Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 02.06.2020 07:57
  I tato kauza o trestání nevinných lidí jde na hlavu komunistů.

  Read more...

   
 • 02.06.2020 07:56
  Jestli se této ženě podaří s ostatními nejen zatočit, ale ...

  Read more...

   
 • 01.06.2020 17:58
  Komunistům hanba nevadí a nám zřejmě také ne. K.Mrzílek

  Read more...

   
 • 30.05.2020 10:44
  Nejen barvy, ale i charaktery časem blednou. Pane plukovníku ...

  Read more...

   
 • 30.05.2020 08:44
  Ústupčivost. Čechů hlavní úspěch komunistické normalizace.

  Read more...

   
 • 26.05.2020 13:57
  Když se jedná pouze podle zákonů, spravedlnost ostrouhá.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Prohlášení starosty Kojetína června 2019

* * *

Ptacek LeosVážení spoluobčané,

před časem jsem uveřejnil v médiích prohlášení, které bylo reakcí na rvačku skupiny cikánů v Kojetíně na náměstí, a které vzbudilo podstatně větší zájem veřejnosti, než jsem sám očekával. Učinil jsem tak poháněný obrovskou mírou vzteku a bezmoci. Vzteku proto, že jsem nenalezl dost sil strávit, jak účinně dokáže malá skupina darebáků pošlapat práci obrovského množství lidí, kteří v Kojetíně žijí, na své město nedají dopustit, mnohdy bojují s větrnými mlýny a nikdy svůj boj nevzdají. Bezmoc pramenila z nepochopitelných závěrů orgánů, od kterých očekávám, že budou vždy na straně dobra a zlo budou bez milosti trestat ...

Dovolím si uplynulých šest měsíců zevrubně zrekapitulovat. Prostořeký starosta v průběhu léta musel využít služeb právní kanceláře a obhajovat své výroky o společností opečovávaném etniku. Musel jsem vysvětlovat, z kterých že statistik vycházím obviňujíce cikány, že jsou líní, nevzdělaní, bez ctižádosti a řádně se nestarají o své děti. Gauneři, vyšetřovaní, tentokráte nikoli Pán Bůh, ale příslušný soudce ví proč, na svobodě, celý půlrok páchali další a další trestnou činnost. Násilnosti, krádeže, nezletilí za volantem, žádný problém z jejich pohledu, jede se dál. Chtěl bych preventivně zdůraznit, že až budu muset v dalším kole vysvětlovat, proč ve svých článcích neodděluji trestné činy od přestupků, je to jen proto, že na šaškárny při své extrémní vytíženosti já čas nemám. Když někdo sebere v obchodě krůtí stehno, zasluhuje bez pochyby pokárání, možná finanční postih a možná i analýzu, proč tak učinil a následnou pomoc. Když to samé ale udělá podvacáté, patří do díry, až tam, jak praví klasik, zčerná! Opět preventivně - tento výrok nemá pranic společného s příslušností ke kterékoli z ras.

Prostřed Adventu, kdy je velká většina domácností provoněna vánočním cukrovím, opět si po roce lámeme hlavu, jakým dárkem uděláme radost svým blízkým, se kojetínské náměstí znovu proměnilo v kolbiště, a teď prosím zpozorněte, těch samých rodných čísel! Nikdo víc, nikdo míň. Mediálnímu zájmu událost v ten den unikla ze dvou důvodů. Českem ten samý čas otřásla střelba v Ostravské nemocnici - závažnost této hrůzy samozřejmě nelze srovnávat s bitkou několika zběsilých cikánů, kteří si to navíc opět rozdali jen mezi sebou. Druhým důvodem, proč nikdo nic nestihl natočit, pořádně ani vyfotit a umístit na sociální sítě, je naprosto příkladná práce městských strážníků a policie ČR, pod jejichž okny se incident odehrál (diví se mi někdo, když ve svých článcích poukazuji mimo jiné na sníženou inteligenci konkrétních etnik?). Městský a stejně tak policista na obvodním oddělení není zásahová jednotka. Jsou to chlapi, kterých úkolem primárně není za poměrně mrzký peníz jít proti zločinci se sekyrou v ruce. Tři z nich do toho šli, situaci výborně zvládli (jeden se zraněním), a po zásluze se jim dostane poděkování a společenského i finančního ocenění ze strany vedení města i policie. Takto by mohl tento středně zajímavý příběh skončit, pokud by se nepřihodilo další ...

