Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 23.06.2024 15:13
  Dotaz na soudkyni Bochňákovou: Jelikož vim, že čte tyto články ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 17:45
  Česká společnost Dvakrát zažila totalitu. Šest let nacistickou ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 11:13
  Od dob působení Otakara Motejla se mnoho na tomto úřadu změnilo ...

  Read more...

   
 • 18.06.2024 10:48
  Nejlepší policie na světě? Aktuálně je v médiích, že Karlova ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 12:39
  Martin Michal byl několikrát upozorněný na osobu LP. Jak se LP ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 10:28
  Svůj komentář jsem napsala pod tento Váš příspěvek na FB. Mám ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Chaloupkova Jana VAktualizováno:

10.8.2020: Druhá ZOI k rukám ministra zahraničí Tomáše Petříčka

28.7.2020: Hlídací pes - Česká víza jako brána do Evropy pro Maročany? Padají závažná obvinění, ministerstvo je odmítá

24.7.2020: Částečná odpověď na ZOI a odmítnutí ZOI ředitelky Mgr. Zuzany Štíchové.

17.7.2020: Sdělení ředitelky Mgr. Zuzany Štíchové.

11.7.2020: Děkuji panu premiérovi za milá slova a ocenění naší práce

10.7.2020: Druhá žádost o doplnění ZOI ředitelky Mgr. Zuzany Štíchové. Dnes byla doplněna.

7.7.2020: Dne 29.6.2020 jsem zaslal ministru zahraničí ČR Tomáši Petříčkovi ZOI. Dne 1.7.2020 odpověděla ředitelka Mgr. Zuzana Štíchová s žádostí o její doplnění. Dnes byla doplněna

* * *

… Právě v Thajsku se paní Chaloupková věnovala mnoha závažným konzulárním případům. Byli to nejen dva mladí hoši, které thajská policie zadržela s drogami na letišti a dostali vysoké tresty odnětí svobody na 50 let, ale také zastřelení českého občana v Laosu, mnoho nehod, ztracených pasů a okradených českých občanů. V médiích se ale proslavila hlavně za ty případy "narkotické" a pamatuji si, že byla za mimořádné plnění pracovních povinností nad jejich rámec povýšena z 3. na 2. tajemnici velvyslanectví. To si plně zasloužila. …

* * *

Dobrý večer pane Šinágle,

srdečně Vás zdravím a přeji hezké léto.

Četl jsem na Vašem webu o paní Janě Chaloupkové a velmi mne překvapila a mrzí mne celá situace spojená s Marokem.

Paní Janu znám od 90. let jako pracovitou, odpovědnou, precizní,  čestnou, s politickým a kulturním rozhledem, se vřelým vztahem k Jihovýchodní Asii. Můj kamarád mne dokonce pozval na obhajobu její dizertační práce na VŠE v Praze, kterou napsala na téma Integrace ASEAN a jejích perspektiv - spolupráce států Jihovýchodní Asie a velké trojky - Čína, Japonsko a Jižní Korea. Jedná se o zkušenou diplomatku, oddanou své práci a zemi. Vím, že je někdy až příliš pečlivá, žije více prací než svým soukromím a myslí na druhé. Mám také několik jejích knih, které napsala především o Asii, kterou mám také velmi rád.

Myslím, že každého potěší svým úsměvem, vřelostí a pohostinnou povahou. Sledoval jsem její aktivity v Maroku na internetu přes webové stránky českého velvyslanectví a viděl jsem, že za rok své činnosti stačila uskutečnit mnohem více než mnozí za celý čtyřletý pobyt.

Divím se, jak se pracovníci ministerstva zahraničí mohou chovat a neřešit záležitosti, které jsou jim předloženy. Mám pocit, že se nikdo situací v Maroku nechce zabývat a všichni hrají mrtvého brouka. Dle mého názoru je naopak třeba více takových diplomatů, kteří skutečně Českou republiku reprezentují, mají nejen zkušenosti a odbornost, ale také lidskost, reprezentativní chování a u žen se cení i krása a elegance.  Byl jsem kdysi na přednášce o Thajském království, kterou paní Chaloupková uskutečnila pro Česko-thajskou společnost - měla hedvábné thajské šaty, hovořila o zemi se zápalem a odborností a na závěr i zatančila klasický thajský tanec. O místě svého prvního diplomatického působení dokázala dlouho povídat a my všichni jsme měli chuť tam hned jet. Thajsko dobře znám a mám jej velmi rád. Ona sama mi ho trochu připomíná. Thajsko je skutečně Zemí úsměvů, jak bývá označováno, zemí pohostinnosti, vstřícnosti, pohody a Bangkok městem andělů, těch milých a příjemných.

Právě v Thajsku se paní Chaloupková věnovala mnoha závažným konzulárním případům. Byli to nejen dva mladí hoši, které thajská policie zadržela s drogami na letišti a dostali vysoké tresty odnětí svobody na 50 let, ale také zastřelení českého občana v Laosu, mnoho nehod, ztracených pasů a okradených českých občanů. V médiích se ale proslavila hlavně za ty případy "narkotické" a pamatuji si, že byla za mimořádné plnění pracovních povinností nad jejich rámec povýšena z 3. na 2. tajemnici velvyslanectví. To si plně zasloužila.

Věřím, že i dnes bude ministerstvem její dlouholetá služba pro českou diplomacii oceněna, a že odpovědní pracovníci budou zabývat a řešit problémy, se kterými se v Maroku setkala.

