Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

ne čvn 16 @13:00 -
Přerov: 79. výročí masakru na Švédských šancích
so čvn 22 @08:00 -
5. HUDLICEFEST 2024
po čvn 24 @09:00 -
KS Zlín: Vražda ve Slopném
st čvn 26 @13:00 -
ODROČENO: OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů

Nejnovější komentáře

 • 10.06.2024 16:07
  Půlroční angažmá se po návratu domů vydávalo za velký úspěch ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:56
  Tolik k „úžasné práci Covida“ Berseta, bezcharakterníh o ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:50
  Soviel zum "wunderbaren Covid-Job" des Charakterlumpen Berset ...

  Read more...

   
 • 07.06.2024 09:38
  Masakr práva ve Zlíně pokračuje a organizovaný zločin kvete.

  Read more...

   
 • 05.06.2024 19:53
  Fialova vláda prohrála soud s whistleblowerem , jemuž zrušila ...

  Read more...

   
 • 03.06.2024 10:25
  Mnoho chytrých lidí na této síti naprosto správně poukazují na ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Prelovsek Damjan IIDobrý den,Thajsko Jana Chaloupkova 2017

reaguji na milý článek p. Karla o vztahu pí dr. Jany Chaloupkové k Thajsku, jejímu působení v této sympatické zemi, pomoci českým občanům v nouzi a lásce k Jihovýchodní Asii. Mohu toto potvrdit. Paní Janu jsem poznal v Praze v r. 1998 a stále na Thajsko vzpomínala. Vydala záhy pěknou knížečku vhodně nazvanou Thajský úsměv. Toto jméno se hodí výborně i k ní. I když v těchto těžkých dnech jí asi moc do smíchu není. Nicméně doufám, že pravda zvítězí a bude opět veselo.

Rád bych doložil mimořádný diplomatický úspěch a schopnosti pí Chaloupkové i pozváním, které se jí dostalo právě z Thajska na pohřeb krále Bhumibola Adulyadeje v říjnu 2017. Monarcha byl velmi oblíben a dle místní tradice mu byl vystrojen velkolepý pohřeb, který trval pět dní. S pí Chaloupkovou jsem měl i já možnost se ho zúčastnit a fotografovat. Pár snímků připojuji pro zajímavost.

Dopis bývalého velvyslance Slovinska v ČR ve věci neudržitelných poměrů na velvyslanectví ČR v Maroku!

Lidé se posadili na centrálním náměstí v Bangkoku Sanam Luang již dny před vlastní ceremonií, aby zde měli své místo. Spali v nepohodlí na ulici a čekali, až ceremonie začne. Žhnulo silné tropické slunce, ale všichni byli ochotni se obětovat pro toho, kterého měli velmi rádi, a jehož skon se jich nesmírně dotknul. Bhumibol Adulyadej, jinak známý jako Rama IX byl milován pro svou skromnost, pracovitost, zájem o zemi a její lid. Hrál na saxofon, fotografoval a vždy byl zvěčňován se svým fotoaparátem na hrudi. Cestoval po Thajsku, vymýšlel projekty na zlepšení životní úrovně obyvatel a na jeho tváři byl vždy vidět ten příjemný pohostinný úsměv, typický pro celou jeho zemi.

Skonal ve věku požehnaných 88 let a pí Chaloupková mi vyprávěla, jak se s ním osobně setkala. Jak mu lidé vzdávali úctu a hold. Pro ni měl pohřeb ještě tu osobní dimenzi. Jako kdyby odcházela část jejího já, jejího života. Určitá etapa v dějinách království i jejího vlastního bytí. Vše se mění, nic není věčné.

