Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

Žádné události k zobrazení

Nejnovější komentáře

 • 21.01.2020 10:14
  Jó paní Mülerová kéž byste měla pravdu. Komunismus je chobotnice.

  Read more...

   
 • 03.01.2020 20:21
  Souhlasím s Vámi, že je u nás přepohádkováno. K tomu by se ...

  Read more...

   
 • 03.01.2020 14:46
  Putin prohlásil: „Rusko musí kromě Avangardu vyvinout ...

  Read more...

   
 • 03.01.2020 12:10
  Právě jsem si přečetl Vaši novou zásilku, ze které je ...

  Read more...

   
 • 28.12.2019 12:55
  Pane Jerry, takhle si to vykládat, to je typický příklad ...

  Read more...

   
 • 27.12.2019 14:21
  Také za totality nebyla nouze o pohádky vznikající z bratrského ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

František Palacký: „Všeobecné rozšíření volebního práva mimo vzdělané a bohaté povede k hovadismu.“ - Winston Churchill: „Demokracie je nejhorší forma vládnutí, vyjma všech jiných forem, jež byly čas od času vyzkoušeny.“ - William Penn 1682: „Vím, že podle některých stačí mít dobré zákony, pak prý nezáleží na lidech, kteří je uplatňují. Je ovšem třeba si uvědomit, že ačkoli dobré zákony jsou cenné, dobří lidé jsou cennější. Dobrým zákonům je třeba dobrých lidí, neboť špatnými lidmi mohou být zrušeny či obcházeny, zatímco dobří lidé se bez dobrých zákonů obejdou a špatné zákony nebudou trpět.“

… V kláních o hlasy voličů totiž spíše vítězí mistři v surfování na vlnách jimi často vzedmutých emocí, nestydatí exibicionosté a obtěžující egomaniaci než věcní a službě státu oddaní lidé. Těm prvním tato „podivná kvalifikace“ umožňuje dosíci moci, jíž pak vytvářejí své zemi  - v lepším případě – zbytečné problémy, ti druzí by stát řídili mnohem lépe, na tomu odpovídající pozici však mohou v současné dryáčníkům přející době zpravidla zapomenout.

… Nebylo by lepší zkusit něco jiného než demokracii – než v nervy drásajících sekvencích vidět po mnoha volbách u nás i ve světě její postupnou erozi k oligarchicko-autoritativním režimům? Naše planeta se údajně stane neobyvatelnou až za půl miliardy let (a i kdyby mnohem dříve), proč se do té doby vázat historií pouhých několika tisíciletí a nezkusit něco lepšího?

https://www.lidovenoviny.cz/nahled.aspx?d=13.07.2019&e=LN-PRAHA&id=8472052

Radim Seltenreich, vysokoškolský profesor, ČP, LN, 13.7.2019

* * *

Poslanec zůstává nejméně váženou profesí. Nejprestižnější profese jsou lékaři, vědci a zdravotní sestry. Poslanci získali průměrné hodnocení 31 bodů, uklízečky 34,5 bodu (ČTK 25.7.2019). V naší zemi se našlo a vždy najde dost těch, kteří upřednostní osobní profit a výhody před sebevětší ostudou, při vší úctě k těm několika skutečně schopným občanům zákonodárcům a všem uklízečkám. Ty si nemohou dovolit, na rozdíl od občanů zákonodárců, neodvést žádnou práci!

Je třeba změnit systém, ne klima, jinak bude klima řešit nás. Např. oxyd uhličitý z aut v Evropě se podílí na globálním znečištění pouhou 0,1%. Otázkou je, zda ještě lze kapitalismus, resp. jeho „vykolejený“ sociálně tržní model změnit v rámci demokracie a zabránit nevratným škodám?

Začít můžeme každý sám u sebe. Nikdo sám nezmění svět. Svět lze změnit pouze změnou sebe sama a svého bezprostředního okolí. Tím měníme svět, každý den je nám tato možnost nabízena.

 

Jan Šinágl, 27.7.2019

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.33 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)