Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st kvě 31 @19:00 -
KVH: Hledání rovnováhy aneb Život soudce
čt čvn 01 @08:00 - 05:00PM
Pochod Postoloprty Žatec
so čvn 10 @08:00 - 08:00PM
Dejvice: CH stánek na Festivalu ambasád
po čvn 12 @14:30 -
OS Praha 2: dr. Bartsch

Nejnovější komentáře

 • 29.05.2023 16:39
  Rozhodnuto. Český lékař půjde za údajné plácnutí po zadku ...

  Read more...

   
 • 29.05.2023 16:33
  Michael Žantovský už nepovede Knihovnu Václava Havla. Ředitelem ...

  Read more...

   
 • 25.05.2023 12:30
  Tak ještě jedna perlička od soudu. Napsala jsem klientovi ...

  Read more...

   
 • 20.05.2023 16:15
  Nic proti tomu, pokud president jezdí na motorce v okolí Lán ...

  Read more...

   
 • 17.05.2023 12:38
  Vakcíny, obě založené na technologii messengerové RNA (mRNA) ...

  Read more...

   
 • 17.05.2023 07:45
  Jsme ve válce, paní Anežko. Některé bitvy se prohrávají, ale ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

StrachŘekněte jim, že ten hnusný koronavirus za více než tři měsíce zmapovaného řádění zabil na světě 35 tisíc lidí. Řekněte jim to samé s tím, že za první tři měsíce roku 2020 zemřelo na následky kouření 1, 2 milionu lidí a dalších 600 tisíc v důsledku pití alkoholu. …

Čínské „zpoždění“ v darech Česku je patrné ze srovnání s řadou jiných evropských států, kam už během března zamířily z Číny bezplatně tuny pomoci, šlo například o Řecko, Rakousko, Maďarsko či Německo.

Čína v současnosti vede všude po světě „rouškovou diplomacii“, kdy se kombinací komerčních dodávek a darů zdravotnické pomoci prezentuje jako stát, který světu pomáhá zvládnout pandemii koronaviru, a ne jako země, odkud se nákaza rozšířila.

Rozsah čínské pomoci ale vyznívá poněkud jinak ve srovnání s tím, co ve středu oznámil Tchaj-wan. Evropské unii a Spojeným státům slíbil darovat deset milionů roušek, z toho sedm milionů do evropských zemí. Jde o nabídku třikrát vyšší, než kterou EU přislíbila Čína.

https://hlidacipes.org/darovane-rousky-z-ciny-jsou-pry-na-ceste-dorazi-pozdeji-nez-jinam-do-evropy-zato-i-s-krteckem/

 „Jde o virus téměř milosrdný, jehož smrtnost činí maximálně dvě procenta. Přes veškerou propagandu italská data například ukazují, že více než polovina mrtvých měla více jak tři další onemocnění při průměrném věku 81 let. Jen 0,8 procenta mrtvých zemřelo prokazatelně na následky pouze koronaviru.“ (Profesor Miroslav Bárta, archeolog, egyptolog a prorektor Univerzity Karlovy.)

„Lidé jsou zděšeni, společnost se položila, ukazuje se, jak je Západ zranitelný, ale byly už daleko horší věci. Polovina nakažených nemá příznaky, cílem je kolektivní imunita. Každé desetiletí tu byla výrazná virová epidemie a vždy se to vyřešilo.“ (Zdeněk Hostomský, biochemik a ředitel Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR.)

Jak říká historik Samuel Cohn:  „Podobné krize vždy mění kulturně-společenské vzorce, aktivují temné stránky lidské psychiky, vyvolávají psychické trauma, jež si lidé vybíjeli v násilí proti menšinám v zoufalé snaze najít viníky zkázy. Mor také naleptával rodinnou soudržnost, kdy utíkali z promořených měst na venkov.“

(LN 28.3.2020: historik Jan Adamec „Vítězové černé smrti“).