Ostatky vladaře byly uloženy do ozdobné zlaté urny a převáženy na Zlatém kočáru v doprovodu početného procesí. Ceremonií se zúčastnil jen omezený počet novinářů a hostů, zahraničních vůbec málo. Každý z nás získal pozici na jiném stanovišti a stát v horkém slunci téměř přivodilo úpal. V jednom momentu se blízko mne objevila i Česká televize. Zůstala ale jen krátce, na hlavní ceremonii před kremací ostatků. My jsme poctivě prostáli a zdokumentovali celých pět dnů. Byl to mimořádný zážitek. Vlastní kremaci nedovolily thajské úřady snímat, pouze jsme viděli dým, který se vznesl k nebi a s ním i duše na pomyslnou horu Mehru, kde sídlí duše králů dle víry Thajců. I nebe zkropilo náměstí deštěm smutku, aby vyjádřilo svůj zármutek nad odchodem velkého monarchy.

Díky pí Chaloupové jsem zažil mimořádné okamžiky a vzpomínka na 70 let vlády thajského krále žije i trošku v mých fotografiích. V Bangkoku jsem viděl, že i po téměř dvaceti letech, které uběhly od jejího služebního přidělení v Thajsku, je tam stále oblíbená a zůstává v mysli řady Thajců, kteří by si přáli její návrat do své země. Pokud Džana znamená v arabštině Ráj, v thajštině je to Vítězství, a obé k paní Janě patří.

 

Damjan Prelovšek

27.7.2020

* * *

Děkuji bývalému velvyslanci Slovinska v ČR za další dopis na podporu bývalé konzulky na velvyslanectví České republiky v Maroku.

Velvyslanec Lorenc měl údajně napsat na MZV, že si paní  Chaloupková píše články sama a publikuje na mém webu?! Ať už je tomu jak chce, pan velvyslanec by se měl zajímat CO se píše, ne KDO a KDE a neurážet čestné lidi. Každý je plně odpovědný za své články zveřejněné na webových stránkách Soidales Solonis z.s., tedy i jejich vlastník. Obsahují pravdu a pokud má pan velvyslanec jiný názor, má stejný prostor k vyjádření jako pan Damjan Prelovšek a další. Stejně tak se mu obratem omluvím, pokud se závažné informace o jeho osobě a činnosti, neslučující se s funkcí velvyslance, nezakládají na pravdě.  

Vypadá to, jakoby paní Chaloupková vadila i když byla postavená mimo službu?! Také by se měl pan velvyslanec postarat o zaslání osobních věcí své bývalé spolupracovnice, které není velvyslanectví schopno poslat ani za 7 měsíců? Skvělé, že se ozývá stále více lidí, kteří vyjadřují podporu paní Chaloupkové – po německém podnikateli se nyní ozval další až z Brazílie – viz komentáře u každého článku k tématu. Kdy se zapojí veřejnoprávní média, tím spíše když je „okurková sezona“ a lidé mají doslova plné zuby Cowidu-19?!

 

Jan Šinágl, 3.8.2020

* * *

Diplomatický skandál: Výzva k odchodu velvyslance ČR v Maroku Viktora Lorence – 9.6.2020

Diplomatický skandál v Maroku a mlčení médií. Je snad co skrývat?  - 1.7.2020

Dopis bývalého velvyslance Slovinska v ČR ve věci neudržitelných poměrů na velvyslanectví ČR v Maroku! – 3.7.2020

Děkuji panu premiérovi za milá slova a ocenění naší práce - 11.7.2020

Maroko – kniha zrozená z krve a slz. Velvyslanec Viktor Lorenc znevažuje památku obětí pandemie koronaviru - 25.7.2020

* * *

DeníkN - Vláda kvůli sporům na ambasádě odvolala velvyslance v Maroku. Zeman rozhodnutí nechce podepsat - 14.7.2020

Hlídací pes - Česká víza jako brána do Evropy pro Maročany? Padají závažná obvinění, ministerstvo je odmítá - 28.7.2020

* * *

Aktualizováno:

10.8.2020: Druhá ZOI k rukám ministra zahraničí Tomáše Petříčka

28.7.2020: Hlídací pes - Česká víza jako brána do Evropy pro Maročany? Padají závažná obvinění, ministerstvo je odmítá

24.7.2020: Částečná odpověď na ZOI a odmítnutí ZOI ředitelky Mgr. Zuzany Štíchové.

17.7.2020: Sdělení ředitelky Mgr. Zuzany Štíchové.

