Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

po čvc 13 @08:30 -
OS Praha 6: kauza JUDr. Zdenka Altnera

Nejnovější komentáře

 • 08.07.2020 12:13
  Je to stále stejný nezpůsob jednání komunistů, vůči jinými ...

  Read more...

   
 • 07.07.2020 22:32
  Někteří naši poslanci nesnáší svobodu projevu. Skončí jako ...

  Read more...

   
 • 07.07.2020 21:57
  Kritik Kadyrova zastřelen ve Vídni. Tento stát všechno prohraje ...

  Read more...

   
 • 06.07.2020 09:03
  My stále na všechny chyby, podrazy a podvody jen upozorňujeme.

  Read more...

   
 • 05.07.2020 20:18
  V každém národě se najde několik neohrožených jedinců. O smrti ...

  Read more...

   
 • 04.07.2020 12:39
  Komunisté jsou nepotrestaní od Aše po Peking. KOMUNISTICKÉ ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

vzhledem k tomu, že jako advokát jsem již pár středním veřejným školám poskytoval a poskytuji právní služby, člověk má možnost "nahlédnout pod pokličku". A je to tedy děs.

Nemohu být konkrétní, tak alespoň malý doušek z mé včerejší zkušenosti. Nebudu se teď vyjadřovat k zahlcení ředitelů škol všemi možnými nesmyslnými předpisy, pokyny, nařízením a projekty, kdy jejich výchovné a pedagogické poslání mění se na činnost úřednickou, ale spíše v duchu doby stručně popíšu s čím jsem se setkal v oblasti vztahu učitel, popř. ředitel školy versus student, popř. žák téhož zařízení. Nejmenovaný ředitel, nejmenovaná škola, napjatá atmosféra ....advokáte poraď. A já účelně nedokázal.

Ředitel je totiž pod tlakem doby, kdy žáci místo studia píší petice, chtějí stávkovat, za pomoci některých pedagogů narušují běžný chod školy a žádají jeho odstoupení. Asi vážné důvody.....no a když se dostanu k materiálům a podstatě problému.....žasnu. A srovnávám se vzpomínkami na mě středoškolské studium (1989-1993).

Studentům se totiž nelíbí pan ředitel proto, protože chce ředitelovat. Tzn. že ředitelovat chtějí totiž oni. V petici a anonymech totiž specifikuji své požadavky (trochu zobecním a zjednoduším) - chtějí si sami rozhodovat, co se budou učit a kdo je to bude učit! Chtějí předložit v 15 letech plán a vizi školy! Chtějí zasahovat do výběrových řízení na kdejaké banální zakázky a chtějí volno, kdy se jim zachce...nelíbí se jim přísnost, ani nároky, které se na ně kladou a označují se v petici: My, občané. A chtějí rozhodovat o personální agendě ředitele. Byl jsem v šoku a nedokázal okamžitě reagovat.

A ředitel řekl, že se bojí, že zřizovatel se bude bát "občanů", navíc lehce zmanipulovaných některými stejně naladěnými pedagogy, a že bude raději odvolán. No kde to jsme? Nechci vyznít jako Štěpán, ale vzpomínám na devadesátky, kdy jsme hltali svobodu, ale nebyla to anarchie. Neměli jsme vzory v Minářovi a Grétě a učili jsme se, abychom něco dokázali, když už jsme náhle mohli. Dnes si děti NÁROKUJÍ! O tom ale svoboda není. A už vůbec není o tom, aby v duchu liberálního pokroku rozvrátila vše, na čem stojí základy našeho školství a vzdělávání.....a netýká se to jen této oblasti. Bylo mi pana ředitele upřímně líto....jsem rád, že jsem "jen" advokát.

https://www.facebook.com/radek.suchy.9822/posts/159602902100735

* * *

„Přirozenou nevýhodou demokracie je, že těm, kdo to s ní myslí poctivě, nesmírně svazuje ruce, zatímco těm, kdo jí neberou vážně, umožňuje téměř vše.“ Václav Havel

 

J.Š.22.11.2019

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.60 (5 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)