Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...

   
 • 29.06.2024 13:14
  ČLK Seminář info: Moje vystoupení se obešlo s prezentací sotva ...

  Read more...

   
 • 26.06.2024 08:18
  Tragikomedie justice, kdy oceněné reportérky u soudu letos ...

  Read more...

   
 • 23.06.2024 15:13
  Dotaz na soudkyni Bochňákovou: Jelikož vim, že čte tyto články ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 17:45
  Česká společnost Dvakrát zažila totalitu. Šest let nacistickou ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 11:13
  Od dob působení Otakara Motejla se mnoho na tomto úřadu změnilo ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Protektorat_HitlerSedm otázek, které ve veřejnoprávních médiích nezazněly…?!

1) Slyšeli jste někdy o existenci české, masové, mládežnické organizaci „Kuratorium pro výchovu mládeže Čech a Moravy“, vybudované podle vzoru nacistické organizace Hitlerjugend?

2) Četli jste někdy obsáhlé přehledy o bezpočetných masových shromážděních, které Kuratorium organizovalo společně s německou mládeží a kdy po počáteční nedůvěře obyvatelstva si tato shromáždění získala širokou veřejnou podporu?

3) Věděli jste, že česká mládež se hromadně a dobrovolně zúčastňovala literárních a uměleckých soutěží,  organizovaných německým Wehrmachtem?

4) Věděli jste, že ve školním roce 1945/1946 se počítalo i s přijetím vhodných českých studentů do NAPOLA škol (NAtionalPOLitische ErziehungsAnstalt, elitní nacistická škola. Dostávali se na ni jen ti nejlepší, nejoddanější a nejsilnější. Budoucí elita národa ...)

5) Věděli jste, že tisíce českých mužů narukovalo do Wehrmachtu?

6) Věděli jste, že v Protektorátu existoval dokonce zákon, cituji: „Zákon na ochranu české krve.“

7) Věděli jste, že po problematickém uzavření českých Univerzit, vysoký počet českých studentů mohl studovat na nejlepších říšských Univerzitách a že další tisíce projevily zájem o studium na těchto školách?

Tohoto všeho se dopouští ten, kdo se rozhodl český národ eliminovat…? Na všechny tyto otázky existují jasné, archivními dokumenty nezpochybnitelné odpovědi.

Z přednášky Pavla Kamase v rakouském Ennsu, uveřejněné v SUDETENPOST 4-11.duben 2013 pod názvem: TSCHECHIEN AUF DEM WEG ZUR WAHRHEIT (ČESKO NA CESTĚ K PRAVDĚ)

Alfred Oberwandling: Česky jsem se naučil v tramvaji

 

Jan Šinágl, 12.4.2013

* * *

Švejkovství je daň za ohlávku

Že si neumíme vládnout vysvítá jako  vždy z naší historie. Po staletí nás někdo vedl, nebo poroučel. Zkušenost k vládnutí žádná. Švýcaři  si staletí mohli pěstovat svobodně svoje zájmy posléze vládu, posléze zodpovědnost ne švejkovství. Bylo na nich jak to dopadne, nedovolili aby jim do toho někdo mluvil.  Švejkovství je daň za ohlávku. Habsburskou, nacistickou, komunistickou. Česko je křižovatkou národů jak ve válce tak v míru.  Vždy se o nás někdo pře. Nyní i my sami. Brussel ano Brussel ne. Propadliště nikdy není daleko, když si na ně nedáváme pozor, pak se ten třetí se směje. Nebude to dlouho jinak. Udavači, donašeči, lobisti budou. Ti co za něco stojí a mají ideu, vytrvalost, trpělivost do politiky se nepohrnou, protože je tam semele prostředí. Tak odejdou. Co na tom, že země je krásná, je naše, proto je krásná. I jinde je krásná protože je zase těch druhých. Kdo cestoval obdivuje a rád se vrací. Není zklamán krajinou, ale námi lidmi.

Pěstujme vzájemnost, soudržnost. Ta vadí těm co udržují národ rozhádaný a bez zájmu. Poláci to umí. Válka jim rozbila Gdaňsk, Waršavu, společně je postavili, vzájemně je to spojilo. Umí se postavit. Protektorát nám zachránil Hradčana a s komunisty dočista atomizoval společnost. Dnes si můžeme tak povídat. Ale to nestačí.

 

K.Mrzílek, 8.4.2013

* * *

BUDOUCNOST


Lid nezajímá elita,

má radši jelita.

Až už kníže ve vládě nebude,

a komunismus vrátí se zpátky,

odejdu zadními vrátky.

Nebo zešílím a užiju si psiny,

z rudé ústavní většiny.

 

Roman Bouček, 11.4.2013

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

+1 #1 Pepa Nos 2013-04-13 11:07
Ono se tu sheeplu nestýská jen po době komunizmu, oni by rádi i nacizmus!

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)