek Kroupa „investigativec“ a „detektiv“

03.05.2020: Konkursní mafie opět na scéně

***

Sliby EU před 12ti lety zůstaly nenaplněny …

Pomalý postup vyšetřování skandálu Qatargate v Evropském parlamentu

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)