Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

Žádné události k zobrazení

Nejnovější komentáře

 • 02.12.2020 12:45
  Dokud nebudou činy, jsou veškeré řeči pro srandu králíkům ...

  Read more...

   
 • 02.12.2020 12:43
  Mírumilovnost stalinského Ruska se projevovala tak, že KGB ...

  Read more...

   
 • 30.11.2020 13:30
  Zeman chce po BIS jména ruských špionů. Z tajných informací dělá ...

  Read more...

   
 • 29.11.2020 12:11
  Chapeme to spravne, ze u zadne ze schuzek Martina Nejedleho v ...

  Read more...

   
 • 28.11.2020 13:48
  "Dokud se nezbavíme lží, tradice starověkého vzteku, dokud ...

  Read more...

   
 • 28.11.2020 13:44
  To vzdělané a bezcharakterní individuum na Hradě českých králů ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Tomáš Pecina: Dvě hodiny jsem nebyl na webu, a přestávám se orientovat, co z toho, co se nesmělo, se smí, a co se nesmí, co se smělo. Prý nemusím mít roušku při běhu. Je tam definováno, co je to běh? Pokud ne, od zítřka všude pozvolna běhám!

PN MS Ochrana 7 2020Velká Británie rozdělila odškodnění na dvě základní skupiny, jasné, jednoduché a přehledné. Česká republika na to jde co nejkomplikovaněji, aby snad nikdo nepodváděl, jakoby odpovědní nevěděli, že čím více předpisů, bude se podvádět o to více. Pomoc bude méně efektivní a hlavně nakonec mnohem dražší. Snaha nalézat nenalezatelné dokonalé řešení tak vede k řešení komplikovanému a neefektnímu. Poslanci nám jsou svými přílepky k zákonům „příkladem“. 

Hovořil jsem s jedním policistou. Jsou zavaleni prací díky vyhlášení krizového stavu. Musí řešit případy, které dříve neřešili, nestíhají, navíc mají podstav. Nemluvě o špatné kvalitě nově přijímaných policistů, kdy nemálo schopných odešlo. Nedělám si žádné iluze, že se každý představí, kdo na porušení zákona poukazuje. Udavač je většinou anonym, který se sám zdaleka nechová příkladně, na rozdíl od oznamovatele. Kdyby PČR a státní úřady přijímaly pouze neanonymní upozornění, měly by mnohem méně práce.

Něco na tom bude, že  Čech spolehlivě funguje jen pod „klackem a bičem“ a skvěle příspíval k prosperitě jen když si nevládl sám…   

Kdo z nás pomyslel či si dnes pomyslí, že na chřipku umírá ve světě až 500.000 lidí ročně, až 6.000.000 dětí umírá ročně hladem? K dnešnímu dni zemřelo na koronavirus 88567 lidí. Jakoby pro „bohaté“ země měl lidský život různé „ceny“. Smrt vzdálená nenahání strach... I to vypovídá, jak mravně nemocná je dnešní „bohatá“ společnost, jejíž bohatství má z nemalé části původ i v chudých zemích, ať již plundrováním jejich přírodního bohatství, nebo pracovních sil, včetně dětské!

Na zamlčovaný aspekt pandemie upozorňuje úvodník Podbrdských novin (7/2020). Média jsou plné PR, včetně nejčtenějšího deníku BLESK. Obrovské obchody na účet našeho zdraví jsou v pohybu. Při stavu politické a ekonomické korupce v naší zemi, bohužel nemálo i těch podvodných.

Doufejme, že se média konečně vzpochopí a budou hrát roli skutečného „hlídacího psa“ demokracie a ne jen poslušného psíka, který jen občas zaštěká, aby se neřeklo.

 

Jan Šinágl, 9.4.2020

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.00 (4 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)