 

S pozdravem

Karel

24.7.2020

* * *

Dopis bývalého velvyslance Slovinska v ČR ve věci neudržitelných poměrů na velvyslanectví ČR v Maroku!

Diplomatický skandál v Maroku a mlčení médií. Je snad co skrývat?

MAROKO - Knižní veletrh v Casablance 2019, rub a líc české diplomacie

MAROKO – za dobrotu na žebrotu…

Další dopis bývalého velvyslance Slovinska v České republice: Thajské perličky – úspěch bývalé české konzulky v Maroku v Království úsměvů

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.44 (89 Votes)
Share

Komentáře   

+48 #3 Jan Šinagl 2020-08-06 12:08
Píšu z Gambie, země slunečního svitu v Africe, asi před rokem jsem potkal slečnu Janu. Podporuji její úspěch v její kariéře, protože vidím, jak usilovně, pracovitě a inteligentně reprezentuje svou zemi. Předtím jsem o zemi moc nevěděl, začal jsem se učit a díky ní jsem se dozvěděl více o Čechách. Stále více se zajímám o vaši zemi, díky Janě. Je přirozenou velvyslankyní České republiky. V Gambii nám chybí a doufáme, že ji uvidíme, až koronavirus zmizí.
Momodou Sanyang
5.8.2020

* * *

I am writing from Gambia, sunshine country in Africa i met miss Jana a about a year ago. I support her success in her career since i can see that she diligent, hardworking, smart perfact represntion of her country. Before i did't know much about Czech republic because of her, i became to learn and know more about Czech. In reality am more interested in your country Czech to learn more, thank to Jana. She is a natural ambassador of czechia. We miss her in the Gambia and hope to see her after corona virus goes away.

Momodou Sanyang
5.8.2020
+49 #2 Jan Šinagl 2020-08-04 16:59
Dopis na podporu Jana Chaloupkové

Dobrý den do České republiky,

Píšeme z Ragara Resortu na Filipínách. Předším dobré zdraví v době koronaviru. Doufáme, že se náš život brzy vrátí do normálu.

Chtěli bychom podpořit slečnu Janu. V Manile v letech 2000-2004 odvedla skvělou práci jako konzul, kulturní diplomat, rozšiřující politické a lidské vazby mezi Českem a Filipínami.

O naší zemi udělala také pěkný knižní román. Cítili jsme, že ji zajímá naše domovina, její kultura, lidé, historie a dvoustranné vazby prostřednictvím Jezulátka, Jose Rizala a jeho přátelství s prof. Blumentritem a obchodem a touristikou. Chybí nám!
Před několika lety se objevila zpráva, že paní, která je odborníkem na Asii, bude českým velvyslancem v Manile. My a další přátelé jsme doufali, že to bude slečna Jana, ale byla to jiná dáma.

V každém případě doufáme, že ji tu budeme mít znovu.

Hodně štěstí!

Jocelyn Guinsad

Ragara Resort rodina Guinsad
4.8.2020
* * *
Letter of Support for Jana Chaloupkova

Hello to Czech Republic,

We are writing from Ragara Resort in Philippines. First of all good health in coronatime! We hope our life will get back to normal soon.
We would like to support Miss Jana. She did a great job in Manila 2000-2004 as Consul, cultural diplomat, expanding political and human ties between Czech and Philippines.

She did a nice book novel about our country too. We could feel she was interested in our homeland, its culture, people, history and bilateral ties through Santo Nino de Praga, Jose Rizal and his friendship with prof Blumentrit and business and tourisme. We miss her! Few years ago there was news a lady who is expert in Asia will be Czech ambassador to Manila. We and other friends were hoping it was Miss Jana but it was another lady.
Anyway we hope to have her here again.

Good luck!

Jocelyn Guinsad
Ragara Beach Resort - Guinsad family
4.8.2020
+49 #1 Jan Šinagl 2020-08-02 09:40
Vážený pane, prosím, přijměte mé upřímné pozdravy. Přišel jsem sem psát o paní Janě Chaloupkové ...
Během jejího pobytu na brazilském velvyslanectví v Brazílii, 2006-2010, mohu říci, že dobře reprezentovala Českou republiku. Mluví mnoha jazyky včetně portugalštiny, je to nejinteligentně jší žena, jakou jsem kdy potkal! Věděl jsem, že v Brazílii dělala mnoho aktivit a vydala úžasnou knihu o Brazílii, mohu říci, že je naprosto čestná! Doufám, že se může vrátit do práce tady v mé zemi, všichni bychom byli rádi.

S pozdravem
Luiz Silva

Dear sir, please, receive my sincere regards. I came here to write about Mrs. Jana Chaloupkova... during her stay at brazilian embassy in Brasilia,2006-2 010. I can say she did good representation of Czech Republic and she speaks many languages incl. portugues, she is most intelligent woman I ever met! I knew she did many activities in Brasil and published a wonderful book about Brazil. I can say she is perfectly honest! Hope she can back to work here in my country, we all would be glad.

sincerely
Luiz Silva

(21)98403-8634 (whatsapp)-oi
(21)99240-3656 (claro)

1.8.2020
* * *
P.S.
Pan Silva má obchod s hudbou. Paní Chaloupková mu zajišťovala i LP od známých českých zpěváků v rámci propagace české kultury. J.Š..

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)