Tři z agresorů byli zaarestováni a v Kojetíně nikdo nepochyboval, že jim k Vánocům popřejeme příjemný pobyt a komunikativní, empatické, v krajním případě něžné spolubydlící. Nikoli přátelé! Netrvalo než pár hodin a, ještě jednou zdůrazňuji, příkladná práce policistů a státního zastupitelství byla zmuchlána a odhozena do koše soudcem (možná soudkyní, nevím a vědět nechci), který se vyprofiloval ve skalního fandu bojových sportů mimo oktagon a agresoři jsou díky jeho rozhodnutí opět svobodní občané a při své jednoduchosti zase o cosi sebevědomější. Drahý člověče, nikdy jsem doposud nebyl souzen, z doslechu jen vím, že pohrdání soudem je nepřípustné. Je fér, abyste věděl, že nepohrdám prací soudů obecně, tou vaší ale hluboce. Zjevně nejste o nic menší nekvalitou na trhu práce, než vaši chráněnci, jejichž předkové se vydali ze středoasijských stepí na dlouhou pouť vybaveni vpravdě vybraným chováním. Vaše postavení ambasadora pseudodemokracie je pravděpodobně neotřesitelné a já si svou plavbou proti proudu zadělávám na další potíže, považuji ale za důležité, aby veřejnost věděla, kdo fakticky stojí za budoucími dalšími násilnostmi, které lze očekávat. Vážně by mě zajímalo, v kterém vysokoškolském skriptu či paragrafu zákona stojí, že je šest tisíc slušných lidí povinných čekat na to, až jedno z našich dětí srazí autem zfetovaný anebo nezletilý cikán, nerespektující vůbec nic a nikoho. Dopady vašeho pohrdání obyvateli Kojetína i prací policie jsou pro naše město vážnější, než sám dokážete ze své vyhřáté kanceláře posoudit. Jedná se přitom jen o několik jedinců, kteří navíc umocňují negativní obraz celé komunity, bez kterých by naše město bylo úplně jiné.

Přes toto všechno přeji v duchu křesťanských tradic vám i vaší rodině podstatně klidnější prožití svátků vánočních, než jaké jste naordinoval obyvatelům Kojetína. A poprosím vás, až půjdete mezi svátky na procházku s malým synkem nebo vnučkou, a budete svědky podobných odporností, nad kterými jste aktuálně podržel palec, buďte korektní, nešetřete pohlavky, a v přítomnosti psychologa tomu dítěti vysvětlete, že je hysterické, protože zkrvavení lidé se sekyrami na náměstí jsou novou společenskou normou, kterou spoluvytváříte.

Milí spoluobčané, neklesejme na mysli, popřejme si vzájemně krásné Vánoce, které si v našem milovaném Kojetíně dokážeme užít, to dobře víme. Policistům popřejme, aby svou práci napříště vždy odváděli s pocitem, že má smysl. Firmě Fiskars, aby jejich výrobky v příštím roce kupovali pouze tesaři, dřevorubci a domácí kutilové …

Na všeobecném blahobytu parazitujícím organizacím, které se tváří jako ochránci práv národnostních menšin, bych chtěl připomenout, až opět podají podnět k mému důkladnému policejnímu prošetření, aby měly na paměti, že seriózní zahraniční teroristické organizace, podílející se na útlaku většinové populace, se ke svým činům veřejně a velmi hrdě hlásí. Očekávám vás nejprve tedy u jednacího stolu.
A poprosím, poslední den v roce, kdy každoročně s manželkou a svými dětmi navštěvujeme ZOO na Lešné, si vzpomeňte, že pavilon kočkodanů letos obejdu obloukem zahanben s omluvou. Tato zvířata totiž svátky vánoční stráví každopádně za mřížemi, přestože se po celý rok chovala naprosto kultivovaně.

Pokoj lidem dobré vůle, v Kojetíně v konečném účtování zlo nezvítězí!

 

Leoš Ptáček, starosta města

https://www.facebook.com/groups/1420393838221851/permalink/2438764446384780/

* * *

Další bitka na náměstí v Kojetíně: útočník napadl tyčí i policistu

Je to cikánský zlořád, říká o rvačce starosta. Sklízí chválu i kritiku

„Jednalo se o starou dobrou tématiku, které se říká cikánský zlořád. Několik desítek jedinců z tohoto společností hýčkaného a opečovávaného etnika přidalo ze svého repertoáru, vedle běžných prvků – snížené inteligence, lenosti a nulové ochoty zařadit se mezi slušné lidi, tentokrát i poměrně značnou míru agresivity,“ nebral si Ptáček servítky.

„Jejich, bohužel zcela běžnou agresivitu a sebevědomí bych jim k tíži až tak nedával. Tím je primárně vinna společnost jako celek. A je to předně tím, že ze sebe děláme hlupáky a nedokážeme jejich odporné jednání tvrdě trestat. Oni toho jen zkrátka zneužívají,“ uvedl dále.

„Pak až dochází k tomu, že v Kojetíně cikány naprosto nesnášíme. Samozřejmě to odnášejí i ti z nich, kteří snahu chovat se slušně vykazují, a to je zase úplně špatně. Toto všechno je selhání systému, ne toho policajta, který nechá odjet z místa činu auto plné ozbrojených cikánů!“ dodal.

