Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.07.2024 08:14
  Ve volbách do europarlamentu ale v poměru 12:9 uspěli ...

  Read more...

   
 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Koronavirus je informace. Pobídka ke změně chování. Můžeme ji pochopit a využít. Nebo se také nechat psychopaty strhnout k válce, k sebezničení.

 1. Všechno jim seberete 2. Všechno jim zakážete 3. K smrti je vyděsíte 4. Vezmete jim všechny jistoty, přeházíte návyky 5. Zhruba polovinu toho, co měli, jim vrátíte 6. Přesvědčíte je, že jste je uchránili před nebezpečím, které jste si dříve vymysleli 7. Zhruba polovinu toho, co jste jim zakázali, jim povolíte. Lidé si budou připadat neskonale bohatí, volní a šťastní. Do smrti vám budou vděční.

Mozek byl odstaven na vedlejší kolej. Řízení se ujaly emoce. Vláda se snaží veřejnost přesvědčit, že dělá uvážlivá a promyšlená rozhodnutí, že má situaci pod kontrolou. Jedna pitomost přitom stíhá druhou.

Náměstek Prymula plácne, že se za hranice dva roky nepodíváme, pak říká, že možná jen do podzimu. Rouška vždy a všude, pak zase, že venku a při kondičním sportu nejsou nutné. Ministr školství Plaga minulý týden představil návrh na relativně rychlé otevírání škol. O víkendu se probudil prezident Zeman a kategoricky to odmítl. Náměstek Prymula a hlavní hygienička Rážová se přidali. Pravá ruka neví, co dělá levá. O velikonočním pondělí policie ukončila bohoslužby v kostele pravoslavné církve na Praze 6 a v kostele Na Slupi. Lidé sice měli roušky, ale porušili zákaz shlukování. Bude se to řešit ve správním řízení. Hlavní hygienička Rážová to vysvětlila v Radiožurnálu: „Pobyt v hobby marketu není tak dlouhý, jako by byl pobyt více lidí uzavřeném prostoru po dobu kostelního obřadu (redaktor ji opravil - bohoslužby) Omlouvám se, nejsem věřící, takže mám někdy problém najít správný výraz.“ Paní doktorka sice neví, jak se jmenuje, co se v kostelích děje, ale ví, že by tam věřící v rouškách, na rozdíl od hobby marketů, mohli něco chytit. Kardinál Duka (v roušce), místo aby hlasitě protestoval, bránil svobodu víry, nechá v katedrále svatého Víta číst z bible hradního patolízala Ovčáčka (v roušce). To je do nebe volající drzost. Bůh to vidí. Bůh to potrestá.

Ani lékaři se neshodnou na tom, jak situaci řešit. Řada lidí je kvůli té situaci bezradných. Očekáváte, že se to projeví i na zdraví národa, vzrůstu počtu pacientů s depresí?

To už se děje. Pacientů s úzkostmi a depresemi přibývá. Co ale může medicína nabídnout lidem, kteří přišli o práci, jsou zoufalí, zadlužení, bez perspektivy. Má je psychoterapeut utěšovat, že to zvládnou, ať si to tak neberou? To jim bude houby platné. Profitovat budou farmaceutické firmy. Anxiolytika a antidepresiva půjdou skvěle na odbyt. Problém sice nevyřeší, pacientovi ale dovolí, aby se tak netrápil. Dneska jsem měl v ordinaci mladého muže s depresí a hnisavým kožním zánětem. Přesně kopíroval ochrannou roušku. Je pokladní v supermarketu. Ve stresu, do roušky celý den chrchlá, smrká, nesmí si ji sundat, nemá čas ji vyměnit. Pod rouškou si vytvořil malé hnojiště, podhoubí pro plísně a bakterie. Jak se má uzdravit, když do práce musí a bez roušky to nejde? Podobně trpí astmatici, alergici, lidé s bronchitidami... V nemocné společnosti nemohou žít zdraví lidé. Tady je mocná medicína bezmocná.

Panice musíme postavit hráz. Podpořit hlasy rozumu. Vláda žádný plán uvolňování nemá. Doslova si to cucá z prstu. Stříhání psů je povolené od pondělí, stříhání lidí až od konce května. To nejde brát vážně. Už nemůžeme čekat, s jakou pitomostí na nás vyrukují. Občané musí vyrukovat na vládu. Musí být slyšet. Slušně, ale důrazně. Nebýt pasivní obětí, ale aktivními tvůrci Psát petice, atakovat poslance, senátory, zastupitele. Volat je k zodpovědnosti, žádat otevření škol, hranic, restart podnikání, minimalizaci škod…Včera bylo pozdě. Lepší pozdě, než nikdy.

Z článku: http://blog.aktualne.cz/blogy/jan-hnizdil.php?itemid=36561

P.S.

Pravdivé myšlenky a postřehy, zbytečně snižovány napadáním ať už hloupých, neschopných či všehoschopných. Jen to podporuje rozdělení společnost, brání jednotě a oddaluje možná řešení.  Doporučení, konstatování, ale nikdo nechce být první. Nejsou lidi, jen kritizujeme, nadáváme, pomlouváme - a hlavně sami nekonáme, jako tomu bylo vždy v minulosti v krizových situacích. Problém našeho charakteru a povahy, o kterém si dovolí psát málokdo. Věřím, že premiér dělá co může za daných okolností. Nejsou-li lidi ve vedení země schopni jednoty, jednající netýmově, nemohou odvádět kvalitní, přesvědčující práci. Neschopnost jednoty vlády a parlamentu je přirozeným obrazem neschopnosti jednoty celé země. Ano, koronavirus je především informace, alarmující signál na naše nenormální chování, které musíme změnit, chceme-li přežít.

Na světě umírá ročně 6.000.000 dětí hladem, my vyhazujeme jídlo do popelnice a panikaříme z koronaviru s nesrovnatelně menším počtem obětí na životech. Něco je hodně špatně a je nevyšší čas na potřebnou změnu.

 

J.Š. 19.4.2020  

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)