V západních zemích útoky na opozici, herce či děkování Číně jako prezident Miloš Zeman, nezaznamenáte, zato noblesu, morální podporu a vyjádření díků všem v první linii. Takto promluvila britská královna Alžběta II: "Víme, že nás koronavirus neporazí. Temnota může být jako smrt - zejména pro ty, kdo trpí zármutkem - ale světlo a život jsou větší. Živoucí plamen velikonoční naděje může být našim stálým průvodcem, když čelíme budoucnosti."

Asi nejvíce pracující člověk v naši zemi je premiér. Podobný projev od něho nemůžeme očekávat. Pracuje zdarma na rozdíl od ostatních politiků. Vděku, pochvaly a poděkování se nedočká, pouze kritiky, pomluv a trestních oznámení. Samozřejmě, že nepracuje bez chyb, zvláště v tak obtížné situaci a kterých by se dopouštěl každý na jeho místě. I to je vypovídající o stavu dnešní české společnosti, dodržující tradici neustále kritiky a nejednotnosti. Je naší hanbou, že nejsme schopni zajistit, aby na Pražském hradu byla skutečná státnická osobnost, schopna národ tak silně sjednocovat a podporovat jako královna Alžběta II. Slováci už svoji „Alžbětu II.“ mají.

Právě jsem shlédl hodinový rozhovor s prezidentem Milošem Zemanem na TV PRIMA. Opět sebestředný, vyřizování účtů s novináři, urážení moderátorky. Na konci řekl, co zopakoval v následném „poselství“ na ČT (na žádost kardinála Dominika Duky): „Neuzdravíme se nenávistí, ale láskou“. Citoval z Bible Kralické: „Bůh láska jest“ a připomněl důležitost víry, naděje a lásky. Svým vystoupením tyto hodnoty zcela popřel. Stejně jako je popírá celou dobu svého úřadování na starodávném sídle českých králů. Není to jeho ostuda, jiný být nemůže, ale naše, že jsme připustili, aby takovýto člověk byl naším nejvyšším „reprezentantem“. Mimochodem britská královna i president SRN přednesli svá Velikonoční poselství bez roušky jako výraz odhodlanosti a schopnosti zajistit bezpečnost hlavy země. To od spolupracovníků prezidenta ČR samozřejmě očekávat nemůžeme.

Nedivme se potom, že se nám komunisté stále vysmívají  z parlamentu. To také není  jejich ostuda.

„Může se potom snadno stát, že se společnost začne měnit nějakým revolučním kvasem, začnou se tu objevovat opět rudé nebo hnědé excesy, které zase povedou k válkám a spoustě mrtvých“, poznamenal kdosi na internetu.

Mimochodem lázně s obrovskou kapacitou a potřebným vybavením, nejsou stále využívány jak pro preventivní tak akutní péči? Personál včetně lékařů je doma a pobírá podporu.

Byly jsme prameništěm vody pro Evropu, toho nejcennějšího co jsme měli. Dobrovolně jsme se „dárkyně života“ postupně zbavovali postupnou likvidací po generace budovaného vodního hospodářství našimi předky. Chovali jsme se a stále se chováme jako sebevrazi ve stylu „poručíme větru dešti“. V nezodpovědném chování pokračujeme budováním bazénů u desetitisíců domů, masové likvidaci lesů a orné půdy.

I Sahara byla kdysi plná zeleně. Budeme-li v nastoupeném trendu pokračovat, nečeká naši „zemi zahrádku“ nic dobrého. Nejvyšší čas, aby se opět do našich životů navrátil zdravý rozum, jinak ho nahradí příroda za cenu obrovských škod, za které můžeme poděkovat jen sami sobě.

Závidíme druhým pomalu i nic. Přát druhým a radovat se z jejich úspěchů je „fata morgana“.

Jsme opravdu tak nepoučitelní?

 

Jan Šinágl, 12.4.2020

* * *

Stoletý maraton – tajná čínská strategie

Pozdrav k veľkonočným sviatkom

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.75 (4 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)