11.7.2020: Děkuji panu premiérovi za milá slova a ocenění naší práce

10.7.2020: Druhá žádost o doplnění ZOI ředitelky Mgr. Zuzany Štíchové. Dnes byla doplněna.

7.7.2020: Dne 29.6.2020 jsem zaslal ministru zahraničí ČR Tomáši Petříčkovi ZOI. Dne 1.7.2020 odpověděla ředitelka Mgr. Zuzana Štíchová s žádostí o její doplnění. Dnes byla doplněna

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.64 (98 Votes)
Share

Komentáře   

+33 #7 Jan Šinagl 2020-08-24 12:58
Pozdravy ze Zambie.
Pracoval jsem jako financni attache na zambijske ambasade v Soulu a setkal jsem se se sl. Janou na mnoha akcich. Myslim, ze jeji prace mluvi za ni, za jeji charakter, a aktivity, ktere uskutecnila. Vymysly jsou znakem zavisti.
Sl. Jana je velmi inteligentni, pracovita diplomatka. Delala vybornou praci a reprezentaci Ceske republiky. S ohledem na jeji vynalezavost a osobni zapal do diplomaticke prace ji preji to nejlepsi a uspech.inspirov ala mne a zacal jsem studovat doktorat v Belgii. Vzdy byla pripravena pomoci, hodnotit dizertaci podporit.
Vedle cesko-korejskyc h vztahu rozvijela programy na multilateralni bazi vcetne africkych statu v oblasti obchodu, lidskych prav a kultury.
Zaslouzi si povyseni

Elias Champemba
Ministerstvo zahranici Zambie
24.8.2020
+50 #6 Jan Šinagl 2020-08-10 07:24
Koho to může zajímat

Je mi velkým potěšením napsat tento dopis o Jana Chaloupkové. Měl jsem to potěšení ze setkání s ní za posledních pět let (2012–2017) a mohu s jistotou konstatovat, že byla motivovanou a odpovědnou osobou s vysokou mírou integrity.

Jako finanční atašé velvyslanectví Jordánska (Soul, Jižní Korea) mám pocit, že ji znám docela dobře. Začali jsme spolupracovat na českém a jordánském velvyslanectví v Jižní Koreji. Pamatuji si, že po několika měsících jsme oba dostali pozvání k přednáškám o naší arabské a české kultuře.

Začala se účastnit několika aktivit pořádaných korejskými nadacemi a korejskými společnostmi, jakož i zahraničních misí.
V této roli byla značné zodpovědná a bez námahy s námi spolupracovala. Ukázala své dovednosti komunikovat s korejskými i cizími lidmi a díky svému odhodlání a pozornosti k detailům se stala důležitou, účinnou a nedílnou součástí korejských společností. Iniciativa se snaží identifikovat kulturu svých zemí.

Její role vyžaduje silné komunikační dovednosti a ukázala, že tyto dovednosti nejenže má, ale že je také schopna inspirovat respekt a spolupráci mezi stranami. Ukázala, že je velmi inteligentní osoba s dobře uzpůsobenou myslí.

Jana Chaloupková představila svou zemi při několika příležitostech. Svou podporou pro pořádání fotografických výstav nejslavnějších českých fotografů, Balinského souboru a dalších přispěla k představě jasného obrazu o své zemi.

S pozdravem,

Dr. Sameer Mohammad Alwahedy
Ministerstvo zahraničních věcí a cizinců
Ammán, Jordánsko

Vedoucí oddělení plánování - finanční oddělení
00962 77 548 5221
***
To Whom It May Concern

It is my great pleasure to write this letter about Jana Chaloupkova. I have had the pleasure of meeting her over the past five years (2012-2017), and I can state with confidence that she was a motivated and responsible person with a high degree of integrity.

As the Financial Attaché of Jordan Embassy (Seoul, South Korea), I feel that I know her quite well. We started our jobs in Czech and Jordan embassies at the same time in South Korea. I remember that, after few months, we both got invitation to present lectures about our Arab and Czech cultures.