„Ani teď bych ze svých slov neubral vůbec nic. Pro ilustraci vám řeknu, že jsme ten konflikt řešili v úterý na zastupitelstvu, které shodou okolností bylo, a ti samí lidé, kteří to všechno iniciovali a byli nejagresivnější, zrovna v tu dobu napadli ochranku v supermarketu, protože jsou stále na svobodě. Copak je tohle normální?“ okomentoval dnes své prohlášení starosta.

„Telefonují a smskují mi lidé ze všech možných míst, že jsou rádi, že někdo konečně řekl, jak to je,“ doplnil. 

Prohlášení starosty Kojetína června 2019

P.S.

Podle očekávání se už server ROMEA ozval, ale nepíše, že nešťastné zranění policisty mladík na místě velmi litoval. Nešlo o cílený záměr, ale mladickou nerozvážnost, chcete-li blbost. Jeho případ bude samozřejmě také řešen.

Můžeme problematiku cikánů vidět i pohledem "pomsty" za jejich násilnou domestikaci komunisty a vynucené změny způsobu života proti jejich přirozenosti jako staletých kočovníků, kdy se jen přizpůsobili nové situaci. Obrazně řečeno místo „slepic“ je dnes živí sociální dávky. Vážím si jejich smyslu pro rodinu a muziku, ale měli by tolik dětí, kdyby je museli zaopatřit především svoji vlastní prací? Obávám se, že pro mnohé z nich jsou děti zdrojem obživy a zaručení bezpracného žití z práce druhých. Budou v dospělém věku přínosem státu, nebo pokračovat v chování svých rodičů? Neznám nikoho, kdo by věřil ve změnu, vyjma mnoha neziskových organizací, také miliardami podporovaných státem, kdy většina peněz jde na platy zaměstnanců. Boj za lidská práva má svoji cenu. Otázkou je kdo je zde novodobým způsobem vykořisťován?

S lidmi se to má jako se zvířaty, najdete mezi nimi dobré i zlé. Před těmi druhými se musíte bránit, abyste přežili, bez ohledu na barvu pleti, kulturu a náboženství. Bude následovat další trestní oznámení za podporu rasismu a genocidia? Zákony na to máme, ale zákony přírody a pudu sebezáchovy jsou mnohem silnější byť se neprojeví hned.

Na západě to vyřešili tím, že jim umožnili kočování za jasných pravidel. Konkrétně v CH kočují v karavanech, mají vymezená místa na určitou dobu a  "slepice" nahradili jiným druhem "kšeftování"… V podstatě jsme cikány přeprogramovali a sklízíme co si zasloužíme. Podívejte se, co se děje na Slovensku. Výchova a vzdělání nikam nevede, pouze hrozba sankcí a trestů je účinná. Důkazem jsou i miliardy na výchovu, vzdělání, sociální potřeby, které mnoho pozitivního nedosáhly, pokud vůbec, při vší úctě k několika málo jednotlivcům, kteří něčeho dosáhli.

S obsahem prohlášení bude jistě většina slušných lidí souhlasit. V právech a povinnostech jsou si všichni občané rovni. Je-li rovnost narušena, nastává bezpráví a chaos. Pokud budou na kandidátkách politických stran tak kvalitní lidé jako je Leoš Ptáček, budou zvoleni. Slouží občanům a zemi, ne sobě, jako většina politiků!  J.Š.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50 (16 Votes)
Share

Komentáře   

-4 #1 Jan Šinagl 2020-01-03 12:10
Právě jsem si přečetl Vaši novou zásilku, ze které je nejzajímavější příspěvek pana starosty Kojetína. Osobně mám podobné zkušenosti, leč ještě z bývalé funkce prokurátora. Byl jsem totiž jednou vyloučen z trestního řízení pro údajnou podjatost vůči cikánovi, který ve lhůtě podmíněného odsouzení pro dopravní nehodu jel znovu, a to opilý a bez řidičského oprávnění. Když jsem jej označil před jeho údajnou družkou za gaunera (nebylo možno ji jako družku právně kvalifikovat, protože utekla od manžela), podala na mne stížnost, která se tehdy mému nadřízenému velice hodila. Jako prokurátor jsem tedy musel podstoupit výslech a byl jsem v podstatě obviněn z toho, že jsem tohoto cikána urazil a prý jsem řekl, že ho zavřu až bude černý (tehdy o vazbě ještě rozhodoval prokurátor). Na to jsem prohlásil, že tohle jsem tedy neřekl, řekl jsem jenom, že ho zavřu, až bude fialový, protože černý už je dost. Nu a byl jsem vyloučen z trestního řízení pro podjatost. Když jsem řekl, že by bylo velice smutné, kdyby prokurátor nesměl říci o lumpovi, že je lump, pak mi bylo "vysvětleno", že se to může stát jen slušným způsobem. V obžalobě jsem tehdy napsal, že dotyčný sice ještě nebyl ve výkonu trestu odnětí svobody, ale tento nedostatek lze snadno napravit…

Z naší korespondence.. .

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)