Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 25.09.2020 15:54
  V Rusku komunisté nejsou u moci, ale jejich manýry jsou ...

  Read more...

   
 • 25.09.2020 15:50
  Kdo má na vlivných úřadech a soudech stále svoje lidi?

  Read more...

   
 • 25.09.2020 15:48
  Vláda ve středu opět vydala z minuty na minutu (pardon ze dne ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 19:23
  Kristine verlor ein Jahr ihres Lebens in der Hoffnung, in der ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 19:20
  Kristine a perdu un an de sa vie dans l'espoir de travailler ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 19:20
  Kristine lost a year of her life hoping to work at the embassy ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

HenychPodivné jednání JUDr. Lenky Bradáčové...?!

Mně bylo protiústavně odebrané občanství uděleno až po 5 letech pobytu – nikomu nelze proti jeho vůli odebrat státní občanství! Kdopak asi ještě dostává tak rychle naše občanství, když je to pomalu státním tajemstvím, tedy nezveřejnitelné a kdy dotyčná osoba možná nikdy nebude mluvit česky…?!

 

Tajná komnata ministerstva vnitra – P.S. Tento týden příloha Právo a justice LN, podala žalobu na ministerstvo vnitra podle zákona o svobodném přístupu k informacím. Žádá seznam občanů, kterým byly prominuty podmínky při získávání občanství v posledních třech letech – pokud vůbec nějaká jména obsahuje - Tomáš Němeček LN 6.9.2012

Dvacet článků o tom jak jsem se snažil po dobu pěti let získat protiústavně odebrané české občanství naleznete v archivu mého starého webu – Občanství ČR.

Podivná kárná žaloba Lenky Bradáčové na Petru Pavlánovou - Tomáš Němeček LN 6.9.2012

Normální člověk by očekával, že vrchní státní zástupkyně z osvědčené státní zástupkyně v boji proti korupci učiní svoji náměstkyni, ale kárnou žalobu?! Snad pro přílišnou kvalitu práce, která neodpovídá představám paní Bradáčové, resp. těch co ji dosadili do její odpovědné funkce…?! Nechme se překvapit a suďme podle činů – prázdných slov a slibů mají už občané plné zuby!

Policie s justicí nedokázaly za 23 let od listopadu 89 odhalit a spravedlivě odsoudit žádného zloděje mající na svědomí škody v řádech miliard, zato končí ve vězení zloději a podvodníčci v řádech „stokorun“ a velcí zloději končí často i v politice. U těch prvních neustále slyšíme – promlčeno, spácháno v „dobré víře“, nezjištěno, neprokázáno atd. V každé zemi se časem dostanou k moci, ať už přímo či nepřímo lidé s vyšší inteligencí. Má-li země nepřerušenou, staletou tradici, tak mají tito lidé i potřebné mravy, vzdělání a charakter. Je-li tato tradice násilně přerušena, dobré mravy a charakter potom chybí, s patřičným, negativním dopadem na život společnosti. Obávám se, že nová, tentokrát nesametová revoluce, by vzhledem ke stavu společnosti nepřinesla potřebné positivní změny, ale byla opět zneužita mocnými v pozadí, kteří svoji moc a vliv nikdy neztratili a dobrovolně se jich nikdy nevzdají.

Spoléhat na stávající politickou „elitu“ může jen velmi naivní občan. Prakticky stejné strany a stejní lidé jsou u moci už přes 20 let. Žádná strana ani žádný politik nechce převzít osobní odpovědnost za katastrofální stav země. Stále dokola – vládne pravice, vládne levice, od schodku menšího ke schodku většímu, ale nikdo není za nic odpovědný a stále nám všichni tvrdí jak všemu rozumí a jak oni jediní mají zaručený recept. Nabízí se logické vysvětlení, dělají z občanů hlupáky a ve skutečnosti si v pozadí dohazují své soukromé obchody na úkor občanů, země a její budoucnosti. Jak dlouho si toto asi nechají občané líbit? Levici a komunistům nahrává dnešní situace značně. Ze značné části postkomunistická společnost, je stále schopná zvolit si, v dobré víře, své „staronové katy“ a odsuzovat lidi, kterých by si měla vážit. Média a slušní podnikatelé v budoucím vývoji země budou tak hrát rozhodující roli.

Máme proto jedinou naději v postupném, evolučním vývoji, jenž bude určován ochotou občanů podílet se aktivně na vzniku a růstu občanské společnosti, která jediná může vygenerovat potřebné osobnosti do správy země, ale která je musí i neustále „hlídat“, aby nepodlehly mocenským a zájmovým tlakům.

Nenastoupíme-li tuto cestu, nezbavíme se nikdy nahromaděného morálního bahna, které nás potom může všechny zničit a tím i zemi a její budoucnost. Problém naší země i světa je úpadek morálky. Můžeme jen doufat a věřit, že nahromaděné a stále více neřešitelné problémy dnešního světa nebudou „řešeny“ další světovou válkou. Nenechme se ošálit dlouhou dobou míru v Evropě. Je stále dost těch, kdo by ji uvítali a kdo mají i „prst na spoušti“.


Jan Šinágl, 6.9.2012

 

P.S.

V sobotu 8.září 2012 od 11:00 hod. vzpomeneme v Čechově mlýně u Berounky 150. výročí narození slavného rodáka Emila Kolbena, je mi ctí, že jsem od Ing. Petra Čecha obdržel osobní pozvánku na tuto výjimečnou událost.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře

+2 #1 Vitezslav Haramule 2012-09-07 17:01
Dodnes nelituji ze me bylo cs.obcanstvi
odebrano a jeste bych chtel zdurazdnit jedno,strcte si to Vase obcanstvi do p....e !! Jak si muze nekdo dovolit poprit ze jsem se v cechach narodil a ze moji predci v cechach zili po staleti.To ze nejaky podvodnik z ministersva proda nekomu pokoutne tzv.Ceske obcanstvi z nikoho opravdoveho cecha neudela.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)