She began participating in several activities hold by Koreans’ Foundations and Korean Societies as well as foreign missions.
In this role, she had a considerable amount of responsibilitie s, and she handled them effortlessly. She showed her skills to communicate with both Korean and foreigners people, and due to her dedication and attention to detail, she has become an important, effective, and integral part of Korean Societies. She takes the initiative to identify her countries’ culture.

Her role requires strong communication skills, and she has shown that she not only has these skills, but that she also has the ability to inspire respect and cooperation in teammates. she has shown that she is a very intelligent person with a mind well-suited.
Jana Chaloupkova presented her Country in several occasions. She contributed to presenting a bright image of her country's culture through her support for holding photographic exhibitions of the most famous Czech photographers as well as for the Balinese Ensemble and others.

Sincerely,

Dr. Sameer Mohammad Alwahedy
Ministry of Foreign Affairs and Expatriates
Amman - Jordan
Planning department chief – Financial Department
00962 77 548 5221

9.8.2020
+53 #5 Jan Šinagl 2020-08-06 12:06
Píšu z Gambie, země slunečního svitu v Africe, asi před rokem jsem potkal slečnu Janu. Podporuji její úspěch v její kariéře, protože vidím, jak usilovně, pracovitě a inteligentně reprezentuje svou zemi. Předtím jsem o zemi moc nevěděl, začal jsem se učit a díky ní jsem se dozvěděl více o Čechách. Stále více se zajímám o vaši zemi, díky Janě. Je přirozenou velvyslankyní České republiky. V Gambii nám chybí a doufáme, že ji uvidíme, až koronavirus zmizí.

Momodou Sanyang
5.8.2020

***

I am writing from Gambia, sunshine country in Africa i met miss Jana a about a year ago. I support her success in her career since i can see that she diligent, hardworking, smart perfact represntion of her country. Before i did't know much about Czech republic because of her, i became to learn and know more about Czech. In reality am more interested in your country Czech to learn more, thank to Jana. She is a natural ambassador of czechia. We miss her in the Gambia and hope to see her after corona virus goes away.

Momodou Sanyang
5.8.2020
+52 #4 Jan Šinagl 2020-08-04 16:57
Dopis na podporu Jana Chaloupkové

Dobrý den do České republiky,

Píšeme z Ragara Resortu na Filipínách. Předším dobré zdraví v době koronaviru. Doufáme, že se náš život brzy vrátí do normálu.

Chtěli bychom podpořit slečnu Janu. V Manile v letech 2000-2004 odvedla skvělou práci jako konzul, kulturní diplomat, rozšiřující politické a lidské vazby mezi Českem a Filipínami.

O naší zemi udělala také pěkný knižní román. Cítili jsme, že ji zajímá naše domovina, její kultura, lidé, historie a dvoustranné vazby prostřednictvím Jezulátka, Jose Rizala a jeho přátelství s prof. Blumentritem a obchodem a touristikou. Chybí nám!
Před několika lety se objevila zpráva, že paní, která je odborníkem na Asii, bude českým velvyslancem v Manile. My a další přátelé jsme doufali, že to bude slečna Jana, ale byla to jiná dáma.

V každém případě doufáme, že ji tu budeme mít znovu.

Hodně štěstí!

Jocelyn Guinsad

Ragara Resort rodina Guinsad
4.8.2020
* * *
Letter of Support for Jana Chaloupkova

Hello to Czech Republic,

We are writing from Ragara Resort in Philippines. First of all good health in coronatime! We hope our life will get back to normal soon.
We would like to support Miss Jana. She did a great job in Manila 2000-2004 as Consul, cultural diplomat, expanding political and human ties between Czech and Philippines.

She did a nice book novel about our country too. We could feel she was interested in our homeland, its culture, people, history and bilateral ties through Santo Nino de Praga, Jose Rizal and his friendship with prof Blumentrit and business and tourisme. We miss her! Few years ago there was news a lady who is expert in Asia will be Czech ambassador to Manila. We and other friends were hoping it was Miss Jana but it was another lady.
Anyway we hope to have her here again.

Good luck!

Jocelyn Guinsad
Ragara Beach Resort - Guinsad family
4.8.2020
+51 #3 Jan Šinagl 2020-08-03 16:18
Tiago z Brazilii.

