Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st úno 08 @09:15 -
KS Ostrava: Obnova řízení ve věci Petra Kramného

Nejnovější komentáře

 • 31.01.2023 20:56
  Deset let za mřížemi až doživotí hrozí třem žákům osmé třídy ...

  Read more...

   
 • 31.01.2023 20:39
  Soukromou konverzaci ruských manželů u stolu v restauraci ...

  Read more...

   
 • 29.01.2023 10:19
  Pane Šinágle, děkuji za zasílání, je to velmi zajímavé. Píšete ...

  Read more...

   
 • 28.01.2023 09:14
  Na volebních lístcích jsou čísla 4 a 7. V numerologii jsou ...

  Read more...

   
 • 25.01.2023 09:42
  K povšimnutí: V listopadu 2022 stála před soudem ve městě ...

  Read more...

   
 • 22.01.2023 10:03
  Dva lidi se maj rádi a pořídili si dítě. Úplně mi z tý ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

Protektorat_HitlerSedm otázek, které ve veřejnoprávních médiích nezazněly…?!

1) Slyšeli jste někdy o existenci české, masové, mládežnické organizaci „Kuratorium pro výchovu mládeže Čech a Moravy“, vybudované podle vzoru nacistické organizace Hitlerjugend?

2) Četli jste někdy obsáhlé přehledy o bezpočetných masových shromážděních, které Kuratorium organizovalo společně s německou mládeží a kdy po počáteční nedůvěře obyvatelstva si tato shromáždění získala širokou veřejnou podporu?

3) Věděli jste, že česká mládež se hromadně a dobrovolně zúčastňovala literárních a uměleckých soutěží,  organizovaných německým Wehrmachtem?

4) Věděli jste, že ve školním roce 1945/1946 se počítalo i s přijetím vhodných českých studentů do NAPOLA škol (NAtionalPOLitische ErziehungsAnstalt, elitní nacistická škola. Dostávali se na ni jen ti nejlepší, nejoddanější a nejsilnější. Budoucí elita národa ...)

5) Věděli jste, že tisíce českých mužů narukovalo do Wehrmachtu?

6) Věděli jste, že v Protektorátu existoval dokonce zákon, cituji: „Zákon na ochranu české krve.“

7) Věděli jste, že po problematickém uzavření českých Univerzit, vysoký počet českých studentů mohl studovat na nejlepších říšských Univerzitách a že další tisíce projevily zájem o studium na těchto školách?

Tohoto všeho se dopouští ten, kdo se rozhodl český národ eliminovat…? Na všechny tyto otázky existují jasné, archivními dokumenty nezpochybnitelné odpovědi.

Z přednášky Pavla Kamase v rakouském Ennsu, uveřejněné v SUDETENPOST 4-11.duben 2013 pod názvem: TSCHECHIEN AUF DEM WEG ZUR WAHRHEIT (ČESKO NA CESTĚ K PRAVDĚ)

Alfred Oberwandling: Česky jsem se naučil v tramvaji

 

Jan Šinágl, 12.4.2013

* * *

Švejkovství je daň za ohlávku

Že si neumíme vládnout vysvítá jako  vždy z naší historie. Po staletí nás někdo vedl, nebo poroučel. Zkušenost k vládnutí žádná. Švýcaři  si staletí mohli pěstovat svobodně svoje zájmy posléze vládu, posléze zodpovědnost ne švejkovství. Bylo na nich jak to dopadne, nedovolili aby jim do toho někdo mluvil.  Švejkovství je daň za ohlávku. Habsburskou, nacistickou, komunistickou. Česko je křižovatkou národů jak ve válce tak v míru.  Vždy se o nás někdo pře. Nyní i my sami. Brussel ano Brussel ne. Propadliště nikdy není daleko, když si na ně nedáváme pozor, pak se ten třetí se směje. Nebude to dlouho jinak. Udavači, donašeči, lobisti budou. Ti co za něco stojí a mají ideu, vytrvalost, trpělivost do politiky se nepohrnou, protože je tam semele prostředí. Tak odejdou. Co na tom, že země je krásná, je naše, proto je krásná. I jinde je krásná protože je zase těch druhých. Kdo cestoval obdivuje a rád se vrací. Není zklamán krajinou, ale námi lidmi.

Pěstujme vzájemnost, soudržnost. Ta vadí těm co udržují národ rozhádaný a bez zájmu. Poláci to umí. Válka jim rozbila Gdaňsk, Waršavu, společně je postavili, vzájemně je to spojilo. Umí se postavit. Protektorát nám zachránil Hradčana a s komunisty dočista atomizoval společnost. Dnes si můžeme tak povídat. Ale to nestačí.

 

K.Mrzílek, 8.4.2013

* * *

BUDOUCNOST


Lid nezajímá elita,

má radši jelita.

Až už kníže ve vládě nebude,

a komunismus vrátí se zpátky,

odejdu zadními vrátky.

Nebo zešílím a užiju si psiny,

z rudé ústavní většiny.

 

Roman Bouček, 11.4.2013

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

+1 #1 Pepa Nos 2013-04-13 11:07
Ono se tu sheeplu nestýská jen po době komunizmu, oni by rádi i nacizmus!

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)