Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 19.07.2018 10:58
  Obávám se, že k praktikám StB máte možná blíže Vy pane "gsm"?

  Read more...

   
 • 19.07.2018 07:31
  Ve vší úctě, pane Šinágle, ten nenávistný Babišův projev ...

  Read more...

   
 • 18.07.2018 14:47
  Rád potvrzuji, že se potomci bývalých obyvatel Českého lesa o ...

  Read more...

   
 • 14.07.2018 16:26
  To je slovíčkaření! Já se v těch papalášských funkcích nevyznám ...

  Read more...

   
 • 10.07.2018 13:17
  Co ten český národ ještě nesvede?!! Ve světě nevídané. To už ...

  Read more...

   
 • 10.07.2018 11:56
  Zdravím p. Šinágl, máte naprostou pravdu ohledně kampaně proti ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Neas_1Mediální obraz Nečase po odchodu Topolánka z čela ODS byl mistrně zinscenován do obrazu slušného politika nezatíženého kompromitujícími aférami. Jaký je ale ve skutečnosti? Jeho vzorné kultivované chování v kontrastu s neomaleným tlučhubou Topolánkem bylo občany vnímáno jako posun k ozdravení kultury politické scény. Jak se ale zdá, z pana „čistého“ se vyklubal další z řady prevítů, o které ve vládě a sněmovně opravdu není nouze.

 

Domnívám se, že po nečekaném a překotném odvolání Pospíšila málokdo dnes již Nečasovi uvěří jeho svatouškovskou povahu. Tímto svým krokem v podstatě otevřel oči nejednomu důvěřivému občanovi, který k němu vzhlížel, jako k takzvanému slušňákovi. Pokud si připomeneme celou řadu kauz, které se v poslední době vynořily, a které z jeho pozice premiéra nebyly řešeny a byly zameteny pod koberec, je s podivem, že pouhý požadavek Pospíšila na zvýšení rozpočtu jeho rezortu byl důvodem k jeho okamžitému odvolání. Přitom by stačilo vyslovit premiérské „ne“ a nežádoucí požadavek na zvýšení rozpočtu by byl vyřešen.

Jeho prohlášení, že ho vlastně nezajímá názor 75% obyvatelstva, které jej za odvolání Pospíšila kritizuje, je hrůzným zjištěním podstaty jeho morálního sestupu na samé dno zapáchající a prohnilé politické struktury, která nám vládne. Pokud jsou pro něho řadoví občané jakýmsi prvkem druhé kategorie, je to ukázka pravé podstaty toho, oč mu v politice ve skutečnosti jde. V minulých dnech s Kalouskem bok po boku bránili Parkanovou proti policii, ze které se rázem stala zlovolná, nežádoucí a zcela nekompetentní až nepotřebná protidemokratická složka připomínající svým přístupem bývalou STB. Přitom je to ta samá policie, která dostala Ratha, pro což měli oba pánové jen slova pochopení a chvály. I když pravdou je, že se Nečas, zřejmě proto, aby se přece jenom nějak pokusil vylepšit své politické skóre, nyní přiklání k tomu, aby se Parkanová sama a dobrovolně zřekla své poslanecké imunity. Do toho všeho nám v pozadí hraje „oblíbené“, a stále se opakující, kmotrovské téma- kdo a jakým kmotrem je objednán a řízen či kdo je kmotrům naopak trnem v oku? A nezuří náhodou válka o pozice mezi kmotry samotnými?

Jisté je, že politikům pěkně „tečou nervy“. Z jejich neadekvátního, nepřiměřeného štěkání a v Kalouskově případě dokonce i údajných výhrůžek policii ohledně odvolávání nepohodlných lidí, kteří se zřejmě příliš přiblížili k nebezpečné pravdě, je patrné, že strach z toho, co přijde, přemohl jejich racionální uvažování a tak nechtěně odhalili svoji pravou tvář skutečných sumců. Naučil se Petr Nečas „s vlky výti“? (Rozumějme: já umožním „vlkům“ přístup k zakázkám a oni mě za to např. podrží při stranické volbě) O mistru politikaření Kalouskovi v tomto směru nemám nejmenší pochybnost…

Položme si otázku:

• proč Nečas neodvolá Kalouska za nepřípustné vměšování do vyšetřování a skandální výhrůžky policii?
• Proč Nečas bezprodleně neodvolal Vondru za kauzu ProMoPro, za kterou je jako ministr svého rezortu odpovědný?
• Proč Nečas s okamžitou platností neodvolal Drobila, a naopak se ho ještě zastával?

Domnívám se, že z této prapodivné tragikomické a ponižující frašky, ve které hrají Nečas s Kalouskem hlavní roli, přičemž se nestydí svým politickým programem hlásit k rozpočtové odpovědnosti a protikorupčnímu tažení, je jediná cesta. A to odchod těchto politiků tam, kam patří.

Výběr z možností, kam nejen tito dva politici patří, nechám na vás. Níže můžete vyjádřit svůj občanský postoj, protože jisté je, že nejen kapři, ale ani sumci, si sami rybník nevypustí…..

 

http://pozitivnisvet.cz/clanek/ze-slusnaka-necase-se-vyklubal-peknej-previt

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Comments are now closed for this entry