Jsem Tiago Borges, brazilec, je mi 29 let, jsem advokát, touzim na kariéru soudci. Seznámil jsem s pani Janou Chaloupkovou v roce 2006 kdyz ona pracovala na velvyslanectvi CR v Brasilia – hlavní město Brazílii.
V te dobe, kdyz jsem poprve napsal pani Jane Chaloupkove, bylo mi pouze 16 let a já žil jsem s rodinou v malém městě ve státě Minas Gerais.
Na prvni e-mail ze jsem napsal pani Jane Chaloupkove, já jsem si predstavil jsem se jako student, kdo žil ve malém městě - Vazante, v Brazílii.
Vysvětlil jsem si ze moje rodiče byly sice jednodusi lide a moc pracovití – tatínek pracoval na policii a maminka byla zdravotní sestra – a já sám (pred napsat e-mail) uz jsem se ucil anglictinu, španělštinu, francouzštinu a němčinu, ale tohle nebylo dost pro mě, chtel jsem vice. Bohuzel, v našem městě, nebyly zadne prilezitosti k uceni cizich jazyku a muj nejvetsi sen bylo komunikovat se s lidmi v zahranicnich jazycích a pracovat jako diplomat.
Tak, rozhodnul jsem si napsat k velvyslanectví CR a zeptat se jestli nabydlo knihy, materialy a podobne, pro lide s zajem jejich zeme a jazykem.
Odopoved pani Chaloupkovy na moji otázku byla rychla, uprimna a dobra: ‘’Jsem rada slyset ze tak mlady clovek jako ty mas zajem na studium, na cesky jazyky a nase zeme. Mohu ti pomahat jestli chces, mam ucebnice cestiny pro tebe a muzes si ji vzat se mnou na ambasade’’.
Tohle prvni e-mail pani Chaloupkovy bylo pouze zacatek dlouhodoba pratelstvi.
Jana Chaloupkova je inspirace pro můj život. Ona je sice dobre srdce zena, pracovita, uprimna, multikulturni, chytra a ma moc dobrou naladu. Pro pani Jane muzes uplnit tvoje sny jestli opravdu pracujes a hledas co chces.
V roce 2012 navštívil jsem CR, a paní Chaloupkova mi ukazala Prahu. Nemám slova abych popsal jako krasna je tohle mesto. Videl jsem operu, zamky, hrady a památky.
Jestli ctete co dnes pisu v cestine, to je kvuli pani Jane Chaloupkovy. Ona mi pomohla od začátku s uceni jazyky a moc ji dluzim.
Doufam ze hrozne lze rekly o paní Chaloukopve neznici jejich dobre srdce a duse, ona si nezaslouzi takove urazky. Drzim na palec ze pravda vyhrává a Jana Chaloupkova muze pokracovat se svou krasnou prace odsíření ceske krasoty, umeny a jazyk po svete.

Belo Horizonte, 03 srpnu 2020.
Tiago Borges de Oliveira
***
-------- Přeposlaná zpráva --------
Předmět: Tiago z Brazilii.
Datum: Mon, 3 Aug 2020 11:06:19 -0300
Od: Tiago Borges de Oliveira
Komu:
+49 #2 Jan Šinagl 2020-08-03 11:02
Vážený pane, prosím, přijměte mé upřímné pozdravy. Přišel jsem sem psát o paní Janě Chaloupkové ...

Během jejího pobytu na brazilském velvyslanectví v Brazílii, 2006-2010, mohu říci, že dobře reprezentovala Českou republiku. Mluví mnoha jazyky včetně portugalštiny, je to nejinteligentně jší žena, jakou jsem kdy potkal! Věděl jsem, že v Brazílii dělala mnoho aktivit a vydala úžasnou knihu o Brazílii, mohu říci, že je naprosto čestná! Doufám, že se může vrátit do práce tady v mé zemi, všichni bychom byli rádi.

S pozdravem
Luiz Silva
***
Dear sir, please, receive my sincere regards. I came here to write about Mrs. Jana Chaloupkova... during her stay at brazilian embassy in Brasilia,2006-2 010. I can say she did good representation of Czech Republic and she speaks many languages incl. portugues, she is most intelligent woman I ever met! I knew she did many activities in Brasil and published a wonderful book about Brazil. I can say she is perfectly honest! Hope she can back to work here in my country, we all would be glad.

sincerely
Luiz Silva

(21)98403-8634 (whatsapp)-oi
(21)99240-3656 (claro)

1.8.2020
* * *
P.S.
Pan Silva má obchod s hudbou. Paní Chaloupková mu zajišťovala i LP od známých českých zpěváků v rámci propagace české kultury. J.Š.
+50 #1 Jan Šinagl 2020-08-03 11:00
Jsem velmi překvapen, že paní Chaloupková má takové problémy s činností konzula českého velvyslanectví v Rabatu /
Maroko. Znám ji dobře z doby, kdy byla konzulem v Soulu / Jižní Koreji. V roce 2012/13 jsme několikrát
spolupracovali. Svého času jsem byl přeřazen svým zaměstnavatelem (Solvay, Belgie) jako výkonný viceprezident pro marketing v Koreji.
Několikrát jsem byl přijat velvyslanectvím , kde jsem potkal paní Chaloupkovou. Všiml jsem si jak se silně angažuje o šíření české kultury v Koreji a k tomu organizuje veškeré výstavy a přednášky. Byla uznávaná různými korejskými institucemi a jmenovaná jako velvyslanec kultury.
Navíc dokázala komunikovat se zástupci země v korejštině! Kdo to dokáže!
V oblasti udělování víz pro schengenský prostor, jak jsem slyšel např. z německých ambasádních kruhů, vždy pracovala velmi korektně a platila mezi kolegy za velmi spolehlivou.
Nemohu si vůbec představit, že by v Maroku, kde naposledy pracovala jako konzul, tomu mělo být jinak. Proč je tato žena pomlouvaná? Protože pomohla české turistce v absolutní nouzi? Protože měla tvrdit nepravdy? Pokud jde o mě, mohu o této ženu hovořit jen pozitivně a doufat, že tyto pomluvy proti ní skončí.

Horst Kröger
28.7.2020
(překlad z němčiny J.Š.)
***
Ich bin sehr überrascht, daß Frau Chaloupkova derartige Probleme
mit ihrer Tätigkeit als Konsul der tschechischen Botschaft in Rabat/
Marokko hat. Ich kenne sie gut aus der Zeit, als sie Konsul in Seoul/Südkorea war , in den Jahren 2012/13 hatten wir mehrere Male
miteinander zu tun. Ich war seinerzeit für meinen Arbeitgeber ( Firma Solvay , Belgien) als Executive Vice President Marketing nach Korea
versetzt worden. Ich ging mehrmals zu Botschaftsempfä ngen, wo ich Frau Chaloupkova traf. Mir fiel auf , daß sie sich sehr stark für die
Verbreitung der tschechischen Kultur in Korea engagiert und dazu etliche Austellungen und Vorträge organisiert hat. Sie wurde auch
von verschiedenen koreanischen Institutionen zur Kulturbotschaft erin
ernannt. Letztlich konnte sie sich mit Repräsentanten des Landes in koreanischer Sprache verständigen! Wer kann das schon!
Sie hat wohl im Bereich der Erteilung von Visa für den Schengen-Raum , so wie ich es gehört habe z.B. aus deutschen Botschaftskreis en, immer sehr korrekt gearbeitet und galt in Kollegenkreisen als sehr zuverlässig. Ich kann
mir also überhaupt nicht vorstellen , daß das in Marokko , wo sie zuletzt als Konsul gearbeitet hat , anders gewesen sein soll. Warum wird diese Frau also diffamiert? Weil sie einer tschechischen Touristin in einer absoluten Notlage geholfen hat? Weil sie die Unwahrheit gesagt haben soll? Ich für meinen Teil kann nur positiv für diese Frau sprechen und hoffen, daß diese Diffamierungen gegen sie ein Ende finden.

Horst Kröger

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)